Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Pompa Cyrkulacujna Poniżej 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kyniek co ty tak psioczysz na te zeliwne korpusy.. moja miala w srodku rdze ale tylko troche.. oplukalem itp chodzi pompa w ukladzie i nic nie wylatuje ani wody nie brudzi.. mam ze 25% borygo + destylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Hi

Tez wlasnie mysle nad jakas pompka CO/CWU

a co myslicie o tym?

mala tylko 25 w i cena cos kole 80 euro:(

1448737[/snapback]

 

czyli ok. 320zł - w okolicach 250zł masz LAING i Grusnfos na allegro... a Leszno jest nizełe - oni wykonują odlewy dla grundfosa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51739783

 

oraz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51036017

 

I kupiłem zobaczymy jak się będzie sprawować. Można do gościa napisać i się dogadać (dlatego udało mi się kupić za 170) ale nie wiem czy to uczciwy allegrowicz ani nic... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Obowiązkowo szczegółowa relacja - skombinuj cyfrówkę i udokumentuj proces instalcji ;) ja jestem bardzo ciekawy jak w rzeczywistości się sprawdzi i myślę iż nie tylko ja ;)

 

trzymam kciuki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo szczegółowa relacja - skombinuj cyfrówkę i udokumentuj proces instalcji ;) ja jestem bardzo ciekawy jak w rzeczywistości się sprawdzi i myślę iż nie tylko ja ;)

 

trzymam kciuki!!

1449601[/snapback]

OK - obiecuję ;-) Bloki od Mate mam już w domu - w budzie już ostatnie cięcia... tylko jeszcze kilka wentyli 120mm muszę kupić i składam wszystko do kupy... oj duuużo roboty mnie czeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, kurcze, od paru dni mi sie zamarzyla taka pompka odkad poczytalem o niej kilka postow, niestety jej cena na allegro nie schodzi ponizej 240 za nowa sztuke :(

 

Aktualnie znalazlem dwie takie na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51523365

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51814222

 

jakby ktos sprowadzal albo znalazl gdzies taniej, to ja jestem chetny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka linijek wyzej masz linka do polskiej pompy, ktora jest odpowiednikiem tego grundfosa. Poczekaj na testy :)

1451043[/snapback]

Mysle, ze wydajnosciowo i tak bedzie bardzo dobrze bo one nie siadaja jak sie podlaczy wiecej bloczkow jak te akwariowki, wiec tu bardziej mnie ciekawi cisza, ale zdaje sie, ze o to tez nie musze sie martwic :)

Mimo wszystko z niecierpliwoscia czekam na wrazenia z zamontowania tej pompki w ukladzie. Poza tym sa dostepne jakies przejsciowki, krocce do niej na weze 9/12 ?? wlasnie zakupilem F2S z takimi kroccami zakrecanymi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...one nie siadaja jak sie podlaczy wiecej bloczkow...

A ciekawi mnie jaki efekt na pompie wywra ciensze weze.

Teraz mam 12/16, ale zbliza sie mala zmiana w ukladzie i tak sie zastanawiam czy by nie wrzucic 10/12 bez cybantow na choinkach 12 (nie moge juz patrzec na cybanty).

Skoro te pompy nie siadaja tak to teoretyczie powinien sie zwiekszyc przeplyw.

Chyba trzeba bedzie sprawdzic.

Ma ktos UP15-14B i weze 10/12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie jaki efekt na pompie wywra ciensze weze.

Teraz mam 12/16, ale zbliza sie mala zmiana w ukladzie i tak sie zastanawiam czy by nie wrzucic 10/12 bez cybantow na choinkach 12 (nie moge juz patrzec na cybanty).

Skoro te pompy nie siadaja tak to teoretyczie powinien sie zwiekszyc przeplyw.

Chyba trzeba bedzie sprawdzic.

Ma ktos UP15-14B i weze 10/12 ?

1452303[/snapback]

najprawdopodobniej ja posiadam taka, i weze bede miec 8 na kroccach 10 3/4", albo skrecane 1/4" wiec czekam na dlugi weekend (mam za tydzien od wt do nd) i czas zaczac zabawe ze tak powiem, z moim wc rev 2.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

najprawdopodobniej ja posiadam taka, i weze bede miec 8 na kroccach 10 3/4", albo skrecane 1/4" wiec czekam na dlugi weekend (mam za tydzien od wt do nd) i czas zaczac zabawe ze tak powiem, z moim wc rev 2.x

1452355[/snapback]

A fotki bedziesz mial? :unsure:

Jestem ciekaw montazu tej pompki do takich wezy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po różnych przygodach z pompkami akwariowymi, stwierdziłem że niema wyboru... trzeba stosować pompy pewne, pompy typu grundfos do C.O.

 

Aktualnie jestem w trakcie składania układu WC opartym na pompie KOSPEL 15-50 wyprodukowanej na licencji grundfos za 140zł (allegro).

Pompa 3 biegowa, na 1 biegu totalnie bezgłośna i wydaje mi się że wydajnościowo odstawia wszystkie akwariówki.

