Skocz do zawartości
yellowww21

Problem Z Dyskiem! Uszkodzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem od brejdaka dysk WD Caviar 80 GB, 7200, 8 mb cache, który działał zawsze bez żadnych problemów. Raczej nie miał bad'ów.

Pewnego dnia nagle przy bootowaniu zaczął wyskakiwać komunikat "błąd dysku" czy jakoś tak.

W Biosie jest wykrywany

Co może być tego przyczyną?

I czy ktoś się już z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość scar

blad dysku wyskakuje napewno? jakie systemu uzywasz? moze system po prostu Ci padl sprobuj go naprawic... sprawdz podlaczenie dysku, przeczysc gniazda i podlacz... jak nic nieda to napisz cos wiecej, opisz co sie dzialo z dyskiem od mometu odlaczenia go od brejdaka az do mometu jak go sobie zapodales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH to walsnie daltego odradzam kupno dysku WD innym mimo ze sam mam mialem to samo. Podlacz pod inna tasme i an slave daj. Powinno pomóc.

 

Te dyski amja jakies problemy pod amsterem . jak wyczyscisz go do 0 . TO na jakis czas bedziesz mogl znow na master jechac ale potem znow bedziesz miał to samo. Mi skopalo na PRIMARY MASTER potem PRIMARY SLAVE. Wiec musailem podlaczyc pod SECONDARY MASTER.

 

Jezeli mas zto samo to powinno pomóc podłączenie jak napisałem

 

Teraz mam cały czas na secondary master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH to walsnie daltego odradzam kupno dysku WD innym mimo ze sam mam mialem to samo. Podlacz pod inna tasme i an slave daj. Powinno pomóc.

 

Te dyski amja jakies problemy pod amsterem . jak wyczyscisz go do 0 . TO na jakis czas bedziesz mogl znow  na master jechac ale potem znow bedziesz miał to samo. Mi skopalo na PRIMARY MASTER potem  PRIMARY SLAVE. Wiec musailem podlaczyc pod SECONDARY MASTER.

 

Jezeli mas zto samo to powinno pomóc podłączenie jak napisałem

 

Teraz mam cały czas na secondary master

1465061[/snapback]

Dodam ze z tym master i slave to jeszcze jest tak ze master powinien byc na ostatniej wtyczce na kablu, slave na srodkowej, czasami sa napisy, a jak nie ma to latwo zapomniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...