Skocz do zawartości
sayetan

Initializing Processor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :)

 

Nie wiem czym to jest spowodowane wiec opisze:

 

CPU: AMD Winchester 3000+ s939

MB: MSI Neo2 Platinum s939

GPU: Radeon 9600 Pro

PSU: Q-TEC 450W

 

Przy wlaczaniu kompa na tylnych diodach mam taka kombinacje:

OO

OO

czyli z tego co pisze w ksiazeczce initialkizuje procesor, nie wiem przez co to moze byc

stawiam na zasilacz bo z tego co widzialem w windowsie nie trzyma on napiec(czyzby dawal za male napiecie podczas startu?)

dzialo mi sie juz tak dwa razy, po prostu komp chodzi, nagle robie sie czarny ekran

komp dalej pracuje ale reaguje tylko na reset, oczywiscie wszystkie wiatraki startuja dysk i dvd tez z tym ze nie ma zadnego pikniecia

 

nie mam gdzie przetestowac oddzielnie kazdego zespolu, czy ktos sie orientuje co to moze byc?

 

oczywiscie zasilacz bedzie szedl niedlugo na wymiane

 

jezeli pominalem jakis istotny fakt powiedzcie...

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że jeżeli Ci taka kombinacja wyskakuje i tak pisze w książeczce ze to wychodzi na procesor to musi byc to,no chyba ze książeczka kłamie :D.

 

Za bardzo nie miałem doczynienia z tą płytą jeszcze,ale to możliwe ze będzie zasilacz.Napisz jakie napięcia Ci utrzymuje,to potem pomyślimy czy jest w normie tolerancji napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam płytę MSI ale pod socket A. W każdym razie płyta ma takie same diody. Kiedyś przytrafiło mi się, że pokazał błąd procesora. Pomogło zresetowanie biosu oraz wyjęcie i włożenie procesora w podstawkę. Czasem taki objaw może być po zbyt radykalnym o/c.

Mam nadzieję, że to któraś z tych możliwości.

Pozdrawiam serdecznie...

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o czym zapomniałem napisać w moim poiprzdnim poście:

 

1. w kompie nic nie kręcone(ze względu na zasilacz)

 

2. BIOS ostatnio wgrałem najnowszy v18

 

wyjąłem procesor i dalej nic...

co do faktu o uszkodzonym procesorze, plyta ma jedna opcje cztery LED`y czerwono sie pala to:

"The D-LED will hang here if the processor is damaged or not installed properly"

w moim przypadku napisane jest:

"This will show information regarding the processor (like brand name, system bus, etc...)"

problem tutaj moze wiec padac na plycie, jak mowilem pech chcial ze nie mam jak sprawdzic czy to rzeczywiscie zasilacz.

w dodatku wydobywaja sie dziwnie brzeczaco-syczące dzwieki z zasilacza...

 

procesor jest zimny czyli tak jakby w ogole nie został uruchomiony...

 

Dzieki

 

 

[edit] Padł raczej zasilacz bo z tego co sprawdzałem na innym kompie dzieje sie to samo

tzn. wlacza sie komp do obrazka( w tym przypadku Clayton) i dalej staje...

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...