Skocz do zawartości
borsook

Czy Za Pomocą Di-524 Mogę Podzielić Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z góry przepraszam, bo podejrzewam, że temat mógł już się przewinąć, ale przeszukałem forum (może nie dość dobrze) i nie znalazłem odpowiedzi.

 

Problem jest taki:

Otrzymuję połączenie z internetem poprzez WiFi-Chcę je podzielić na 2-4 kompy w domu tak, internet do domowych kompów docierał kablem LAN. Czy D-Link'iem D-Link DI-524 AirPlus G (takim jak tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51706358 ) będę w stanie to zrobić?

 

Proszę się nie śmiać bo jestem jeszcze zielony w sieciach bezprzewodowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jestes zielony to po co sie w ogole bierzesz za to i tak nic z tego nie wyniknie. Juz bylo mowione kiedys, dzielenie netu, ktory idzie przez radiowke jest praktycznie niemozliwy. Mozesz sprobowac, ale najprawdopodobniej provider filtruje mac adresy i tu juz bedzie klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram sie za to bo chcę nie być zielony(To po diabła w ogóle brać się za cokolwiek, jeśli na początku się nie znamy???Chyba po to jest to forum, by się pytać i dowiadywać...)...Provider nie ma nic przeciw podzieleniu netu we własnym mieszkaniu.Oferuje nawet do tego jakieś "urządzenie",ale nie chce powiedzieć jakie, więc dlatego pytam, bo to jest o ok. 100 PLN tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli posiadasz WiFI to musisz zakupić napierw Ap (czyli Acces point-a - punkt dostępu) który będziesz musiuł ustawić na clienta z AP pociągniesz skretką do tego routera co chcesz zakupić (DI 624) po niewielkim ustawieniu sprzętu internecik powinien smigać na 3 kompach . Będzie działać o ile twój provider nie filtruje mac adresów tak jak wspomniał użytkownik "File"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. Ale u mnie już to działa na Jaht WP-4001B (który pracuje w trybie Client i 'odbiera' sygnał od providera) i routerze Jaht EA 2104G. Niestety jednym urządzeniem się chyba nie da ;( A jak provider zezwala na dzielenie łącza w obrębie mieszkania, to pewnie zmieni Twój filtr MAC na adres nowej karty. Pozdrawaiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się po co za APclientem pakujecie router, skoro ma to być z autoryzacją mac przez waszego providera to lepiej dać switch, wyjdzie taniej i równie dobrze...

1475178[/snapback]

Musi być przecież acces point bez niego jego komputer który ma do niego antene podłączoną będzie musiał być włączony aby na innych komputerach był internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...