Skocz do zawartości
Tomas

Kompaktowanie Poczty W Outlook Expressie

Rekomendowane odpowiedzi

Zebym co wiedzial?

 

U mnie kompaktowanie trwa jakies 1-2 sekundy... czasem nawet tego nie widze.

 

Pomogl link, czy nie?

1451706[/snapback]

Kompaktowanie skrzynki 800mb trwa o wiele dluzej i jednoczesnie zamula system. Nie chce wywalac poczty.

 

Nie pomogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15 i tu się niestety mylisz, był nawet o tym artykuł w chipie (w zeszłym miesiącu) i u mnie to się potwierdza. Dziennie dostaję do kilkudziesięciu maili i kompaktowanie trwa nawet do 20 minut (przez cały dzień jest Outlook włączony). W chipie pisali, że w niektórych przypadkach nawet do kilku godzin. Nie długo przerzucam sie na innego klienta poczty, bo ten doprowadza mnie do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbędna jest, niewielka modernizacja w rejestrze.Klikamy na Start I uruchom I regedit. Po załadowaniu się okna z rejestrem odszukujemy odpowiednio gałąź HKEY_USERS \ S-1-5-21-1715567821-2147136837-839522115-1003 \ Identities\ {6D47D1FD-C4C6-4539-9B38-E5A17913CF96} \ Software \ Microsoft \Outlook Express \ 5.0 \ Dont Show Dialogs \. Należy sprawdzić czy w rejestrze znajduje sie Compact Do not Ask Again, jeśli nie klikamy prawym przyciskiem myszy wybieramy nowy I wartość DWORD nadając mu wcześniej wspomnianą nazwę oraz modyfikując jego wartość na 0. Po tej operacji program już nie będzie "rządził" naszą pocztą i nie zkompaktuje jej dopuki sami tego nie zrobimy. Komunikat w trakcie wyłączania programu będzie się tak długo pojawiał (nawet gdy zaznaczymy w okienku "nie pytaj ponownie") aż sami nie podejmiemy decyzji o kompaktowaniu, bez obaw jednak, kliknięcie na anuluj nie spowoduje już automatycznego kompatkowania po kolejnym restarcie.

 

Twój rejestr może sie nie znacznie różnić bo nie powiedziałeś jakiej wersji Outlooka używasz. Ale na pewno Ci się uda, w razie problemów pisz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbędna jest, niewielka modernizacja w rejestrze.Klikamy na Start I uruchom I regedit. Po załadowaniu się okna z rejestrem odszukujemy odpowiednio gałąź HKEY_USERS \ S-1-5-21-1715567821-2147136837-839522115-1003 \ Identities\ {6D47D1FD-C4C6-4539-9B38-E5A17913CF96} \ Software \ Microsoft \Outlook Express \ 5.0 \ Dont Show Dialogs \. Należy sprawdzić czy w rejestrze znajduje sie Compact Do not Ask Again, jeśli nie klikamy prawym przyciskiem myszy wybieramy nowy I wartość DWORD nadając mu wcześniej wspomnianą nazwę oraz modyfikując jego wartość na 0. Po tej operacji program już nie będzie "rządził" naszą pocztą i nie zkompaktuje jej dopuki sami tego nie zrobimy. Komunikat w trakcie wyłączania programu będzie się tak długo pojawiał (nawet gdy zaznaczymy w okienku "nie pytaj ponownie") aż sami nie podejmiemy decyzji o kompaktowaniu, bez obaw jednak, kliknięcie na anuluj nie spowoduje już automatycznego kompatkowania po kolejnym restarcie. 

 

Twój rejestr może sie nie znacznie różnić bo nie powiedziałeś jakiej wersji Outlooka używasz. Ale na pewno Ci się uda, w razie problemów pisz......

1451921[/snapback]

Mam OE 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do dzieła zrób jak mówiłem zamiast końcówki 5.0 powinno byc 6.0 w rejestrze.

Odpisz czy się udalo za jakiś czas, jestem ciekaw czy zadziała i w tej wersji B)

1451930[/snapback]

OE6 tez ma koncowke 5, znalazlem klucz, nieco roznil sie od podanego przez Ciebie, zmienilem i czekam na wynik :)

Dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...