Skocz do zawartości
DeDark

P4 3.0 Prescott Box

Rekomendowane odpowiedzi

No to czemu mnie sie sakramencko wtedy reszta grzeje?

1447175[/snapback]

Podejrzewam:

1 brak dodatkowych wentyli

2 balagan w obudowuie z kablami

 

zalecam

1 porzadek z kablami

2 jeden wentyl wciagajacy pod dyskami, drugi wentyl pod zasilacz

 

dopiero pozniej ogladac sie za wymiana chlodzenia

BOX musi starczyc do poprawnej pracy twego procka, chyba ze zamiast boxa do prescotta ktos ci dal starszy model od NW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 brak dodatkowych wentyli

Zgadza sie, niestety.

2 balagan w obudowuie z kablami

Hmm, ciezko powiedziec...

zalecam

1 porzadek z kablami

Bedzie ciezko wykonac, dwa dyski, rekorder i szuflada...

2 jeden wentyl wciagajacy pod dyskami, drugi wentyl pod zasilacz

No wlasnie. Jakie wentyle polecacie? Bardzo zalezy mi na ciszy. Mam juz dosc suszarki na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem podobne problemy-WYSOKIE TEMPERATURY. Kupiłem Thermaltake Combo Cool Pipe 101. Temperatura spadła zaledwie o 5-10 stopni. To troche mało. Presscoty juz tak mają że się grzeją :wink: A tak poważnie to już nie wiem co jest grane. Taki fajny radiator a proc nadal grzeje się, a radiator i tak zimny. Może płyta źle pokazuje??? Pisze o tym w temacie WYSOKIE TEMPERATURY. A ty na początek może wyczyść pożądnie proca i kup nowa pastę. Jak nie pomoże niestety będziesz musiał zainwestować w nowe chłodzonko. :D Teraz wszystko zależy ile masz kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko wykonac, dwa dyski, rekorder i szuflada...

 

No wlasnie. Jakie wentyle polecacie? Bardzo zalezy mi na ciszy. Mam juz dosc suszarki na procku.

1447962[/snapback]

W nice II masz mozliwosc zamontowania dwoch wentyli z tego co pamietam.

jeden pod dyskami, drugi pod zasilaczem.

Wentyle, chmm trudna sprawa zalezy ile chcesz wydać ;)

Ja uzywam Sunona 92mm puszczonego na 5v ( i tak jest głosny ale nie chce mi sie go wymieniać ;) i z przodu Arctica Fan Pro ( sa ciche i tanie , ale niestety przy prędkości 1300-1600 srednio wydajne, pózniej robi się głosniej) który owiewa 4xHDD w tym 3 Basie ktore się grzeją. Dodatkowo jeden Arctic na śledziu "chłodzi" 9100 bez wentyla. box chodzi w zależności od obciązenia, w idlu 1200 w stresie 2000 (temp 54C)

Juz jedzie do mnie Artic Freezer 4 który pomoże wyganiać cieple powietrze z budy.

Wszystko to zamontowane w obudowie Enlighta PA-410535 ktora jest dość duza i posiada z boku "tunel" , powietrze nieźle w niej krąży.

Możesz sie pokusic o dwa Arctici , wymuszą one krążenie powietrza w obudowie. i Powinno byc dobrze.

Edytowane przez Sabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Freezera 4. Teraz pytanie. Czym zetrzec stara paste? Jakies wskazoweczki odnosnie montazu? No i jeszcze jedno. Moja obudowa ma tube, komin, air duct, czy jak to sie tam zwie. W zwiazku z tym pytanko. Poniewaz Freezer ma dosc nietypowo montowany wentyl, rozumiem, ze to cos, nie zda juz egzaminu i trzeba bedzie to zdemontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Freezera 4. Teraz pytanie. Czym zetrzec stara paste? Jakies wskazoweczki odnosnie montazu? No i jeszcze jedno. Moja obudowa ma tube, komin, air duct, czy jak to sie tam zwie. W zwiazku z tym pytanko. Poniewaz Freezer ma dosc nietypowo montowany wentyl, rozumiem, ze to cos, nie zda juz egzaminu i trzeba bedzie to zdemontowac?

