Skocz do zawartości
chmurli

Co Sadzicie O Fortron Fsp350-60tha-p

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kupnem zasilacza. nie wiem czy wybrac HuntKey BS3000 300W SATA (http://sklep.proline.com.pl/shop.php?prodid=48554e544b45595f425033303030) czy moze FORTRON FSP350-60THA-P z allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=52183266) bo indziej ciezko kupic produkty FORTRONA. co do huntkey to z testu widac ze HuntKey jest w mare ok (http://hardware.uni.cc/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=25), tylko ze ma tylko 300W.

 

co do FORTRONA to nie znalazlem zadnych testow do tego modelu. inne modele fortrona mialy dosc dore wyniki w testach np w toms hardware guide. nie mam jednak pewnosci co do modelu FSP350-60THA-P, z racji jego ceny=60zl. nie wiem ile kosztuja inne modele tej firmy, ale ta cena troche mnie dziwi i nie mam pewnosci co do jakosci zasilacza.

prosilbym wiec o pomoc.

Edytowane przez chmurli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem niedawno prowadzilem dyskusje na temat identycznego zasilacza (tego fortrona) i inni uzytkownicy mi go polecili. Co prawda nie jest to mistrzostwo swiata, ale jesli masz malo kasy (jak ja) to bierz. Ja go kupilem nawet od tego samegouzytkownika na allegro. Szkoda tylko ze dopiero w poniedzialek go do mnie wysle ;/ koles jest niereformowalny (czyt. ostro trzyma sie swoich zasad) - wysyla tylko w okreslone dni... ja kupilem w srode, nastepna wysylka miala byc w piatek ale jako ze bylo 'wolne' nie chcialo mu sie fatygowac na poczte.

Edytowane przez kerimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie jeszcze zastanawiam co to za model, bo na stronie producenta (http://www.fsp-group.com.tw/english/00_main/main.asp) nie ma zadnego modelu FSP350-60THA-P jak na zdjeciach z allegro. jest tylko FSP350-60THA (http://www.fsp-group.com.tw/english/02_products/01_pc_power_supply.asp?modelid=175&modelname=FSP350-60THA&factorname=ATX%2012V%202.0), ktory nie ma nawet PFC. w necie tez niewiele jest infa co do FSP350-60THA-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis go dostalem i kurde zagapilem sie ;P bo mam na plycie wtyczke atx 20 pinowa a zasilka ma 24 ;{ no coz jutro trzeba leciec po przejsciowke ;) Jak narazie pierwsze moje spostrzezenie to ze ma troche za krotkie kabelki z molexami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis go dostalem i kurde zagapilem sie ;P bo mam na plycie wtyczke atx 20 pinowa a zasilka ma 24 ;{ no coz jutro trzeba leciec po przejsciowke ;) Jak narazie pierwsze moje spostrzezenie to ze ma troche za krotkie kabelki z molexami :/

1476580[/snapback]

Nie potrzebujesz przejsciowki tzn. wtyczka 24pin sklada sie z wtyczki 20pin ktora jest Ci potrzebna i 4pin ktorej nie potrzebujesz przy Twojej plycie glownej... Obie wtyczki sa polaczone ale wystarczy je rozdzielic i po klopocie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze jak mam wcisnac wtyczke 24 pinowa w 20? one sie nie rozdzielaja... 24 pinowa jest jedna caloscia a do tego nie zgadzaja sie ksztalty dziurek pinow :) Juz na nim smigam narazie od godzinki ale dziala ;P zobaczymy czy zwiechy znikna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z molexami jest ten maly problem bo do dysku tw, jest naciagniety :/ (mam obudowe midi tower). Ofkz jesli ktos ma kieszen to tego problemu nie bedzie. Molexy do cdromow sa ladnie razem podpiete aby zmniejszyc ilosc kabli w obudowie, to samo jest z molexem hdd+fdd. Zas. do sata mnie malo interesowalo wiec spialem razem i odlozylem zebynie przeszkadzalo. Napiecie 3ma ladnie - moj problem ze zwiechami zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niewiele kasy, a mój Codegen mimo, iż przez lata dobrze mi służył to teraz po wymianie grafiki i dołożeniu DVD-RW zaczął trochę marudzic. Nie bardzo znam się na zasiłkach, ale z tego co wiem to te lepsze mają zabezpieczenia dzięki, którym przy padzie zasilacza nie poleci reszta sprzętu. Czy ten Fortron posiada takie cudo? No i jeszcze jak z hałasem? Codegena wyciszyłem skutecznie i nie chciałbym na nowo przyzwyczajac się do szumu kompa :-)

Edytowane przez cebullankaYgrzanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fortron o ktorym byla mowa poradzi sobie z twoim sprzetem, ma TC wiatrak wiec jest cichutki, posiada PFC czyli stabilizacje pradu AC wiec jest to pewne udogodnienie, ale watpie zeby poradzil sobie powiedzmy z duuuzym skokiem napiecia. Moze ktos madrzejszy cos powie bo moge siemylic?

 

PS. dziwie ci sie w ogole ze ten sprzecik ci smiga nadal na codegenie - mialem do niedawna takiego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...