Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

W "Chip Komputer Test" nr 6/2005 znajduje sie test monitorów LCD 17". W tej właśnie kategorii 173P Plus (cena 1500zł) zajął 2 miejsce, tuż za Eizo FlexScan L578 (cena 2610zł). Już sama cena wydaje się być zachęcająca tym bardziej jeśli zobaczymy jaką specyfikacje ma ten monitor, tak więc:

przekątna: 17"

rodzaj matrycy: S-PVA

rozdzielczość nominalna: 1280 x 1024

kontrast: 1500:1

jasność: 270 cd/m²

ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

czas reakcji plamki: 8 ms (gray to gray)

kąty widzenia: 178°/178°

D-Sub i DVI: tak

pivot: tak

Dołączona grafika

W "Chip Komputer Test" możemy przeczytać miedzy innymi:

17-calowy SyncMaster to doskonała propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Panel ten charakteryzuje się wysokiej jakości obrazem. Samsung jako jedyny w naszym rankingu ma kontrast o wartości 1500:1. Jeden z krótszych czasów odpowiedzi matrycy ucieszy zapewne niejednego gracza

Poza tym autorzy testu piszą że czerń na tym monitorze jest głęboka i nie świeci tak bardzo jak w niektórych urządzeniach konkurencyjnych.

 

Tak więc kieruję do Was pytanie, co myślicie o tym LCD, czy był by to dobry wybór do gier, filmów, www, mniej do pisania czy lepszy jest LG L1740P??

Zapraszam do dyskusji na temat wyżej wymienionego Samsunga :rolleyes:

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Ja na razie muszę się wstrzymać z kupnem 1740P, bo nie ma go w sklepach, a nie chcę kupować kota w worku. (żeby sprowadzić panel muszę wpłacić zaliczkę :? ) A skoro chwilowo czekam, to chętnie posłucham zdania innych na temat tego Samsunga. Szczerze mówiąc, specyfikacja robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja... <_< Muszę przyznać, że teraz kompletnie zgłupiałem. Nie wiem co mam robić. Kupować 1740P, czy może czekać. Z drugiej strony Samsung nie ma tak dobrych warunków gwarancyjnych jak LG. Ja już nic nie wiem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja...  <_<  Muszę przyznać, że teraz kompletnie zgłupiałem. Nie wiem co mam robić. Kupować 1740P, czy może czekać. Z drugiej strony Samsung nie ma tak dobrych warunków gwarancyjnych jak LG. Ja już nic nie wiem. :?

1476709[/snapback]

dokładnie :unsure: Ja zgłupiałem jeszcze bardziej po przeczytaniu recenzji L1740P na tomshardware.com, wynika z niej że ten LCD od LG jest znakomity do prac biurowych, stosunkowo dobry do gier ale do filmów się nie nadaje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem i szczerze mówiąc zdziwiła mnie trochę ta opinia, bo zdaje się że nie była niczym uzasadniona. Ot tak luzem rzucone hasło. Może się mylę i nie pamiętam dokłądnie, ale nie chce mi się tego czytać o tej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dość czytania tych wszystkich za i przeciw. Jedni piszą tak drudzy inaczej. Kupię LG L1740P i na pewno będę z niego zadowolony :wink:

Swoją drogą panowie z Chipa trochę się pospieszyli określając ten model Samsunga jako dobry zakup, gdy nie jest on jeszcze dostępny w naszych sklepach. Ma on wyjść lipiec-sierpeń.

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o namiary na monitor 173P PLUS. We wszystkich sklepach internetowych jest tylko 173P ( bez PLUS ) w cenie ~1400. Ma przy tym parametry o wiele gorsze od wymienionych - Kontrast 700:1, czas reakcji 25 ms itd. Czy czasem te dwa modele nie sa ze soba mylone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model 1740P jest baaardzo przereklamowanany, poza tym użytkownicy forum zrobili mu w innym topicu super reklamę:)

Wystarczy poczytać chociażby na mva:)

Myślę że poza wyglądem nie ma nic specjalnego do zaoferowania:)

Więc jeśli nie chcesz przepłacać i zależy ci na jakości to już lepiej 1730P niż 1740P, jeśli kupujesz dla szpanu to ten drugi.

