Skocz do zawartości
Artur79

Wszystko O Ecs N2u400-a

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cienkości tej płyty to jest taka sama jak inne ;) a tak na poważnie to mam tę płytkę i jakoś nie ma z nią problemów :) Jedyny problem to właśnie braki w biosie (prawie zero możliwości o/c) dlatego poszukuję zmodowanego biosu co by nie bawić się drutami ;)

Może ktoś jednak wie coś więcej  - zachęcam bez krępacji Panowie i Panie oczywiście ;)

właśnie dlatego cienka, niewiele drożej kupuje sieepoxa czy abita z pełnym zestawem oc-maniaka. możesz drut mody robić na napięcie procka do 1.85V, pamięci to już tylko lutowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówię że nie masz racji ale pamiętajmy o klasyce - k7s5a - nie za dobra (co by nie napisać kiepska) mobo a biosik cheepo lub honey do niej był i dawał jakieś możliwości więc może do N2U400-A też coś się pojawi ?

A jeśli mowa o płytyach Abita czy epoxa to są super ale nie ma tyle zabawy jeśli wszystko ma się podane pod nos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie zapominaj że K7S5A była bardzo popularna i dlatego były te biosy, ten ECS na nF2 jest raczej kijowaty, podnoszenia napięć zero itp, zostaje ci drut mod na procka, może ktoś zrobi biosa, nie trać nadziei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cienkości tej płyty to jest taka sama jak inne ;) a tak na poważnie to mam tę płytkę i jakoś nie ma z nią problemów :) Jedyny problem to właśnie braki w biosie (prawie zero możliwości o/c) dlatego poszukuję zmodowanego biosu co by nie bawić się drutami ;)

Może ktoś jednak wie coś więcej  - zachęcam bez krępacji Panowie i Panie oczywiście ;)

właśnie dlatego cienka, niewiele drożej kupuje sieepoxa czy abita z pełnym zestawem oc-maniaka. możesz drut mody robić na napięcie procka do 1.85V, pamięci to już tylko lutowanie.

Co znaczy "niewiele drożej"? 50% ceny np? Bo taka jest różnica między NF7 a N2U400-A.

 

Kiedyś był zmodowany bios przez Tic-Taca, odblokowywał to co ECS zablokował, ale nic nie było przydatnego do O/C.

 

Dojechłem na niej do 11.5x200/11x210 przy 1.85V, procek więcej nie dawał rady, jeśli chodzi o MHz. Winda wstawała bez problemu nawet na 220, ale sypało się.

Brakuje Voltów na pamięciach, głównie, na NB też by się przydało.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cienkości tej płyty to jest taka sama jak inne ;) a tak na poważnie to mam tę płytkę i jakoś nie ma z nią problemów :) Jedyny problem to właśnie braki w biosie (prawie zero możliwości o/c) dlatego poszukuję zmodowanego biosu co by nie bawić się drutami ;)

Może ktoś jednak wie coś więcej  - zachęcam bez krępacji Panowie i Panie oczywiście ;)

właśnie dlatego cienka, niewiele drożej kupuje sieepoxa czy abita z pełnym zestawem oc-maniaka. możesz drut mody robić na napięcie procka do 1.85V, pamięci to już tylko lutowanie.

Co znaczy "niewiele drożej"? 50% ceny np? Bo taka jest różnica między NF7 a N2U400-A.

 

Kiedyś był zmodowany bios przez Tic-Taca, odblokowywał to co ECS zablokował, ale nic nie było przydatnego do O/C.

 

Dojechłem na niej do 11.5x200/11x210 przy 1.85V, procek więcej nie dawał rady, jeśli chodzi o MHz. Winda wstawała bez problemu nawet na 220, ale sypało się.

Brakuje Voltów na pamięciach, głównie, na NB też by się przydało.

 

PZDR

A gdzie znalazłeś tego biosa ? i jak zmieniałeś mnożnik ? drutmodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa zaraz poszukam, jak znajde moge Ci podrzucić. Ale nic specjalnego nie wnosi.

 

Mnożnik, tak drut-modem, napięcie też.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moj kumpel kupil sobie mobilnego bartona a potem plyte do niego ECS N2U400-A (1.0U) :D jako ze nie mogl procesora ustawic powyzej 800 mhz poprosil mnie o pomoc ale ja duzo nie moge zrobic skoro w biosie niema zmiany mnoznika :?

Czy wiecie moze jak zmusic plyte do zmiany mnoznika ?? Zaznaczam ze bios tictaca http://downloads.modlabs.net/bios/ECS-N2U4...U400-A-1.0b.zip ten ktory w linku niema mozliwosci zmiany mnoznika...

 

Z gory dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moj kumpel kupil sobie mobilnego bartona a potem plyte do niego ECS N2U400-A (1.0U) :D jako ze nie mogl procesora ustawic powyzej 800 mhz poprosil mnie o pomoc ale ja duzo nie moge zrobic skoro w biosie niema zmiany mnoznika :?

