Skocz do zawartości
civi

Nowy Sprzęt I Potrzebuje Paru Rad.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc planuje zakupić komputer stacjonarny z procesorem amd64 a że od ponad roku używam tylko laptopa jest troche nie na czasie z "tradycyjnym" sprzętem. Wydumałem sobie następującą konfigurację:

Procesor: AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice 847Karta graficzna: GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB TV/DVI (PCI-E) bulk 719Dysk twardy: IDE/SATA WD Raptor 36.7 GB WD360GD Serial ATA 451 (tu się wacham)	Wentylator procesora	Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ 147.90Klawiatura: Logitech UltraX Flat Keyboard OEM 107.00 (przyzwyczajenie do laptopowej...)Obudowa: Chieftec DX-01B-D-U - 360W 381.00 (mam nadzieje, że dobra i cicha)Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk black 238.00Karta muzyczna: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS bulk  249Pamięć RAM: Kingston DDR 2 x 512MB PC-400 (KVR400X64C3AK2/1GDC) CL3 408.00Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x (wygląda na dobrą i tanią)Monitor LCD: 17" Sony HS74B (czarny) 1189.00 (tępe podejście - ładny :P) Myszy: Logitech Cordless Click! Plus Rechargeable Optical Mouse 216.00
I takie coś skonfigurowałem na komputronik.pl (wyszło ~5400 zł). Nie planuje ekstremalnego podkręcania (może i żadnego...) bo nie jest mi to potrzebne. Mam zamiar zainstalować Linuxa - dlatego Nvidia (z ati miałem niemiłe przejścia...). 5 tysięcy na drodze nie leży, i jak już chcę kupić sprzęt który będzie mi dobrze służył :) A do czego am on mi służyć? - programowanie, czasem granie i długotrwałe emergowanie... Może macie jakieś sugestie zmian, na lepsze, lecz tak żeby cena oscylowała w granicach 5-6tys ? Rozważam też poskładanie sobie komputera samemu z części z różnych źródeł (wtedy pewnie zaliczyłyby się do nich skleppc.pl, angela.pl i komputronik.pl) ale narazie pozostaje przy pomyśle zamówienia całego sprzętu właśnie na komputroniku. Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje www.pcprojekt.pl

1. procek - ok (mozna by brac 300+ taniej bedzie)

2. hdd - nie oki , za te cene masz 2x80GB Samsunga spin pointa (to co ja w podpisie)

3. wentylator na cpu - oki , ale tanszy bedzie arctic freezer 64 i bardzo dobry

4. klawa - ok

5. buda - ok

6. dvd/rw - ok

7. sound - ok

8. mem - ok (mozesz kupic tez twinmos speed premium za 230 zl 512 sa na leprzych chipach niz te kingstony)

9. plyta glowna - ok jesli nie do OC , jesli cos fajnego z mozliwosciami i na przyszlosc to raczej patrz w strone DFI na NF4 z PCI-E

10. LCD - ok , ale ja wole LG 1750S cena nizsza od tego sony

11. mysz - ok

 

mam nadzioeje ze ci pomoglem i zastanowisz sie nad wymiana na czesci ktore ja zaproponowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. hdd - nie oki , za te cene masz 2x80GB Samsunga spin pointa (to co ja w podpisie)

To ma być dysk na system - na inne śmieci mam w szufladzie 120GB seagate. Zależy mi w tym momencie wyłącznie na szybkości. Mimo to lepiej brać samsunga?

3. wentylator na cpu - oki , ale tanszy bedzie arctic freezer 64 i bardzo dobry

A czy jest cichy ?

8. mem - ok (mozesz kupic tez twinmos speed premium za 230 zl 512 sa na lepszych chipach niz te kingstony)

Nie miałem pojęcia jaki ram wybrać - cenna rada :)

9. plyta glowna - ok jesli nie do OC , jesli cos fajnego z mozliwosciami i na przyszlosc to raczej patrz w strone DFI na NF4 z PCI-E

Bez wątpienia nie do OC więc powinna starczyć

10. LCD - ok , ale ja wole LG 1750S cena nizsza od tego sony

Tu się jeszcze zastanowie...

[query]mam nadzioeje ze ci pomoglem i zastanowisz sie nad wymiana na czesci ktore ja zaproponowalem[/query]

Bardzo pomogłeś, dzięki... Puki mam jeszcze czas musze podpytaæ jak linux obsłuży ww. hardware :)

 

Pozdrawiam,

Paweł Dobrzycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylek jest cichy :) http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=943

 

z tym hdd na system to wedlug mnie hybione

 

jesli nie bedzie oc to bierz tego gigabyta , ale niektore plyty maja problem z hdd na sata , duzo tematow na forum bylo wlasnie o tym , ale nie zakladam z gory ze ty takowe bedziesz miec

 

LCD-kow jest sporo fajnych w dobrej cenie , ceny spadly w dol ale nie na dlugo wiec poki tanio to powinno sie kozystac :)

 

@IamWeasel

 

hynix to nie winbond a wlasnie na speed premium sa winbondy wiec w cenie do 230 zl za 512MB wedlug mnie tylko speed premium sie liczy

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być dysk na system - na inne śmieci mam w szufladzie 120GB seagate. Zależy mi w tym momencie wyłącznie na szybkości. Mimo to lepiej brać samsunga?

