Skocz do zawartości
trutututu

Asrock K7upgrade880 + Kingmaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam plyte glowna jak w temacie oraz kingmaxy 512/400.

Recz w tym ze kiedy ustawiam fsb na 200 to pamieci zaczynaja sypac bledami - bledy pokazuja sie w tescie 5 memtesta

Natomiast kiedy ustawiam fsb na 166 - wszystko wraca do normy i koncza sie problemy

ze stabilnoscia.

 

w zwiazku z tym mam kilka pytan:

- czy prawdopodobne jest ze jest to uszkodzenie pamieci czy tez raczej jest to kwestia durnej plyty glownej ( chcialem zaznaczyc ze niektorzy na tej plycie wyciagaja 222fsb :/ )

 

- czy bledy w tescie 5 memtesta moga sprawic ze bedzie mi padac winda pojawia sie problemy ze stabilnoscia itp itd?

 

jednoczesnie chcialem zaznaczyc ze nie mam mozliwosci sprawdzenia tych pamieci na innym komputerze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na pamięci. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby płyta nie była w stanie pracować na FSB 200 MHz (czyli zgodnieze specyfikacją). Sprawdzałem u siebie maksymalne FSB i komp wysypał się przy 222 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 2 kosci po 512 mb - jedna odnioslem do serwisu ta ktorej uzywam teraz jest nowa :/ i jakos ciezko mi uwierzyc ze tez jest uszkodzona....

ale nic jeszcze bede testowal i sie meczyl - powiedz mi tylko jakiego biosu uzywasz - tego performance z ocworkbench czy oryginalnego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS mam oryginalny. A co do magistrali, rozumiem, że masz procesor na FSB 166. I teraz pytanie, jak ustawiasz magistralę 200, zworką czy w BIOSie? Bo jak ustawisz w BIOSie to nie załączy się wyższy dzielnik. Pozatym spróbuj ustawić asynchronicznie FSB i pamięć np. 166/200 potem 200/166 i w takich ustawieniach potestować.

Edytowane przez Atomówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2000xp na jadrze thorton wiec moj proc ma magistrale 133 - ale teraz chodzi na 166 - na moim epoxie chodzil natomiast na 200 i wiecej.

testowalem juz na ustawieniach fsb/pamiec 166/200 ale ciagle jest to samo

wgram jeszcze nowy bios i zobacze

a fsb ustawiam za pomoca zworek rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro przy ustawieniu 166/200 pojawiają się błędy, to IMO wskazywało by jednak na pamięci. Spróbuj jeszcze przetestować kompa przy ustawieniu 200/166.

Edit: Właśnie przeczytałem Twój ostatni post, no to raczej już nie ma wątpliwości, że to pamięci.

Edytowane przez Atomówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem teraz gniazdo na ram na te ktore jest dalej od proca tak aby latwiej bylo mi chlodzic te durne ramy i bledy pojawiaja sie w nowych testach :( sam nie wiem co myslec o tym zaraz wezme ram od brata i wszystko powinno sie wyjasnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy mi je przyjma - mam dwie kosci kingmaxa - sa rozne serie bo jedna jest na zielonym pcb druga na czerwonym i obie grzeja sie tak samo :( jedna juz poszla do serwisu zobaczymy czy mi uwzglendnia reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...