Matryce szerokątne śa dobre dla fanów grafiki, jak i bardzo dobrej jakości kolorów. Ale z tego co napisałeś to dla Ciebie(autora postu) najlepsza będzie TN.

 

samsung 173Plus rózni się od Samsunga 173P tym, że plus posiada "dopalacz", przez co czas rekcji matrycy (wg. producenta) skraca się z 25ms (PVA) do 12ms (PVA+dopalacz).

Myślę że jeśli chodzi o szybką matrycę to mógłbyś rozważyć jeszcze zakup Samsunga 173N na TN, ale LG daje bardziej rozszerząną gwarancję to fakt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady bodziu8 :)

Ale mam pytanie odnośnie norm jakościowych.

 

17" LG Flatron L1740P:

TUV-GS

TCO 99

ISO 9241

ISO 13406-2

Energy Star

 

17" LG Flatron L1730P:

TCO 2003

 

 

Który z tych LCD bardziej opłaca sie kupić ze względu na normy jakościowe?

Za L1740P przemawia też (chyba?) F-Engine. Więc nadal nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że 1740, ma TCO99 przedewszystkim dlatego ponieważ ma czarne ramki

ten 1730 w teście chipa to jakiś lol normalnie, nie wiem jak oni testowali te monitory jak 1730 zajął tak wysokie miejsce

według mnie 1730 a 1740 dzieli przepaść w jakości obrazu

sam mam 1740 i według mnie jakośc obrazu jest niedościgniona! samsungi się chowają, teraz mam w domku dwa stojące obok siebie - 1740 i 1780 i ten drugi znowu dostaje po [gluteus maximus], kolory wyblakłe itp, może i bajera bo się okręca, skręca i przykręca, ale co z tego

nie robię żadnej reklamy bo lotto mi to czy ktoś kupi samsunga, lgka czy inny wynalazek, lg wie co sprzedaje dyktując taką cenę za 1740, w przypadku samsunga - można kupić panel o takich parametrach za kilka stówek mniej i co z tego jak jakość obrazu gorsza

według mnie jest to jeden z najlepszych paneli na TN i narazie zdania nie zmieniam, a okazje na wymiane go na co innego mam, nawet i w tej chwili

 

propozycja samsunga - PVA i 12ms - świetna sprawa, jeśli panel jest naprawdę tak dobry jak na kartce to będzie moim następnym B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w teście chipa, ale i PC word komputer testy panel 1730P zajął wysokie miejsce. Norma TCO (99 - 2003) to nie tylko ramka, ale wiele innych...

Monitor 1730P POSIADA F-ENIGME!!! posiada wszystkie funkcje co 1740P

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...7/LG_1730P.html

A TO PORÓWNANIE

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13929.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16426.html

Wybór należy do ciebie, bo te dwa monitory są prawie identyczne, jeśli chodzi o parametry pracy, kontrast itp... , choć niektórzy twierdzą, że nawet bliżej mu(1740P) do modelu 1720P

Przereklamowany - to znaczy, płacisz za wygląd- bo jeśli monitor ma stać na biurku firmy, a ty jesteś jej szefem:) to 1740P, jak jednak nie jesteś maniakiem stylistyki, to chyba warto zaoszczędzić te 150-200zł bo taka jest różnica w cenie.

Na zakończenie zacytuję wypowiedź pana Marka Konopki z mva na temat 1740P:

Duża liczba osób mentalnie onanizuje się na samą myśl o szczupłym, sexy, lekkim LCD, może nim szpanować przed sąsiadami. Część osób może też być naprawdę zadowolona ze sprawowania się sprzętu (przy założeniu tolerancji dla pewnych niedociągnięć), a nie tylko prezencji. Ten model LCD jest wysoce... "trendy".

wiecej na:

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=628

gdyż nie mam zamiaru kłócić się z rzeszą użytkowników 1740P o jego technicznej wyższości.