 

Za kilka tygodni mam zamiar przedstawić stronkę z prezentacją mojego układu i testami wydajności.

 

Układ będzie oparty na grzejniku, pompie Kospel 15-50, i bloku powerX (pozdrowienia dla ryby) wszystko w miedzi brak rurek z tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego C.W.U jest wygodniejsze od C.O no i te kompaktowe wymiary...

nie bez znaczenia jest tez korpus z mosiadzu (nie trzeba stosowac srodkow przeciwko korozji jak copal).

 

...tyle ze przeplyw duzo mniejszy...

moim zdaniem akurat 600-700l/h na dwa, trzy bloki spokojnie wystarcza.Trzeba pamietac ze w pompach tych nie spada dramatycznie przeplyw po owezowaniu i obloczkowaniu :) jak ma to miejsce w akwariowkach (moglby ktos zmierzyc jaki jest przeplyw w takim np grundfosie po owezowaniu, moznaby wtedy podawac jakies konkrety).

 

Jedyny minus tych pomp to znacznie wieksze niz w akwariowkach podgrzewanie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus tych pomp to znacznie wieksze niz w akwariowkach podgrzewanie wody.

Dlatego u mnie z papsta przez chłodnice powietrze idzie do miejsca gdzie jest pompa i przelatując wokół niej chłodzić będzie pompę (co prawda podgżane powietrze ale i tak odpowiednio chłodne). Aby się za bardzo nie gżała a tak to wygląda w realu:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dlatego u mnie z papsta przez chłodnice powietrze idzie do miejsca gdzie jest pompa i przelatując wokół niej chłodzić będzie pompę ...

Troche cie rozczaruje, ale obawiam sie, ze to nic nie da.

U mnie pompa lezy przed chlodnica, tak ze powietrze zaciagane przez chlodnice (a dokladnie przez wentyl ktory jest na niej) przelatuje obok pompy.Efektu brak.

Korpus pompy jest dosc masywny i kumuluje sporo ciepla, wiec przeplywajace powietrze niewiele moze dac.Zdecydowana wiekszosc ciepla generowanego przez pompe zabiera niestety woda.

Dla mnie akurat ten minus jest nieistotny, biorac pod uwage cisze jaka mam dzieki niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat ten minus jest nieistotny, biorac pod uwage cisze jaka mam dzieki niej.

1454096[/snapback]

Dokładnie to samo mi przyświecało jak brałem tą pompe. Ja mam kompa niedaleko łużka i chce mieć cicho aby go na noc zostawić. A pompka aquael 650 po kilku mc działania doprowadziła mnie do szału pierdzeniem. To rozebrałem wc. I teraz to robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,May 18 2005, 22:32]Teraz mam 12/16, ale zbliza sie mala zmiana w ukladzie i tak sie zastanawiam czy by nie wrzucic 10/12 bez cybantow na choinkach 12 (nie moge juz patrzec na cybanty).

Ma ktos UP15-14B i weze 10/12 ?

1452303[/snapback]

mam 12/17 na choinkach 16 bez cybantów :D (tez ich nie cierpię)

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche cie rozczaruje, ale obawiam sie, ze to nic nie da.

U mnie pompa lezy przed chlodnica, tak ze powietrze zaciagane przez chlodnice (a dokladnie przez wentyl ktory jest na niej) przelatuje obok pompy.Efektu brak.

Korpus pompy jest dosc masywny i kumuluje sporo ciepla, wiec przeplywajace powietrze niewiele moze dac.Zdecydowana wiekszosc ciepla generowanego przez pompe zabiera niestety woda.

Dla mnie akurat ten minus jest nieistotny, biorac pod uwage cisze jaka mam dzieki niej.

1454096[/snapback]

IMHO popa generuje około 25 W ciepła... a jakby tak na niej założyć ogniwo peltiera ?? Te tanie 89W powinno styknąć i problem grzania wody przez pompę byłby z głowy ;) A z drugiej strony w niektórych miejscach ta pompa byłaby teraz za zimna i mogłoby jej to zaszkodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peltierem pompke potraktowac? Yyy... a jak chcesz chlodzic peltiera? Wiatrakiem?

1457234[/snapback]

Blok wodny + kadet + pompka aquaszut 600l/h - akurat mam taki niepotrzebny zestawik.

Można też po prostu do układu dołożyć blok wodny - na ale wtedy suma ciepła będzie większa z tym peltierem niż bez nigo...

Albo Zalmanem 7000 CU... - też akurat mam niepotrzebnego, normalnie chłodzi takiego petiera do około 10 C (testowałem) pod "obciążeniem" 25 W pompki pewnie będzie miał max 15 C - a to i tak niezły wynik więc mogłoby to zadziałać...

 

ps. To tylka taka myśl która mi przyszła do głowy w niedzielę rano i jak narazie bardzo daleki jestem od wprowadzania jej w życie - najpierw swoje chłodzenie dopracuję a potem będę wymyślał jak je "udoskonalać". Zresztą pomysł wydaje mi się pracochłonny, a ewntualne korzyści z takiego rozwiązania są znikome...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...