Skocz do zawartości
ayem

Proftpd - Glowny Kat Ftp I W Nim Katalogi Userow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moze spotkal sie ktos juzz takim problemem i wymyslil rozsadne rozwiazanie?

 

Szczegoly:

 

katalog domowe userow /home/* z prawami 755 (kazdy z public_html dla apachea - udostepnianie nie dziala jak kartoteka usera ma 700, a public_html 755)

 

katalog /pub zawiera podmontowane kawalki dysku dostepne dla wszystkich userow ftp. problem w tym, ze wypadaloby zeby userzy mieli tez dostep do swojego katalogu domowego. utworzylem w tym celu katalog /pub/users, wewnatrz chcialbym montowac (jakos?) katalogi domowe userow ae tak zeby dostep do nich mial tylko wlasciciel

 

czyli w skrocie

 

jedna kartoteka, dostepna w 2 miejscach dysku ale z roznymi prawami :]. mozliwe ze zamieszalem i da sie to proscie uzyskac. jesli tak to pls oswieccie mnie.

 

moze ktos juz cos takiego rozwiazal i wie jak to poustawiac? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie dziala to mniej wiecej tak, ze mam w katalogu kazdego usera public_html - jesli katalog usera ma prawa inne niz 755 to public_html jest niedostepny dla apachea :|

 

dodatkowm problemem jes to ze katalogi udostepnione sa z partycji ntfs wiec montuje je z umask=022. niestety na ftp chcialem udostepnic nie cale dyski windowsowe tylko kawalki. ogolnie rozwiaze to obe samba - chyba a ftp zrobie do odczytu tylko katalogu domowego - chyba ze jakies sugestie (--bind nei pomoze bo probowalem roznych montowan ktalogow a i tak nie osiagnollem zamierzen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...