Skocz do zawartości
Pabloo

Rivatnt Vs Geforce 2 Mx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

bueheheh to zes dojebal :D

Wiadomo, ze GF :D (ja na nim gralem jeszcze w Half-Life 2 i Doom3)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem znów cośna opak ... testowałem wypasioną wersję TNT2 Ultra 32MB produkcji Elsy ... jakiś Erazor czy cóś :) .... porównałem to coś do kiepawego no-name GF2 MX200 64 MB i wyszło, ze Riva stłukła kiepawego GF z powodu jego szyny cieniutkiej bo 64bitowej :) wyniki były albo porównywalne albo nieznacznie na korzysć Rivy :) ... testy były w 3dmark99 i 2000, Quake 2 i 3, pierwszym UT, i jakichśinnych benchmarkach ....

 

dlatego twierdzę ze jeśłi GF to MX lub MX 400 to będzie lepszy a jeśli MX 200 to wcale nie byłbym taki pewien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Gizmo, pokaz chociaz jeden screen nawet nie z Twojego testu gdzie najlepsza na swiecie RIVA TNT2 Ultra z najgorszym na swiecie GF2mx gdzie riva wygrywa.

 

Z mojego doswiadczenia wiem, ze posiadajac kiedys RIVE TNT2 (nie ultra co prawda) zmienilem ja na VOODOO 3 na korzysc tego drugiego.

Jak wiadomo V3 dostaje lansko od GF1 SDR.

GF2 mx200 64 bit jest porownywalny z GF 1 SDR.

Wiec watpie szczerze powiedziawszy czy jakakolwiek RIVA moze sie tutaj rownac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Mr Gizmo, pokaz chociaz jeden screen nawet nie z Twojego testu gdzie najlepsza na swiecie RIVA TNT2 Ultra z najgorszym na swiecie GF2mx gdzie riva wygrywa.

 

Z mojego doswiadczenia wiem, ze posiadajac kiedys RIVE TNT2 (nie ultra co prawda) zmienilem ja na VOODOO 3 na korzysc tego drugiego.

Jak wiadomo V3 dostaje lansko od GF1 SDR.

GF2 mx200 64 bit jest porownywalny z GF 1 SDR.

Wiec watpie szczerze powiedziawszy czy jakakolwiek RIVA moze sie tutaj rownac.

1439156[/snapback]

dziwne bo na GF1 DDR CLAP (nie SDR) miałem dużo wiecej punktów w 3dmarku 2001 niż na GF2 MX i MX400 (nie 200) ... no czemu? i oba były testowane na takiej samej platformie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie która karta graficzna jest lepsza  :)

RivaTNT 32MB czy GeForce MX 64MB  :)

1435015[/snapback]

GeForce MX 64MB jest lepszy niż jakaś tam RivaTNT 32MB ;)))))

A byłą RivaTNT 32MB? bo TNT2 była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Gizmo, pokaz chociaz jeden screen nawet nie z Twojego testu gdzie najlepsza na swiecie RIVA TNT2 Ultra z najgorszym na swiecie GF2mx gdzie riva wygrywa.

 

Z mojego doswiadczenia wiem, ze posiadajac kiedys RIVE TNT2 (nie ultra co prawda) zmienilem ja na VOODOO 3 na korzysc tego drugiego.

Jak wiadomo V3 dostaje lansko od GF1 SDR.

GF2 mx200 64 bit jest porownywalny z GF 1 SDR.

Wiec watpie szczerze powiedziawszy czy jakakolwiek RIVA moze sie tutaj rownac.

1439156[/snapback]

 

Znajomy mial GF2MX400 w czasie gdy ja mialem(i nadal mam :P) V3 3000 i w 3DMarku 2001 ten V3 byl znacznie szybszy od tego GF'a ;). Dziwne ;)

Inny znajomy(tez pewien czas temu) mial V3 3000 i wymienil je na GF2MX400 i potem zalowal tego. Bylo to w czasie gdy GF2MX400 byl nowoscia i nie bylo gier wykorzystujacych T&L itd.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Mr Gizmo, pokaz chociaz jeden screen nawet nie z Twojego testu gdzie najlepsza na swiecie RIVA TNT2 Ultra z najgorszym na swiecie GF2mx gdzie riva wygrywa.

 

Z mojego doswiadczenia wiem, ze posiadajac kiedys RIVE TNT2 (nie ultra co prawda) zmienilem ja na VOODOO 3 na korzysc tego drugiego.

Jak wiadomo V3 dostaje lansko od GF1 SDR.

GF2 mx200 64 bit jest porownywalny z GF 1 SDR.

Wiec watpie szczerze powiedziawszy czy jakakolwiek RIVA moze sie tutaj rownac.

1439156[/snapback]

nie calkiem to porownanie.

1. v3 obslugiwal tylko 16 bit i dziwaczny 22bit kolor a tnt2 32 bitowy i to z przyzwoita predkoscia w grach z tych czasow

2. v3 tekstury tylko do 256x256

3. na rivie z dobrym prockiem mozna pograc wydajniej w "nowsze gry" oczywiscie nowsze nie mam na mysli hl2 ale cos z tamtej epoki.

4. gf1 i mx2 trudno porownac. gf1 to 4 potoki po jednym tmu, gf2mx to 2 potoki po 2 tmu. wszystko zalezy od konkretnego egzemplaza karty - pamiec, taktowanie rdzenia. gf1 sdr jest wolny ale wersja ddr moze powalczyc z mx2.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Naprawdę nie.

 

Jak uważacie, czy lepsza jest wydajność

Rivy TNT 2 z 32MB czy może GeForce2 MX 100/200 też z 32MB?

 

Nie mogę znaleźć tutaj rozwiązania.

 

Pomocy.

 

Igorius

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i gf2 ma T&L, ale 64bitowa wersja jest wolniejsza od rivy tnt 2

 

testowałem w sumie 4 karty na moim kompie wydajność tych kart plasuje się tak:

 

gf2mx200 < riva tnt2 < gf256sdr < gf2mx400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjaa dziwne Noah, GF256 (1) mocniejszy od 2 Mx 200, ehh, kłóciłbym się...

1563805[/snapback]

To nie widziales chyba GF2MX200 z 64bit'owa szyna :) a jesli do tego jest to jeszcze karta z paieciami SDR to juz totalna porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze, wynik z orba. Robiłem go na moim kompie z GF2 MX200 64mb 64-bit ( bo 128 bit mx200 chyba nie było... )

 

1563805[/snapback]

 

a co w tym dziwnego ? Miedzy kartami jest około 1 rok róznicy. GF256 był w sowim czasie kartą high-end, GF2mx200 odrazu kartą low-end. To że został później wydany wcale nie oznacza że jest szybszy.

Edytowane przez Noah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...