Skocz do zawartości
saz

Czy i jak mozna schlodzic Athlona na Slocie-A

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Jestem pocztkujacym w tych sprawach ale chcialem dowiedziec sie jak moge podkrecic mojego juz nieco wysluzonego Athlonka.

Moj komp to Plyta FIC SD11 na Slot A oraz Athlon 550. Ile z niego mozna wycisnac i co jest potrzebne aby to osiagnac???

Prosze o pomoc

Pozdro SAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Jestem pocztkujacym w tych sprawach ale chcialem dowiedziec sie jak moge podkrecic mojego juz nieco wysluzonego Athlonka.

Moj komp to Plyta FIC SD11 na Slot A oraz Athlon 550. Ile z niego mozna wycisnac i co jest potrzebne aby to osiagnac???

Prosze o pomoc

Pozdro SAZ

Na pewno bedziesz musial zdjac obudowe z procka oraz zakupic karte Athlon Freespeed Pro z www.4max.com.pl

Zobacz tez tutaj

http://www.pccritix.com/hardware/tbird/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slotowa 550 pojdzie na 800, ale z rozwalaniem obudowy, kartą za prawie 300zł i ze spowolnieniem cache'u bo jak wiesz slotowce maja zewnetrzny, bez zmiany napiecia i niszczenia obudowy idzie spokojnie na magistralce 110, czyli w Twoim przypadku na 605MHz, mysle ze z podniesieniem napiecia na 640-650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ze slotowym Athlonem Classic są dwie możliwe drogi:

 

1. Podkręcanie FSB i napięciem (marne wyniki, 50-150 MHz to szczyt, a im wolniejszy procek tym mniej z niego wycisniesz, Athlon 800 można było kręcić na 950 MHz)

2. Karta Goldfinger, niszczenie obudowy i tyle...

 

Chłodzenie to dosyć prosta rzecz, kupujesz cooler zdolny obsłużyc dwa wiatraki, lub po prostu przyckręcasz większy do radiatora, ewentualnie 2 lub 3 wiatraki 50x50 obok siebie, w zależności od mozliwości...

 

Trzecie rozwiązanie? Kupujesz na Allegro noiwy procesor 750 MHz (Slotowy) za ok 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...