Skocz do zawartości
e_leclerc

Problem Z Siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z siecią. Łącze się z netem przez sieć w swoim bloku. Moim providerem jest Atcom. Logowanie do sieci jest przy uzyciu loginu i hasła cos a la normalne dodzwanianie sie przez modem. Mam drugiego kompa wiec chciałem podzielic łacze na dwa kompy. Provider polecił mi kupno routera SURECOM EP-4904AX. Taki też kupiłem. Skonfigurowałem go do łaczenia się przez PPPoE...podałem login i hasło w miejscu które pojawiło się po zaznaczeniu opcji PPPoE. Zadnych innych ustawien nie zmieniałem. Następnie skonfigurowałem automatycznie sieć na obu kompach [na obu sa Windowsy XP] Działało super jakies dwa dni...padło...skonfigurowałem raz jeszcze...znowu działało ze dwa dni i padło...dzisiaj padło po 4h uzywania netu przy przegladaniu stron...skonfigurowałem do nowa i działa. Wczesniej, gdy łaczyłem sie bezposrednio było ok. Problemy sa odkad mam router. Zauwazyłem ze gdy nie ma połaczenia to w ustawieniach LAN nie ma zaznaczonej opcji "automatycznie wykryj ustawienia". Korzystam z programów p2p takich jak BearShare i eMule wiec moze one coś zmieniają... Macie może jakieś pomysł co to może być? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaktualizuj firmware routera.

2. Jak już raz skonfigurujesz, tak że działa, to zapisz te ustawienia do pliku. Następnym razem jak router znowu się posypie to zamiast konfigurować to wczytasz mu ustawienia z pliku.

 

Podejrzewam, że firmware rozwiąże problem. Ja ze swoim D-linkiem 604 też miałem takie jazdy i po wgraniu najnowszego FW działa jak burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...