Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się sterowanie ustawieniami monitora bardzo podoba. Często oglądam filmy na kompie i zawsze denerwowało mnie to (jak miałem stary monitor), że muszę wstać i regulować monitor przyciskami na jego obudowie. Rozłożyłem się wygodnie a tu okazuje się że obraz za ciemny :|

Teraz ten problem zniknął, biorę mysze (bezprzewodową) i reguluję sobie bez potrzeby wstawania. Zwykle zmieniam tylko zdefiniowany profil. Świetna sprawa :)

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam 173p + od 2 dni i jak narazie dla mnie bomba. Smuzenie praktycznie nie wystepuje (moze leciutkie podczas szybkiego przewijania stron , ale przeciez nikt nie czyta tekstu jak przewija) w grach typu half life 2 , battlefield 2 wogole nie ma smuzenia, filmy tez bez problemu. Jedyny problem jaki mialem to z MT 3.6 - wieszal mi kompa, ale sciagnalem z netu 4.0 i wszystko dziala pieknie , zadnych jasnych ani ciemnych piksli , problem z oswietleniem w rogach nie wystepuje u mnie , wszedzie jest takie samo nasycenie barw.

Dodam ze monitorka NIE kupowalem w media markt :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All.

 

Zakup monitora (w ciągu paru najbliższych dni) to Samsung SyncMaster 173P+

Mam parę pytań co do zakupu.

I prosiłbym o podpowiedzi i pomoc.

 

Co sprawdzić na co zwrócić uwagę przy zakupie LCD.

Czytałem o bad pikselach rozjaśnieniach w rogach ekranów.

Znalazłem firmę (niestety tylko wysyłkową dającą miesiąc gwarancji na monitorki LCD)

1670408[/snapback]

 

Zajrzałem do Twojego postu (napracowałeś się ale było warto ;) )

Piszesz w nim że:

"Samsung daje na ten model 7 dni gwarancji na świecące piksele"

Gdzie można dokonać zakupu z taką gwarancją.

W grę wchodzi Warszawa i najblizsze okolice ale zakup w sklepie.

 

Prosiłbym o parę zakupowych wskazówek i będę wdzięczny za wszelki info.

 

Pozdrawiam All

 

p.s. Usłyszałem w którymś ze sklepów że nowa dostawa tych świetlików ma być w hutrowniach po niedzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitorek (173P+ black) i cieszyłem sie qrwa pół godziny :mur:

 

Nie wiem co za jełop wymyśłił rozdzielczość natywną 1280x1024 dla 17/?

te literki sa tak qrwa małe ze szok.Musiałęm wrócił do rozdzialki 800x600 ale ta jest za duza, a na 1024x768 jest nieostro :mur:

 

Szok dla mnie teraz to 15 lepiej wypada przy 1024x768.

 

Rozdzielczość natywną 1280x1024 to mozna chyba na 19 ale nie na 17

 

I co ja mam zrobic teraz - nie po to wywalilem 1500 zeby siedziec na 800x600 :mur:

Pozostaje mi chyba sprzedać i kupić sobie CRT !!!

Kij z tymi panelami

Nie dajcie sie nabic w butelkę z tymi 17 LCD!!!!!!!!

 

I co tu zrobić poradzcie coś bo mnie ch... strzela. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All.

 

Zakup monitora (w ciągu paru najbliższych dni) to Samsung SyncMaster 173P+

Mam parę pytań co do zakupu.

I prosiłbym o podpowiedzi i pomoc.

 

Co sprawdzić na co zwrócić uwagę przy zakupie LCD.

Czytałem o bad pikselach rozjaśnieniach w rogach ekranów.

Znalazłem firmę (niestety tylko wysyłkową dającą miesiąc gwarancji na monitorki LCD)

1687043[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o bad pikselach rozjaśnieniach w rogach ekranów.

Znalazłem firmę (niestety tylko wysyłkową dającą miesiąc gwarancji na monitorki LCD)

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=218

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=248

Bardzo ciekawe ale czy w wawie ktoś o czymś takim słyszał.

 

Ta firma juz nie ma monitorów - ma jeden ale z badem po lewejj stronie Ja go nie wziąłem i musisz zapłacic ok 35 zl za przesylke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w nim że:

"Samsung daje na ten model 7 dni gwarancji na świecące piksele"

Gdzie można dokonać zakupu z taką gwarancją.

W grę wchodzi Warszawa i najblizsze okolice ale zakup w sklepie.

 

Prosiłbym o parę zakupowych wskazówek i będę wdzięczny za wszelki info.

 

1687043[/snapback]

 

To tez prawda ale podobno ciezko wymienic monitor z 1-2 badem

 

Ja Ci ja moge sprzedać za 1550 zl z 7 dniowa gwarancja na 0 bad pixeli i 0 sub. Dzisiaj ja dostalem jeszcze foli nie zerwalem. U mnie jest 0 i wszystko ok

Kolory piekne design powala na nogi tylko nie dla mnie ta rozdzialka natywna 1280x1024 !!! Mam slaby wzrok i nie chce miec jeszcze gorszego :D

 

Ja mieszkam 130 od Wawy w strone Gdańska

Jak chcesz pogadać to mój nr gg 8713921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitorek (173P+ black) i cieszyłem sie qrwa pół godziny  :mur: 

 

Nie wiem co za jełop wymyśłił rozdzielczość natywną 1280x1024 dla 17/?

te literki sa tak qrwa małe ze szok.Musiałęm wrócił do rozdzialki 800x600 ale ta jest za duza, a na 1024x768 jest nieostro  :mur:

 

Szok dla mnie teraz to 15 lepiej wypada przy 1024x768.