1478323[/snapback]

 

Tunel na presscota to bardzo pozytywna sprawa, sam mam P4 3 Ghz i w momencie skonstuowania takiego czegos ( i po zamontowaniu go na bok obudowy moj Asus Probe od razu stwierdził, ze prcek jest lepiej chłodzony . Poza tym z wczesniejszych postów wynika ze masz kiepskie chłodzenie budy ( chyba ze zle sie doczytałem )wiec wspaniały Freezer bedzie Ci chłodził rozgrzanym powietzrem ze skrzynki ...... hm - mi by sie to zabardzo nie pasowało. U mnie patent z pokrywą na sidiromy, wiecie jak sie kupuje z 50 płyt to umieszczone są one na takim stojaku, a na stojaku jest wlasnie ta pokrywa :) zdał egzamin na 6- , a minus za to, ze w tunelu robi sie niezły przeciąg a to niestety powoduje niepotzreby halas -> ale coż ! coś za coś . Pomysl nad modernizacją tego twojego "air duct" . Moj procek dla informacji w spoczynku gzreje sie do temp 44-45 , a jak go obciaze temp dochodzi do 48-50 ( max miałem 52 ) , a chłodzony jest wentylkiem ktory obraca sie z predkoscia 1100 obr.\min , wiec mam cicho i chłodno :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczesliwym posiadaczem P4 3.0E tak jak w temacie. Mam mam Giabyte Rocket Cooler SE i nie narzekam. Fajnie chodzi i fajnie wyglada. Co prawda nie jest to rewelacja w porownaniu z BOXEM ale jest ok. w idle 45 stopni w 3000 obrotow a 48* przy 2500 (wtedy go nie slychac) w stresie to 64 (prime) a przy OC do 3,6 GB 68* stress (prime). Posmarowalem oczywiscie AS5 bo chyba nie ma nic lepsiejszego.

Szkoda ze ten moj Gigabyte jest taki drogi, ale przynajmniej zajefajnie wyglada.

Dodam jeszcze ze mam tyl;ko jeden wentyl w budzie, ktory WYCIAGA powietrze ( powiedzmy ze drugi dmuchajacy to ten z cheifteca :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz, kurz, kurz zgadzam się z opinią kolegi że boxowy radiator zbiera go jak magnes, a jak się go nazbiera to temperaturka skacze niemiłosiernie, u mnie po wyczyszczeniu ma ok 42 na spoko a w stresiku dochodzi 52 góra 55 jak się zakurzy to 55 mam na spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, panowie. Ale jesli zaloze freezera, to tunel moge wyrzucic, bo przeciez freezer ma coolerek z boku. Sam juz nie wiem, co jeszcze zrobic, zeby bylo chlodniej. U mnie teraz na boxowym coolerku w stresie jest az 78 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczesliwym posiadaczem P4 3.0E tak jak w temacie. Mam mam Giabyte Rocket Cooler SE i nie narzekam. Fajnie chodzi i fajnie wyglada. Co prawda nie jest to rewelacja w porownaniu z BOXEM ale jest ok. w idle 45 stopni w 3000 obrotow a 48* przy 2500 (wtedy go nie slychac) w stresie to 64 (prime) a przy OC do 3,6 GB 68* stress (prime). Posmarowalem oczywiscie AS5 bo chyba nie ma nic lepsiejszego.

Szkoda ze ten moj Gigabyte jest taki drogi, ale przynajmniej zajefajnie wyglada.

Dodam jeszcze ze mam tyl;ko jeden wentyl w budzie, ktory WYCIAGA powietrze ( powiedzmy ze drugi dmuchajacy to ten z cheifteca :) ).

1478539[/snapback]

Fajny wygląd? to ma być wydajne a widze że nie jest :>

Dotarł w końcu do mnie Freezer4 i u mnie on chodzi max 1400 a w nocy wentyl schodzi do 900.

Dodatkowo mam dwa wentyle

z przodu arctic TC pro zasysa chlodne powietrze na dyski . Z tylu Y.S-TECH ULTRA SILENT troszke skrecony fanmatem

Najglosniejszy jest teraz wentyl w zasilaczu. ale jutro wyrzucam grila i powinno byc ok.

temp w idlu 38C w stresie max 48...

BTW w najblizszym czasie krotki review bedzie na wp.pl

 

musialem tunel u siebie wyrzucic :(

http://sabat.prv.pl/zrzuty/calosc.jpg

Edytowane przez Sabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Dostalem Freezerka, zamontowalem i....

 

Jestem w szoku!!!!! Temperatura w idle 44-46 stopni. W stresie, okolo 50-53. Nie spodziewalem sie az takiego skoku jakosciowego!

 

Serdecznie wam dziekuje, za pomoc w dobraniu sprzetu. Wiedzialem, ze mozna na was liczyc.

 

Teraz pozostaje mi jeszcze kwestia schlodzenie Radeona 9800Pro, bo wentyl na nim wlasnie zaczal nieprzyjemnie wyrczec...

 

No i oczywiscie takze i w tym wypadku nie wiem, czym go schlodzic... Ale to pytanie juz chyba nie w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM to układ zasilający procesor kondesatorki ceweczki :) schłodzić to mozna jedynie przez przeciąg w budzie + nawiew z wentylka/ów zamontowanych na boku obudowy

 

 

p.s jakbyś miał np. pentagrama 120 CU na procku to by ci chłodził również PWM + ram

 

a wogóle to strasznie duza ta temperaturka u ciebie moze czujniki masz porypane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza, to byla, kiedy byl zalozony boxowy cooler. Teraz jest super, tylko to pwm... Mowisz przeciag w budzie. To co zalozyc na tyl obydowy i na dyski z przodu?

