Skocz do zawartości
boss

niegrzeczny TEAC

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos mi powie co jest grane z moim palnikiem? zapodalem mu ostatnio testy i na dwoch roznych plytach jest ten sam efekt naglego spadku predkosci odczytu powyzej 32x :?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzilem dokladniejsze testy ze wzgledu na rodzaj nosnika i za kazdym razem efekt jest podobny - przy pewnej predkosci (przewaznie powyzej 30x) odczyt gwaltownie zwalnia! :evil:

A co gorsza, nigdy nie dochodzi do wartosci maksymalnej (40x) :evil: :evil: :evil:

 

Co wiecej - odpalilem testy na tych samych CD na innym komputerze tez z palnikiem teca: 24/10/40, i krzywa byla linia prosta konczaca sie tyz powyzej 40x :)

 

wiec co jest z moim egzemparzem?? pomozcie, PLZZZZ :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci przetestowalem swoja wypalare: Teac 512EB (12x10x32)

i faktycznie masz cos skopane, umnie nie ma zadnego spadku ciagle porysza sie "kreska" (czyt. rosnie predkosc) w linii prostej do gory

 

BTW

srednia predkosc>>>>>22,63

poczatkowa>>>>>>>> 14,50

koncowa>>>>>>>>>>29,15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci przetestowalem swoja wypalare: Teac 512EB (12x10x32)

i faktycznie masz cos skopane, umnie nie ma zadnego spadku ciagle porysza sie "kreska" (czyt. rosnie predkosc) w linii prostej do gory  

 

BTW  

srednia predkosc>>>>>22,63

poczatkowa>>>>>>>> 14,50

koncowa>>>>>>>>>>29,15

dzieki, ze chcialo ci sie to sprawdzic! 8)

czy nikt nie ma jakichs sugestii w czym moze tkwic problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci przetestowalem swoja wypalare: Teac 512EB (12x10x32)

i faktycznie masz cos skopane, umnie nie ma zadnego spadku ciagle porysza sie "kreska" (czyt. rosnie predkosc) w linii prostej do gory  

 

BTW  

srednia predkosc>>>>>22,63

poczatkowa>>>>>>>> 14,50

koncowa>>>>>>>>>>29,15

dzieki, ze chcialo ci sie to sprawdzic! 8)

czy nikt nie ma jakichs sugestii w czym moze tkwic problem?

moge jedynie gdybac, ale najlepiej wez wypalare do kogos i u niego sprawdz wtedy bedziesz wiedzial czy to jej wina czy twoje kompa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci przetestowalem swoja wypalare: Teac 512EB (12x10x32)

i faktycznie masz cos skopane, umnie nie ma zadnego spadku ciagle porysza sie "kreska" (czyt. rosnie predkosc) w linii prostej do gory  

 

BTW  

srednia predkosc>>>>>22,63

poczatkowa>>>>>>>> 14,50

koncowa>>>>>>>>>>29,15

dzieki, ze chcialo ci sie to sprawdzic! 8)

czy nikt nie ma jakichs sugestii w czym moze tkwic problem?

Chyba powoli pada Ci silnik... zauważ że w koncowej fazie obroty spadają...

 

PS Mój TEAC 24x10x40x leci jutro do serwisu... ledwno co nagrywa o ile wogóle mu się uda nagrać ! Ma 3 miechy... i na karku koło 100-150 płyt ! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli pada Ci silnik... zauważ że w koncowej fazie obroty spadają...

 

PS Mój TEAC 24x10x40x leci jutro do serwisu... ledwno co nagrywa o ile wogóle mu się uda nagrać ! Ma 3 miechy... i na karku koło 100-150 płyt ! :?

Heh... nie jest to oczywiscie wykluczone, ale na zdrowy rozsadek - jakby silnik byl lewy, to powinien od poczatku wolniej krecic, a zauwaz, ze obroty spadaja pod koniec... tak jakby byl klopot z samym odczytem przy duzej predkosci liniowej na zewnatrz nosnika :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moj Teac 540-E wykazywal te same wady. Okazalo sie, ze trafil mi sie felerny egzemplarz

problem tylko, ze gwarancja skonczyla mi sie jakies 5 tyg temu :?

szkoda, ze wczesniej nie przetestowalem drania.

Swoja droga: Marcin_gps - co masz na mysli mowiac 'te same wady' ..? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak by przeczyścić optykę / przedmuchać spręzonym np./

a po drugie jak to jest na palonych to mozę tak być , lepiej sprawdż na tłoczonych

pozdro

ps a ex-mój teac w54e nadal pali :) i nie są to już tylko setki płyt na koncie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go rozkrecil i przeczyscil doslownie "omiotl" delikatnie sozcewke i koniecznie wyczyscuil i nasmarowal woozek moze pomoc a co so czyszczenai to po oczyszczeiue swojej nagle zaczela miec jakby krotszy dostep:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go rozkrecil i przeczyscil  doslownie "omiotl" delikatnie sozcewke i koniecznie wyczyscuil i nasmarowal woozek moze pomoc a co so czyszczenai to po oczyszczeiue swojej nagle zaczela miec jakby krotszy dostep:lol:

tez sie nad tym zastanawialem... pytanie tylko:

1. czy w warunkach 'domowych' ma sens czyszczenie nagrywarki (innymi slowy: czy wiecej sie nie naszkodzi, niz dobrego zrobi?)

2. czym i jak czyscic (soczewke)?

3. czym, jak i gdzie smarowac ten woozek (domyslam sie, ze masz na mysli cala mechanike ruszajaca optyka)

 

nie chcialbym narobic bydla nieprzemyslanymi dzialaniami, stad moje watpliwosci.. BTW: ile kosztuje wizyta palniczka w serwisie?

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy wywietrzyc pokoj

otworzyc i nie oddychac na naped jak nie bedzie koorzu w powietrzy to spoo i wziac taki patyczek do uszy i ja wziolem igla postrzepilem koncowke dosc mocno i doslownie tylko delikatnie kilka razy omiotlem soczewke

a co do wozka to mi chodzi o tem metalowy pret sa 2 jeden gladni i ten dokladnie oczyscic bo na nim sie koorz osadza za pomoca spirtu a poznije delikatnie mozna olejem samochodowym a tem pret z gwintem to tesh dokladnie wyczyscic ze smieci tam liczy sie precyzja na koniec znow omiesc soczewke i dokladnie skrecic zeby nic sie nei majtalo zadnych wibracji 3 letni cedek po takim zabiego 24x dawnije prawie nie czytajacy plyt zaczal sie nadawac do przegrywania w locie a moja nagrywara jakos szybciej plyty rozpoznaje ( jeszcze zadnej nie zepsula z jej winy ) a ma 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...