Skocz do zawartości
bartez91

Sprowadzanie Sprzetu Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli paczka jest bardziej "żywieniowa" to wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo opodatkowania. Kiedyś dostałem w takiej wielkiej paczce aparat cyfrowy Powershot G5, przeszedł bez podatku :). Więc zasada jest chyba ogólnikowo taka, że im większa, i bardziej wyładowana żarciem itp. [ciach!]łami paczka, tym mniejsze prawdopodobieństwo opodatkowania :D

1419652[/snapback]

Cyba płatkami bo powyżej 1kg to już jest bardzo drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak czytam i czytam, i nie kumam zabardzo jednego, mam w USA ciocie, przysyła mi czasami paczki tam z ciuchami i żarciem, czy jak bym ją poprosił i wysłała by mi jakąś/ieś cześć/ci to nie znalezli by ich w tej paczce i nie było by podatku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co widzicie takiego korzystnego w sprowadzaniu sprzętu z USA???

 

Generalnie, np. taki Athlon 64 4000+ kosztuje w USA najtaniej $519.00 (cenę biorę z pricegrabber.com), a w polsce najtaniej 2048 złotych (skapiec.pl). Oczywiście sprowadzając z zagranicy trzeba doliczyć cło lub vat. A więc 519x3,1x1,22=1962,858 złotych i do tego trzeba dodać przesyłkę (z tym bywa różnie, ale tanio to raczej nie wyjdzie). A więc końcowa cena może przewyższać cenę w polsce!

 

Zresztą jak chcesz płacić ceny jak najniższe, to musisz brać procka na firmę (nie płacisz wtedy vatu, hehehe). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co widzicie takiego korzystnego w sprowadzaniu sprzętu z USA???

 

Generalnie, np. taki Athlon 64 4000+ kosztuje w USA najtaniej $519.00 (cenę biorę z pricegrabber.com), a w polsce najtaniej 2048 złotych (skapiec.pl). Oczywiście sprowadzając z zagranicy trzeba doliczyć cło lub vat. A więc 519x3,1x1,22=1962,858 złotych i do tego trzeba dodać przesyłkę (z tym bywa różnie, ale tanio to raczej nie wyjdzie). A więc końcowa cena może przewyższać cenę w polsce!

 

Zresztą jak chcesz płacić ceny jak najniższe, to musisz brać procka na firmę (nie płacisz wtedy vatu, hehehe). ;)

1420429[/snapback]

No ale jeżeli masz kogoś w USA i wysyła Ci od czasu do czasu jakieś paczki z ubraniami i dorzuci np. aparat i go nie wykryją to się opłaca. Nie masz tylko gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli masz kogoś w USA i wysyła Ci od czasu do czasu jakieś paczki z ubraniami i dorzuci np. aparat i go nie wykryją to się opłaca. Nie masz tylko gwarancji.

1420719[/snapback]

Co do gwarancji:

 

Jak się kupuje sprzęt audio/wideo to niektóre firmy np. Samsung, Kodak i pewnie wiele innych dają możliwość nabycia (za dodatkową opłatą) gwarancji międzynarodowej. W razie czego udajesz się z zepsutym sprzętem do najbliższego Serwisu danej firmy i po kłopocie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Fajnie jakbys mial jeszcze Door to Door miedzynarodowy za niewielka oplata :D

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że jeżeli wysyłasz ze stanów sprzęt poprzez polską firme POLAMER (http://www.polamerusa.com), to najprawdopodobniej nie zapłacisz żadnego podatku. To by się zgadzało, bo mój stary zawsze wysyła tą firmą i jeszcze nigdy nie było żadnego vatu - a wysyłał mi już milion różnych rzeczy przez 18 lat, bo tyle jest w USA, nieraz cała paczka była w elektronice. Poza tym najtaniej kupować jest wszystko na eBayu, a najpewniej w sklepie Newegg.com (poza tym też tanio). Tu i tu możesz zapłacić poprzez PayPal ---> www.allpay.pl. Możesz oczywiście zapytać się też albo w sklepie internetowym, albo użytkownika na eBayu, czy potrafi wysłać paczkę bez podatku, lub zasugerować mu POLAMER. Co do gwarancji to dużo rzeczy jest na gwarancji międzynarodowej, wystarczy pójść do autoryzowanego serwisu danej marki w Polsce. Ja właśnie kupiłem chłodzenie do dysku twardego na eBayu, zapłaciłem za przesyłkę 18zł + 4% wpłacanej przelewanej kwoty za pośrednictwo w PayPalu i czekam na paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Stanów wcale nie jest taniej, ceny tam są prawie dokładnie takie same jak w Polsce... już w Niemczech czy Czechach jest taniej...

 

PS. Zna ktoś adres do sklepów internetowych z Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ktory najtanszy?

 

ten pierwszy co podalem, to jest cos takiego jak skapiec.pl ... tylko ze wyszkuje w niemieckich sklepach :)

 

wpisujesz czego szukasz i pokazuja ci sie sklepy odrazu z cenami itp... :)

 

ale nie wiem czy sie oplaca pojedyncze towary sprowadzac...

 

cena jest porownywalna. ale nawet jak jest o 20 zl taniej to i tak za przesylke placisz od 3 do 9 euro...

 

caly sprzecior to co innego :) zaoszczedzisz z 150-250 zl :)

 

po co na gg zagadywac? nie mam czasu teraz, napisz PW, odpisze jakby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No ja patrzylem po niemieckich sklepach i faktycznie jest duzo taniej niz w USA i Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak czytam i czytam, i nie kumam zabardzo jednego, mam w USA ciocie, przysyła mi czasami paczki tam z ciuchami i żarciem, czy jak bym ją poprosił i wysłała by mi jakąś/ieś cześć/ci to nie znalezli by ich w tej paczce i nie było by podatku??

1420423[/snapback]

Nie lubie się powtarzać ale chyba muszę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie się powtarzać ale chyba muszę :mur:

1425995[/snapback]

grzechu według mnie nie znajdą bo stary mi tak wysyła od lat i wszystko jest OK, dla pewności poproś ciocie aby wysłała Ci to przez POLAMER. Jest to polska firma i mają swoje sposoby aby ominąć vat (przynajmniej tak gdzieś wyczytałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...