1486469[/snapback]

Jak chcesz taniej to ARCTIC FAN PRO TC.

Jak drożej to polecam Y.S-TECH ULTRA SILENT przy takiej samej szybkosci obrotow jest bardziej wydajny od arctica, obydwa są ciche.

 

BTW cieszę się że Freezer spełnił swoje zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne problemy z tym pwm. Proc 30C idle / 39C stress w zamknietej budzie, zaś te PWM dochodzi nawet do 50C. Mam z przodu budy i z tylu po jednym wentylu, jednak przeciag nie jest aż taki duzy. Za to mam cisze - laczna suma rpm to okolo 4500. Aktualnie mysle nad 120x120 na boku obudowy (link!) tak zeby wial na proca, ram, pwm i troche zachaczal o graficzke ;)

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Abita:

 

"PWM" is a circuit on mainboards to convert the voltage level from power supply unit to provide specific voltage to components (ex. Provide CPU with core voltage). We know that CPU could be the hottest component inside a PC system, and we always care about the heat dissipation of it. Actually, the PWM circuit is quite hot too; especially when CPU is at full loading, large current passes through the PWM circuit and was converted to necessary CPU core voltage. Some ABIT boards show "PWM temperature" on BIOS setup page and Windows hardware monitoring tool. This provides users possible hottest temperature inside the PC chassis, and check whether the air conditioning inside the chassis needs to be enhanced or not. When CPU works heavily, the CPU temperature could be around 60 degree C; nevertheless, the PWM temperature may achieve 70 degree C or even higher; depends on the design of thermal convection. The safety limit of the PWM temperature is about 120 degree C, however, we strongly recommend improving the air flow and heat dissipation inside the PC chassis once it rises to 100 degree C.

 

 

jak widać nie ma czym sie przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pocieszony. Wreszcie nie mam sie czym przejmowac.

 

Rozwalila mnie temperatura "Itachi". Jak Ty to czlowieku zrobiles??? Mamy niemal ten sam sprzet...

Edytowane przez DeDark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pocieszony. Wreszcie nie mam sie czym przejmowac.

 

Rozwalila mnie temperatura "Itachi". Jak Ty to czlowieku zrobiles??? Mamy niemal ten sam sprzet...

1487045[/snapback]

Hehe mialem jeszcze mniej tylko teraz sa cieplejsze dni. I do tego aktualnie mam zasiłke single fan więc wiesz ;)

 

Jak zrobiłem, hm?

 

-dobrze nałożyłem pastę (mx-1)

- ustaliłem freezera wentylem w dół, tak, że wieje do góry wprost w wciagajacego wentylka z zasiłki (no ale chwilo zasilka bez drugiego wentyyla wiec cieple powietrze z freezera leci wprost z dolna blache zasilki)

- na grilu z tylu zamontowalem sobie Arctic Cooling PRO TC 3 (łopatki 45mm bardzo dobra wydajność, pomaga zasiłce wyciągać ciepłe powietrze)

- na przod zwykly ac pro (łopatki 25mm) ktory zaciaga zimne powietrze do srodka

 

 

i to by bylo chyba na tyle :razz: Co ciekawe mam zamknieta obudowe. A temperaturki jeszcze spadaja (optymalne beda po 200h od nalozenia pasty).

 

problemem w Twoim przypadku moze byc ten radeon 9800 pro, mam to samo ustrojstwo i strasznie sie grzeje podnoszac tym samym temperature w budzie, sam przymierzam sie to Silencera

no mój GF to 80C max ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z temperatura prescota 3.0

dalem freezera 4 na 1600 obrotow i wstawilem na wyciag wentyla akase ultra silent 120 na full.. Zero jakichs tuneli.

Jest cisza temp 35 c w stresie 47C

kabelki uporzadkowane. Obudowa ma miejsca z boku na dodatkowe wentyle i mialem jeszcze je dodac, ale nie bylo potrzeby. Akasa przy swojej wydajnosci pieknie zasysa powietrze z zewnatrz przez wszystkie otwory. Powietrze idzie kilkoma torami. Jest total chłód. W obudowie panuje wyczuwalny przeciag i czuc ruch chlodnego powietrza.

Dzieki tym ciagom powietrza doszlo do fantastycznego schlodzenia zasilki. Obroty na wentylach zeszly do 1520 max i nie ma goracego powietrza na wylocie. (wczesniej wentyle na maxa ok 1630 obr i goraca zasilka.)

Temp dyskow poszły w dół max 37C wczesniej nawet 48 - 55.

Wydaje sie wiec ze jak powstana dobre korytarze powietrzne to wystaczy wydajny wentyl wyciagajacy, który podciśnieniem zassie powietrze z zewnątrz.

 

Skrecilem jeszcze freezera na 1000 obrotow - w stresie 52C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...