P.S>>

Certyfikaty ze strony www.lge.pl

1740P

TCO-99, ISO 9241-3,7,8, ISO 13406-2, UL, CSA, TUV-GS, SEMKO, GOST, CE, FCC-B, C-TICK, VCCI-2, EPA-Energy Star

1730P

TCO'03, ISO 9241-3,7,8, ISO 13406-2, UL, CSA, TUV-GS, SEMKO, GOST, CE, FCC-B, C-TICK, VCCI-2, EPA Energy Star

więc chyba widzisz że 1740P nie "spełnia" żadnych "nowych" certyfikatów.

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w teście chipa, ale i PC word komputer testy panel 1730P zajął wysokie miejsce. Norma TCO (99 - 2003) to nie tylko ramka, ale wiele innych...

Monitor 1730P POSIADA F-ENIGME!!! posiada wszystkie funkcje co 1740P

1483610[/snapback]

ehh, no i po co się mam kłócić, jak dla mnie to możecie wszyscy sobie pokupować panele belinea z kątami 125/140, zwisa mi to, a co do Twojej wypowiedzi bodziu - miałeś 1740 na chacie? pracowałeś na nim? wątpie...

a Pan Marek to chyba dla niektórych jest jakąś wyrocznią, guru itp

tylko, że sam ostatnio przyznał, że współpraca z LG nie układa im się zbytnio więc... na dodatek dla niego nie istnieje panel na TN idealny z 1730b włącznie, czego mu się nie dziwie, bo jak wiadomo technologia TN ma swoje wady, dlatego proszę nie odsyłaj już nas na to forum...

aha i jescze jedno - jeśli chcesz mi pokazać, że popełniłem błąd kupując ten panel to nie trudź się - gdybym doszedł do takiego wniosku już dawno bym sobie go wymienił i nawet Pan Marek który na oczy nie widział 1740p Ci nie pomorze...

lepiej niech uwierzy, że ten panel ma najlepszą reprodukcje barw ze wszystkich paneli LCD na TN w tej cenie, czego np nie można powiedzieć o 1780u, którego właśnie pakuje do pudełka i wykopuje spowrotem B)

 

Monitor 1730P POSIADA F-ENIGME!!!

i co to do **** jest ta f-enigma :blink: :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że miałem okazję popracowacć przy 1730B, 1740P, 1730P, a posta napisałem głównie dla shoga.

A wybrałem 1730B, bo f-enigme jest mo do niczego nie potrzebne i wyższy kontrast też nie... ( a róznica w cenie była), natomiast różnicy w obrazie nie zaobserwowałem...

P.S.Kucyk żadnych konkretów nie podałeś:), poza krytyką pana Marka..

A zapomniałem jeszcze dodać, że twórcy 1740P tak bardzo przejęli się jego wyglądem, że zapomnieli dodać PIVOTA, którego oczywiście 1730P posiada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że miałem okazję popracowacć przy 1730B, 1740P, 1730P, a posta napisałem głównie dla shoga.

A wybrałem 1730B, bo f-enigme jest mo do niczego nie potrzebne i wyższy kontrast też nie... ( a róznica w cenie była), natomiast różnicy w obrazie nie zaobserwowałem...

P.S.Kucyk żadnych konkretów nie podałeś:), poza krytyką pana Marka..

A zapomniałem jeszcze dodać, że twórcy 1740P tak bardzo przejęli się jego wyglądem, że zapomnieli dodać PIVOTA, którego oczywiście 1730P posiada....

1483630[/snapback]

jak powiesz mi co to jest enigma to może się dogadamy

tak naprawdę to "enigme" można sobie o kant [gluteus maximus] rozbić, rówine dobrze, może jej nie być

co do pivota to nie jest mi on do nieczego potrzebny, jeśli chodzi o takie funkcje to mam przed sobą 1780 i jak można go poskładać to sie w pale nie mieści, ale po co mi to

nie wiem o jakie konkrety Ci chodzi, sprecyzuj to odpowiem

co do krytyki Pana Marka - klepnął post na tym swoim folwarku nie widząc panelu na oczy - czy mogę powiedzieć, że jest prawie jak mistrz?