Czy wiecie moze jak zmusic plyte do zmiany mnoznika ?? Zaznaczam ze bios tictaca http://downloads.modlabs.net/bios/ECS-N2U4...U400-A-1.0b.zip ten ktory w linku niema mozliwosci zmiany mnoznika...

 

Z gory dzieki !

Poczytaj o drutmodzie.

Pomocne linki:

Z tweaka

OCInside

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten temat zakładam po to, żeby posiadacze N2U400-A mogli podzielić się z innymi swoimi: przemyśleniami, radami, problemami a także prosić o pomoc czy pisać o wyczynach :)

 

Ja na przykład na tej płycie wyciągnąłem z Durona 800 944Mhz stabilnie (wiem, że to mało, ale więcej nie pójdzie :/ )

 

Piszcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O maly wlos nie mial jej bym w swoim konfigu ;]

 

+

-najtansza plyta na nf2400u

-stabilna

-dobrze umiejscowiony socket, umozliwia zamontowanie nawet najwiekszego pentagrama 120cu

-jedzie ponad 200fsb, widzialem na wlasne slepia 230mhz ;]

-dobrze nadaje sie do powiedzmy sempronow (2200+ - 2400+) w ktorych mozna spokojnie ustawic 200fsb bez zwiekszana vcore (no przy 2,4+ moze byc potrzebne to +5% czy tam 7% jak to sie zwie)

-zawsze mozna zrobic vmoda i vdd

 

-

-strasznie okrojony bios

-brak sensownej zmiany vcore i innych napiec

-ubogie wyposazenie

 

Ogolnie nie jest to taki straszny badziew jak wielu sadzi, wydajnosciowo nie odbiega zbytnio od swoich braci na nf2400u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie odbiega niczym od NF7 dla zwykłego użytkownika :)

 

A że słabiej się podkręca, czy że BIOS do pupy, to już taki zwykły użytkownik nie zauważy :]

 

(Zwkyły użytkownik: ziom, który kupuje w biedronce zestaw "do gier": Sempron 2000+; 128Mb RAM itp :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Witam

 

Ten temat zakładam po to, żeby posiadacze N2U400-A mogli podzielić się z innymi swoimi: przemyśleniami, radami, problemami a także prosić o pomoc czy pisać o wyczynach :)

 

Ja na przykład na tej płycie wyciągnąłem z Durona 800 944Mhz stabilnie (wiem, że to mało, ale więcej nie pójdzie :/ )

 

Piszcie!

1418712[/snapback]

Ja tam mojego Semprona 2400+ na tej płycie przestawiłem na 2800+ (FSB 200) i chodził stabilnie ( tylko Sims 2 wywalało). Za wadę uważam brak odpowiednich czujników napięć ( no chyba że ja nie wiem jak się sprawdza ale programy takie jak

MB5 albo SpeedFan pokazują np. +2.03V na linii +5V - gdyby coś takiego było =

komp nie istnieje :D ). Płyta pięknie chodzi z GOOD Ramami w dualu!

Także układ dźwiękowy jest bardo wysokiej klasy - C-Media 9739A (chyba ten model). Miejsca żeczywiście jest sporo na Socket A, tylko ten brak regulacji napięć.

Wie ktoś jak zwiększyć tam napięcia???

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sempron2400@2800 (10*200)

Good Ram 512MB DUAL (7-3-3-2,5)

ECS N2U400-A !!!

5200 Ultimate (310/610)

Chiftec 360W z dwoma 8cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Właściwie to nie odbiega niczym od NF7 dla zwykłego użytkownika :)

 

A że słabiej się podkręca, czy że BIOS do pupy, to już taki zwykły użytkownik nie zauważy :]

 

(Zwkyły użytkownik: ziom, który kupuje w biedronce zestaw "do gier": Sempron 2000+; 128Mb RAM itp :] )

1419164[/snapback]

 

 

Jeżeli chcesz podkręcić graficzną polecam najnowsze oficjalne sterowniki + RivaTurner

najlepiej z serwisu Guru3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Jak zrobić na ECS N2U400-A (1.0) drutmoda (SEMPRON 2400+@2800+)????

Ma ktoś jakiś schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, nie wiem dlaczego, ale na moim ECS nie mogę podkręcić procesora na inną wartość niż 2100@2700, nie wiem dlaczego jeżeli zmieniam ustawienia FSB(jest możliwość co 1mhz) nie można odpalić kompa..i potem już tylko pozostaje bios clean :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Mam pytanko, nie wiem dlaczego, ale na moim ECS nie mogę podkręcić procesora na inną wartość niż 2100@2700, nie wiem dlaczego jeżeli zmieniam ustawienia FSB(jest możliwość co 1mhz) nie można odpalić kompa..i potem już tylko pozostaje bios clean :)

1466867[/snapback]

 

 

 

Do jakiej wartości FSB doszedłeś? Ja grałem sobie na 200 ale siora gra w simsy 2 a to tak skopana gra że tylko ona zasyf system na 200. Przywróciłem więc na 196 i wszystko jest ok. Everest wskazuje procesor na Sempron 2800+. Sprubuj zmienić cośtam Spectrum w BIOSIE na +0.5% albo +1% może wtedy odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...