Skocz do zawartości
mylek

Sposób Na Hałaśliwego Atmana :d

Rekomendowane odpowiedzi

Najpier wprowadzenie ;p

 

Zapewne wielu denerwuje hałas tej pompki. Na początku zaraz po kupnie pracuje cicho jedynie co można jej na zazucić to wibracje. Jednak wystarczy trochę gąbki i juz mamy ciszę. Po pewnym czasie (u mnie 4 miesiące pracy 24/7) zaczyna chrobotać co jest wyjątkowo uciązliwe. Na dodatek nie idze tego zlikwidować żadnymi gąbkami, matami itd.. Próbowałem wymieniać wirnik, niestety również nic to nie dało. Wkońcu wpadłem na pewien pomysł który zlikwidował to chrobotanie :)

 

Jak to zrobić

Przyczyną chrobotania okazał się niedokładnie wykonany wirnik który juz od nowoścci posiada straszny luz między tym czarnym magnesem a zielonymi łopatkami (nie chodzi tu o luz pozwalający na obrót łopatek względem magnesu ale o luz łopatek na boki). Wystaczy trochę kleju tak, aby łopatki nie obracały się. Tym samym likwidujemy mozliwośc obrotu łopatek zglądem magnesu. Myślę ze to nie zaszkodzi pompce. Póki co jest cichutko. Posiadacze Atmanów nie wymieniajcie swojego sprzętu na pompki C.O. ;) Jeszcze Atman nie zginął :wink:

 

W najbliższym czasie postaram się dodać zdjęcia aby zobrazować to co zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się tak z PH802, znaczy unieruchomić łopatki względem wirnika.

 

Użyłem do tego kawałków gumy, co by odwracalne było.

 

Skutek był tego taki, że pompka częściej nie "startowała" niz "startowała" - przez startowanie rozumiem regularne pompowanie wody. A ona tak szarpała, nie mogła zacząć obracać wirnikiem poprawnie. Za duży opór był ze strony wody. Jak ja wyciągałem z wody, zaczynała kręcić i po włożeniu do wody też juzładnie kręciła, a i ciszej było zdecydowanie. Ale mając w perspektywie niezatapialną ją, takie niestartowanie było trochę kiepskie. Ze zbiornika też dziwnie pompke wyciągać, żeby układ odpalić.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..) Wystaczy trochę kleju tak, aby łopatki nie obracały się. Tym samym likwidujemy mozliwośc obrotu łopatek zglądem magnesu. Myślę ze to nie zaszkodzi pompce. Póki co jest cichutko. Posiadacze Atmanów nie wymieniajcie swojego sprzętu na pompki C.O. ;) Jeszcze Atman nie zginął :wink:

1422481[/snapback]

Gratuluje właśnie zepsułeś pompkę :razz:

Ten luz jest tam specjalnie aby nie występował martwy punkt. Jeśli ty to skleiłeś to nie zdziw się jak pompka nie będzie Ci chciała startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sklejenie moze uszkodzić wirnik ale zdziwiło mnie czemu na nowym wirniku pompa hałasowała :|a po sklejeniu jest cisza a jak siądzie to mam jeszcze trzeci wirnik na zapasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...