 

update:

jak ten Twój 1730b ma taki świetny pivot mega super to zrobisz z nim tak?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:twisted:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymie, Shog się zapytuje o Samsunga 173P Plus, a Panowie sobie urządzili batalie o LG. Załóżcie sobie odpowiedni temat, albo dyskutujcie na innym, bardziej odpowiednim.

Sądziłem, że więcej się dowiem o nowym panelu, sam zwlekam z zakupem do czasu pojawienia się 173P+ (na razie informacje są enigmatyczne). Do tego Samsung zapowiedział już następny nowy model 178B z czasem reakcji 4ms !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady bodziu8 :)

Ale mam pytanie odnośnie norm jakościowych.

 

17" LG Flatron L1740P:

TUV-GS

TCO 99

ISO 9241

ISO 13406-2

Energy Star

 

17" LG Flatron L1730P:

TCO 2003

Który z tych LCD bardziej opłaca sie kupić ze względu na normy jakościowe?

Za L1740P przemawia też (chyba?) F-Engine. Więc nadal nie wiem :unsure:

1479770[/snapback]

Odpowiadałem na ten właśnie post autora tematu :wink: (SHOGA)

NIESTETY ZOSTAŁEM SPROWOKOWANY DO GŁUPICH DYSKUSJI :mur:

 

A ci do samsunga 173p+ to go jeszcze w polsce nie ma :wink: i raczej o użytkownika tu trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy ten monitor jest już dostępny w PL?

Znalazłem coś takiego ale tam nie dzwoniłem

1526494[/snapback]

Dostępny jest w sklepach Vobis (cena to 1500 z malym ogonkiem).

Kupilem wczoraj, jak na razie rewelacja.

 

pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest w sklepach Vobis (cena to 1500 z malym ogonkiem).

Kupilem wczoraj, jak na razie rewelacja.

 

pozdrawiam,

Mariusz

1526728[/snapback]

Mógł byś powiedzieć coś więcej o tym monitorku :)

Jak wygląda na nim czerń? Z opisów w testach wynika że nie ustępuje ona miejsca monitorom CRT :D Jak bygląda sprawa smużenie, pewnie go wcale nie ma?

I czy kupiłeś 17" czy 19", czy orientujesz sie po ile mają 19" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupu tego monitora, bo wydaje mi sie najlepszy w tej cenie, ale szukałem go na stronie vobisu i nie znalazłem. Może jeszcze nie wprowadzili. Musze sie tam przejechać, bo daleko nie mam...

Mariusz==> Napisz o nim coś więcej. Jak sie spisuje w grach, jeśli zdążyłeś już wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupu tego monitora, bo wydaje mi sie najlepszy w tej cenie, ale szukałem go na stronie vobisu i nie znalazłem. Może jeszcze nie wprowadzili. Musze sie tam przejechać, bo daleko nie mam...

Mariusz==> Napisz o nim coś więcej. Jak sie spisuje w grach, jeśli zdążyłeś już wypróbować.

1527160[/snapback]

Zgadza się, na stronie Vobisu nie ma o nim wzmianki ale to może dla tego że jest to nowość i nie uaktualnili jeszcze danych :D

 

Czekamy na wrażenia z posiadania tego LCDka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego panelu na żadnej hurtownii w Polsce, więc tylko import wchodzi w grę - tym samym cena 1500/1600 odpada

pocieszający jest fakt, że 173p jest praktycznie wszędzie niedostepny, a to oznacza, że na dniach powinien wskoczyć model z +

myśle, że cena tego panelu po wejściu na rynek w Polsce będzie sie kształotowała ~ 1850zł

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle, że cena tego panelu po wejściu na rynek w Polsce będzie sie kształotowała ~ 1850zł

B)

1527685[/snapback]

Masz na myśli 17"? Ja złyszałem że 17" będzie kosztować ok 1600zł, a 19" 2000zł :)

 

Edit

 

Napisałem maile do Vobisu i Siriusa z zapytaniem o ten monitor, jak odpowiedzą to dam znać :)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...