1446105[/snapback]

Zapewne uzywajac laptopa przyzwyczailes sie tez do ciszy, a raptor do cichych nie nalezy...... 10k obrotow robi swoje, mozesz sie zastanowic nad jakims dyskiem 7200 z 8mb cachu i NCQ ( tak to sie nazywa u segata a u innych chyba TCQ ), Ostatnio byl test porownawczy segata z NCQ i raptora, i o ile raptor nadal byl szybszy to roznica miedzy topowym modelem z 7200 (segata) a 10tysiecznym raptorem zmniejszyla sie......

 

Jezeli zalezy ci na ciszy to kategorycznie odradzam raptora, moze i szybki ale o wiele za drogi ( malenka pojemnosc ) za taka cene mozna kupic ( jak wczesniej napisal VerB ) dwa dyski 80GB i puscic je w raidzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne uzywajac laptopa przyzwyczailes sie tez do ciszy, a raptor do cichych nie nalezy...

A i owszem... przyzwyczaiłem się również do wolnej pracy dysku :)

mozesz sie zastanowic nad jakims dyskiem 7200 z 8mb cachu i NCQ

Ale sata czy ata/133 ? Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na ata juz nie ma co brac hdd , no moze do starszych plyt , kup sata i zarobisz sobie raida , dodam ze moje samsungi sa ciche i nie grzeja sie jak seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem... przyzwyczaiłem się również do wolnej pracy dysku :)

 

Ale sata czy ata/133 ?

1446144[/snapback]

Wiec sama przesiadka na 7200, 8mb cachu i NCQ bedzie kolosalna roznica, dodatkowo jezeli beda dzialac w raidzie to w ogole roznica wielka...

 

moim zdaniem na ata juz nie ma co brac hdd , no moze do starszych plyt , kup sata i zarobisz sobie raida , dodam ze moje samsungi sa ciche i nie grzeja sie jak seagate

1446150[/snapback]

 

ja osobiście odradzam seagate te dyski pospuły sie kiedyś były naprawde dobre ... bierz samsunga albo maxtora mam obydwa i chodzą cichutko, szybciutko i nie grzeja sie ^^

1446152[/snapback]

Ja znowu nie przepadam za samsungami, przyznam sie ze nawych modeli nie testowalem tylko 40Gb z 2mb cachu ale roznica miedzy barakuda IV ( tez 40gb i 2mb cachu ) a samungiem byla odczuwalna.

 

Co do psucia sie sagetow, w pracy mam jakies 30-40 sagetow i wszystkie chodza nonstop, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobe i jeszcze z ani jednym nie mialem problemow, zaznacze ze w tym samym czasie 2 dyski WD musialem wymienic.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora to rozwaz: Samsung 17" 173P B ma matryce PVA, ktora lepiej odwzorowy\uje kolory i katy widzenia sa wieksze. Jest co prawda drozszy (1470zl) ale naprwde jest to spoko panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie przepadam za samsungami, przyznam sie ze nawych modeli nie testowalem tylko 40Gb z 2mb cachu ale roznica miedzy barakuda IV ( tez 40gb i 2mb cachu ) a samungiem byla odczuwalna.

 

Co do psucia sie sagetow, w pracy mam jakies 30-40 sagetow i wszystkie chodza nonstop, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobe i jeszcze z ani jednym nie mialem problemow, zaznacze ze w tym samym czasie 2 dyski WD musialem wymienic.......

1446157[/snapback]

no tak ja mówie o nowszych modelach baracuda VI i VII miałem takowy mój kolega miał i jakoś dziewnie sie zachowyały, mój wójek który też miał sporo tyc dysków najbardziej narzekał właśnie na nowe baracudy. Ale nie ma sensu sie kłucić o gustach sie nie dyskutuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze samsungi kiedys nie bylo dobrymi dyskami , sam mialem i narzekalem , ale teraz co oferuje samsung wsrod hdd na sata dla mnie bomba i jestem naprawde zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam samsunga i tez jestem zadowolony. Jest cichy, roznic szybkosci w normalnym uzytkowaniu to pewnie nie da rady zauwazyc pomiedzy nowymi dyskami, poza tym sie nie grzeje. U mnie wisi na gumkach i przez to nie przenosi wibracji na obudowe (ciezko uslyszec kiedy glowica pracuje a mam wc). Sprobuj seagate powiesic na gumkach to sie zagotuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no witam Civi'ego kolege ze szkoły :).

 

Ja bym proponował Venice 3000+, zawsze mozna troche przykręcić a 200zł to spora sumka, która mozna na coś innego przeznaczyć.

 

Na wentyla bym proponował Arctic Freezer'a 64, będzie wystarczający i cichy po co przepłacać 2x i do tego miejsce w obudowie :)

 

Płyta glówna spoko ale dołozysz troche i masz stabilne DFI Lanparty UT D 530zł na PCIE

 

A dyski i ramki to Ci napisali :)

 

jak chcesz to zakup tanio w www.shift.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no witam Civi'ego kolege ze szkoły :).

