Skocz do zawartości
PitersoN

Duuuży Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczór wszystkim.

Posiadam bardzo duży problem. Może nie jest on duży dla Was ale dla mnie jest bardzo uciażliwy. Mianowicie posiadam takiego kompa(przestaroć ale jest):

Duron 755 mhz

płyta MSI K7T PRO2( via kt 133)

ram 128 SDRAM

grafika Geforce 2MX 400 64 mb

dysk seagate serii U (13 gb)

cd rom LG

cd rw plextor

modem zewnętrzny netu ( Thompson)

(nic nie jest podkręcone)

Problem jest następujący: już podczas instalacji systemu XP widać wolne działanie komputera. uciażliwe jest przerywanie dzwięku(zauważyłem ze gdy na chwilke zapala się dioda dysku wtedy na chwilke przerywa lub charczy dzwięk). W momencie gdy coś kopuje też komp słabnie i dzwięk zaczyna charczeć. To samo podczas wejścia na net. Zauważyłem również że podczas poruszania myszka kursor "przywiesza" sie na sekunde podczas zapalenia sie diody dysku. To samo jest z odtwarzaniem filmów.

Bardzo prosze o pomoc bo moje pomysły sie juz wyczerpały :sad:

Z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 128 ramu porywasz sie na xp? troche to za malo...

sprobuj powylaczac wszystkie bajery, wodotryski, itp to moze pomoze... dodatkowo przeczytaj sobie przykleony temat "windows xp/2003 optymalizacja" w dziale microsoft windows...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ShKieLet

Być może jakis konflikt sprzętowy.Spróbuj np.na czas instalacji podłaczyc minimum rzeczy ( np odłacz cd-rom zostaw nagrywarke),odłacz modem.... I zostaw minimum rzeczy potrzebnych do instalacji....sprawdz ten kierunek

Edytowane przez ShKieLet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam tez na tawrdego. Moze ma jakies bad bloki. Sproboj go przeskanowac hddregeneratorem.

Sprawdz tez w Biosie czy nie przestwiles sobie kanałow IDE na obsluge tylko trybu PIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ramem jest wszystko w porządku. czy możliwe jest aby padły"partycje"? może usunąć wszystkie i jeszcze raz podzielić czy to coś da?

A sprzęt odłączłem - sprawdzałem różne kombinacje- bez powodzenie:(

komputera używam non stop i już nie moge tego znieść:/

Sterowniki VIA 4 in 1 są zainstalowane.

Jeszcze jedno: w bios-ie wszystkie ustawienia są prawidłowe.

pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez PitersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnego komap i maiłęm to samo, formatowałęm i po jakimś czasie znowu to samo zrobiłęm tak:

- skanowanie mks-online + ad-aware

- defragmentacja dysków

- grunotwne skanowanie dyku + usównnie błędów

- dajesz start/uruchom/msconfig/uruchamiane i powyłączaj wszystkie porgramy !

 

też mam 128 sdram i teżXP i powiem że hula mi bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny stawia na dysk:))

mialem kiedys podobny problem, stare dyski z czasem poprostu wymiekaja, nie ma na to rady. sprzet na samego xp jeszcze spokojnie wystarczy. po zmianie dysku, przynajmiej u mnie bylo znacznie lepiej.

Sprobuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...