Skocz do zawartości
Phuong

Pamiec Do Laptopa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie ktora z rych pamieci bylaby lepsza do laptopa na sonomie?

 

SODIMM PC-333 DDR 1024MB CL 2.5 KVR333X64SC25/1G Kingston cena 539zl

 

 

SODIMM PC-400 DDR 1024MB CL 3.0 KVR400X64SC3A/1G Kingston cena 519zl

 

?? zastanawiam sie czy wieksza przepustowosc tej drugiej zrownowazy wieksze opoznienie w stosunku do tej pierwszej?

 

Pozdr. to all

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie ktora z rych pamieci bylaby lepsza do laptopa na sonomie?

 

SODIMM PC-333 DDR 1024MB CL 2.5 KVR333X64SC25/1G Kingston cena 539zl

SODIMM PC-400 DDR 1024MB CL 3.0 KVR400X64SC3A/1G Kingston cena 519zl

 

??  zastanawiam sie czy wieksza przepustowosc tej drugiej zrownowazy wieksze opoznienie w stosunku do tej pierwszej?

 

Pozdr. to all

1462791[/snapback]

Gdzie znalazłeś te ramy w TAKIEJ cenie:>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak podalem link do tego sklepu to spiderman mnie skrytykowal,ze robie reklame...

 

wiec podaje raz jeszcze :D

 

1463054[/snapback]

Najszybsza bylaby 400Mhz z CL2 albo 1,5 :) Ale w Twoim wypadku zdecydowal bym sie na 333Mhz i CL2,5. Im wieksza pojemnosc pamieci tym wieksze znaczenie ma opoznienie Cas Latency. W wyniku moich autorskich testow :P na stacjonarnym P4 2,8Ghz i 2 x 256MB Geil 2-3-3-6 wynika ze Cas Latency ma ogromne znaczenie - w przeciwienstwie do czestotliowsci... Na CL2 plynnie w locie zgrywalem material video w pelnym PALu a przy CL3 takie zadanie nie bylo juz mozliwe do wykonania gdyz wpadaly zgubione klatki.

 

Pozdrawiam

adamdn

Edytowane przez adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza bylaby 400Mhz z CL2 albo 1,5 :) Ale w Twoim wypadku zdecydowal bym sie na 333Mhz i CL2,5. Im wieksza pojemnosc pamieci tym wieksze znaczenie ma opoznienie Cas Latency. W wyniku moich autorskich testow :P na stacjonarnym P4 2,8Ghz i 2 x 256MB Geil 2-3-3-6 wynika ze Cas Latency ma ogromne znaczenie - w przeciwienstwie do czestotliowsci... Na CL2 plynnie w locie zgrywalem material video w pelnym PALu a przy CL3 takie zadanie nie bylo juz mozliwe do wykonania gdyz wpadaly zgubione klatki.

 

Pozdrawiam

adamdn

1471370[/snapback]

czyli mam rozumiec ze lepiej brac pamieci o nizszej wartosci CL??? :blink: Tez mysle o dokupieniu ramu i sie zastanawiam?? P.S w sklepie do ktorego jest link pamieci na 533MHz maja CL 4!!!! czy sa one slabe ??

SODIMM PC-533 DDR2 1024MB CL 4.0 KVR533D2S4/1G Kingston

Edytowane przez mikolaj2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojda, bo masz DDR :P

Proste i logiczne, bo to dwa rozne zlacza!!!

1471775[/snapback]

 

no to chociaz czy ddr400 pojda w dualu?-jezli sa takie...?

 

mam chipset 915pm,wiec dziwi mnie,ze nie moge wlozyc tam pamieci 533Mhz na ddr2:(

 

Acer dal ciala w tym wypadku....

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chociaz czy ddr400 pojda w dualu?-jezli sa takie...?

 

mam chipset 915pm,wiec dziwi mnie,ze nie moge wlozyc tam pamieci 533Mhz na ddr2:(

 

Acer dal ciala w tym wypadku....

1473596[/snapback]

Myslę że bez problemu możesz zapodać DDR2. W Twoim booku Acer po prostu dał zwykłe DDRy. Chip 915pm obsługuje i jedne i drugie, a widze że masz 2*256 więc więc wymieniał będziesz docelowo raczej obie kości i nic nie stoi na przeszkodzie by było ty 2*512 DDR2, jednak osobiście brał bym DDR2-400 z miejszym CL.

 

 

Osobiście niedawno kupiłem Asusa V6800V i jakie było moje zdziwko gdy zobaczyłem jedną kość 512MB DDR2-400 z CL.3, a nie 2*256. :)

 

Jestem bardzo zadowolony bo tylko dorzucę sobie jedną "taką samą" kostkę i mam 2*512 w dualu DDR2 z CL.3. :oops:

 

I odpada problem z szukaniem kupca na 2*256. B)

 

A tak przy okazji nie rozkręcałem jeszcze Asusa i może ktoś podpowie który producent daje takie oznaczenia / takie podaje CPU-Z/:

 

U33512ADHYQ602LW0E ?

 

Jest to SODIMM: DDR2 PC-3200 512MB

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pageup fakt masz rację DDR2 to przecież 200pin.

 

@Phuong ani nie giercowałem jeszcze ani marków też nie zapuszczałem na tym sprzęcie. Czekam na dodatkowe 512mb bo jak na razie to ta papięć co mam w single chanel to porażka. Sam xp zabiera 3/4 memów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak podalem link do tego sklepu to spiderman mnie skrytykowal,ze robie reklame...

 

wiec podaje raz jeszcze :D

 

1463054[/snapback]

Argh - co za ceny - to nie ściema jakaś? To zaraz dokupuje sobie 512MB - tylko niech mi ktoś powie, czy Kingstony:

SODIMM PC-333 DDR 512MB CL 2.5 KVR333X64SC25/512 Kingston

 

pójdą u mnie na HP nx6110 - wydaje mi się, że tak, ale gdzie mam to sprawdzić - chodzi o to, żeby jakihś niekompatybilności nie było, bo z DDRami, to mi się już na PC zdarzyło, że Kingstony nie chciały iść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x 512 MB GoodRAMa i tez dzialaja pieknie...

A ile tansze...

Zaplacilem 300zl za jedna kostke, czyli 600 za obie.

www.bitomputer.pl :D

1489597[/snapback]

 

300ZL ZA 1kosc to drozej a nie taniej :wink:

 

ps. nie ma takiego sklepu :huh: "www.bitomputer.pl"

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...