A no witaj :)

Ja bym proponował Venice 3000+, zawsze mozna troche przykręcić a 200zł to spora sumka, która mozna na coś innego przeznaczyć.

Nad tym się jeszcze pozastanawiam.

Na wentyla bym proponował Arctic Freezer'a 64, będzie wystarczający i cichy  po co przepłacać 2x i do tego miejsce w obudowie :)

Tu mnie przekonaliście :)

Płyta glówna spoko ale dołozysz troche i masz stabilne DFI Lanparty UT D 530zł na PCIE

Ale czy jak nie zamierzam podkręcać procesora (lub ew. podkręcac symbolicznie) to warto dopłacać 130 zł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jezeli wezmiesz pamieci twinmosa speed premium. Sa one na kosciach winbonda i potrzebuja wysokich napiec zeby chodzic na timingach 2-2-2-X i wysokich czestotliwosciach. Poza tym kurcze jestes na forum o podkrecaniu sprzetu wiec rady wszystkich (nie wylaczajac mnie) sa lekko pod katem dobrego sprzetu do oc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, rozumiem, że jest to forum o OC ale w końcu gdzie można się więcej dowiedzieć o sprzęcie :) Z tą płytą musze się jeszcze zastanowić... może Asus A8N-E nForce4 Ultra... poczytam sobie jakieś recenzje.

Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co mi napiszecie o tej konfiguracji? <_<

Procesor--Athlon 64 3000+ s.939 BOX - 585zł

Wentyl----Arctic Cooling Freezer 64 - 79zł

Płyta------Asus A8N-SLI nForce4 sATA CH8 - 545zł

Buda------Xpower 3346 bez zasilacza - 59zł

Karta-----Abit Radeon RX600PRO 256MB PCI-Express - 455zł

Dysk------Seagate 160GB sATA 7200 obr. 8MB NCQ - 349zł (samsung lub inny,prosze o propozycje!)

Pamiątki--2*TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 - 312zł (lub inne,prosze o propozycje!)

klawiatura+mysz-Logitech Cordless Desktop Optical Black - 230zł (lub inne,prosze o propozycje!)

Nagrywarka-NEC ND-3520A 16x OEM Black - 215zł (lub inny,prosze o propozycje!)

 

Dodam że raczej nie będe podkręcał tego sprzętu a jeśli tak to napewno nie od razu :D bo jeszcze tego nie robiłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, rozumiem, że jest to forum o OC ale w końcu gdzie można się więcej dowiedzieć o sprzęcie :) Z tą płytą musze się jeszcze zastanowić... może Asus A8N-E nForce4 Ultra... poczytam sobie jakieś recenzje.

1446517[/snapback]

To możee przekona cie to,że jak kupisz twinmoski(koniecznie końcówka serii aa4t lub 1a4t) to będa na modułach wimbonda a one śa po prostu wspaniałe- mozna ustawić bardzo niskie timingi pamięci podkręcają sie nieziemski-czyli masz wtedy bardzo wydajne pamięci jest tylko 1 haczyk-do optymalnej pracy wymagają wysokich napięć grubo powyżej 3v tak z 3,4-3,6. A Dfi jest jedyną płytą która bez przeróbek pozwala na to. Zresztą według mnie płyta jest bąz co bądz sercem komputera i na niej nie nalezy oszczędzać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co mi napiszecie o tej konfiguracji? <_<

Procesor--Athlon 64 3000+ s.939 BOX - 585zł

Wentyl----Arctic Cooling Freezer 64 - 79zł

Płyta------Asus A8N-SLI nForce4 sATA CH8 - 545zł

Buda------Xpower 3346 bez zasilacza - 59zł

Karta-----Abit Radeon RX600PRO 256MB PCI-Express - 455zł

Dysk------Seagate 160GB sATA 7200 obr. 8MB NCQ - 349zł (samsung lub inny,prosze o propozycje!)

Pamiątki--2*TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 - 312zł (lub inne,prosze o propozycje!)

klawiatura+mysz-Logitech Cordless Desktop Optical Black - 230zł (lub inne,prosze o propozycje!)

Nagrywarka-NEC ND-3520A 16x OEM  Black - 215zł (lub inny,prosze o propozycje!)

 

Dodam że raczej nie będe podkręcał tego sprzętu a jeśli tak to napewno  nie od razu :D  bo jeszcze tego nie robiłem :lol:

1447181[/snapback]

płyta dfi nf4 bez sli-po co ci ono? stać cie na 2Xgf6800? bo jak nie to sobie daruj

Proca weź koniecznie venice nie winchestera. Twinmosy z końcuwką seri aa4t lub 1a5t- koniecznie- nawet jakbyś miał szukać po różnych sklepach lub zamawiać w sklepie- te kostki biją niejedne pamięci 2-3 razy droższe.

Co do grafiki to gf 6600 leadteka- niewiele droższy a na pewno duużo lepszy zwłaszcza po podkręceniu

 

Acha a co z zasiłką? bez jakiegoś solidnego 380-400 watowca lub więcej nie podchodz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...