Skocz do zawartości
McFokus

*.nntp Czym I Jak ? Help :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

(Od razu proszę o powagę czytając mój post :) tzn. proszę się nie śmiać :) (akurat nie mam pojęcia o tym o czym pisze :D ).

Jak mam problem to próbuje znaleźć odpowiedź ,tym razem mi się nie udało więc pisze :)

Chodzi mi o to że korzystam z cyfrowego tunera satelitarnego w kompie (SkyStar 2 jakby ktoś pytał :) ) i bawię się czasem w przechwytywane danych (tzn. jest sobie strumień a ja programikiem wychwytuje różne rzeczy z niego tzn. instalki programów, pliki video itp.)

Ostatnio pojawiają się pliki o rozszerzeniu .nntp z tego co wiem są to pliki z różnych grup dyskusyjnych , pliczki te są różnej wielkości w tych większych są archiwa , video itp. (w tym programie do wychwytywania danych jest takie info tzn. Z jakiej grupy , kto wysłał co jest w tej paczce itp.) , zależało by mi na tym żeby jakoś dostać się do zawartości takiego pliczku i tu pojawia się pytanie jak ?? czym otworzyć taki plik i jak „wydobyć” zawartość :D (przypomnę rozszerzenie .nntp) , aha tylko będąc w offline. Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc , a i jeśli to co pisałem to jakieś bzdury itp. To proszę mnie oświecić co to za pliki i co z nim zrobić (tzn. jeśli nie są to pliki z grup dyskusyjnych to proszę napisać co).

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie można się normalnie na grupę dyskusyjną zapisać i samemu pliki ściągnąć? chyba łatwiej będzie - zwłaszcza, jeśli wiesz jaką ma nazwę

 

co do nntp to pojęcia nie mam, ale możesz sprawdzić czy rozkodowanie MIME nie pomoże [albo UUencode, ablo XXE] - opcje dostępne z menu 'File' total commandera

 

licz się z tym, że te pliki mogą zawierać tylko części plików, a całość powstaje dopiero po przetworzeniu ich odpowiednim klientem [tak jak automatycznie dzielone wiadomości email]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...