 

Rozdzielczość natywną 1280x1024 to mozna chyba na 19 ale nie na 17 

 

I co ja mam zrobic teraz - nie po to wywalilem 1500 zeby siedziec na 800x600  :mur:

Pozostaje mi chyba sprzedać i kupić sobie CRT !!!

Kij z tymi panelami

Nie dajcie sie nabic w butelkę z tymi 17 LCD!!!!!!!!

 

I co tu zrobić poradzcie coś bo mnie ch... strzela.  :mur:

1688522[/snapback]

Litery są trochę mniejsze niż w lcd 15",ale nie aż na tyle,żeby sie czytać nie dało,a jak nie widzisz to sobie powiększ w opcjach ekran/wyugląd daj duże albo bardzo duże czcionki i po problemie,a jak chcesz każdą z osobna powiiększyć to w zakładce zaawansowane sie da.To samo w IE.

 

Btw.A siedzenie przy lcd przy rozdziałce innej niż natywna to paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy Wy tak na powaznie?? wszyscy zadowoleni??

ja sie az tak bardzo nie ciesze....kupilem kilka dni temu i:

do netu, tekstu i obcowania w okienkach jest w porzadku, a nawet bajkonur!..w rozdzialce maxymalnej w windzie obraz piekny..filmy ok ale w grach niestety!! masakra!! i tyle!! mialem wczesniej teoretycznie gorszy bo starszy jakis syncmaster jakistam x17V costam i w grach radzil sobie DUZO lepiej(padl wiec nie byl az taki gut:)))...nie bylo jednak na nim zadnych smug praktycznie, a 173p+ niestety smuzy jak cholera....czy moze to tylko moj?

raczej nie polecam....chyba ze ktos nie gra...to tak:)

no to czesc...

Edytowane przez spyra78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy mozna walkowac :unsure: matryca xVA nie do gier wiec smuzy - zwlaszcza w szybkich grach FPP/FPS to widac elegancko :/

i zdane sztuczki z elektronika nic nie dadza - wystarczylo np porownac 2 monitory EIZO 1 starszy na matycy IPS (L567 - 35ms) i 2 nowszy na matrycy MVA (L557 - 25ms) - i na tym 1 relatywnie lepiej sie gralo niz na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal Q3 do tego jakas "zamknieta" mape np Q3DM6 do tego dorzuc niebieskie boty i delektuj sie smuzeniem ^^

1708004[/snapback]

huh co za bzdury, ale co tu się dziwić gość nie widział tej matrycy w akcji na własne oczy tylko myśli że to zwykłe PVA (a nie S-PVA) :blink:

 

Jak byś miał jakiekolwiek pojęcie o LCD to byś wiedział że smużenie wcale nie jest najbardziej widoczne w FPPach tylko w grach typu Fifa gdzie obraz przesuwa się w "specyficzny" sposób <_< W Fifie nie smużą tylko najszybsze TN, a o tej (g*wnianej) matrycy nię będę sie rozwodził...

Powiem tak, w grach jakie grałem na tym LCD, a były to strategie, ścigałki i FPP'y (Battlefield 2, Call of Duty, Soliders: Ludzie Honoru, Colin 2005, NFS:U2, GTA: SA, Dungeon Siege 2, MoH: PA i inne) smużenie było minimalne/niewidoczne. Z tego co wiem Fifa jest grą w której LCD najbardziej smużą więc może i jest ono tam bardziej widoczne, mi osobiście to nie przeszkadza bo w takie gry jak Fifa po prostu nie gram <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh co za bzdury, ale co tu się dziwić gość nie widział tej matrycy w akcji na własne oczy tylko myśli że to zwykłe PVA (a nie S-PVA) :blink:...

1708027[/snapback]

1. N/C jezeli robisz test smuzenia to jedynie mozna zrobic test porownawczy z innym monitorem - bo juz kilku kozakow spotkalem co to mowili ze ich monitor nie smuzy a wystarczylo postawic obok monitor na szybszej matrycy (nawet S-IPS) i pieknie bylo widac ze xVA + szybkie gry = porazka

 

2. gdybys ty sie "gosciu" znal choc ciutke na LCD to bys wiedzial ze mozna zrobic samemu test na smuzenie lepszy niz jakakolwiek gra (oczywisce dla porwnania 2 lub wiecej monitorow) - np ruchomy rozowy prostokat na szarym tle - moze sie poruszac dowolnie byle plynnie i sobie obserwujesz zielony ogonek - tym wyrazniejszy/dluzszy im wolniejsza matryca i tak sie sklada ze najdluzszy byl zawsze na xVA nawet tych od EIZO (czyli firmy ktorej monitory nosem wciagaja Samsungi)

 

3. EOT - zyj sobie w tym blogostanie ze masz najlepszy na swiecie monitor LCD z super ekstra matryca okraszona jakimis elektronicznymi gadzetami

ehh widze ze ludzie nadal nabieraja sie na marketingowy belkot :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o "xVA"? :blink: Samsung 173P+ to S-PVA czyli nie zwykłe PVA ani MVA tylko PVA z "dopalaczem", który powoduje że smużenie na nim jest bardzo małe, mniejsze od nie jednego TN <_< Testowałem go nie tylko w grach ale też w programach (np. CheckScreen).

Przed tym monitorem siedziałem przez miesiąc na LCD TN Belinei i ten Samsung nie ustępuję tamtej (teorytycznie szybszej) matrycy pod względem smużenia (nie mówiąc już o tym, że znacznie przewyższa TN pod każdym innym względem) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o "xVA"? :blink:  Samsung 173P+ to S-PVA czyli nie zwykłe PVA ani MVA tylko PVA z "dopalaczem", który powoduje że smużenie na nim jest bardzo małe, ...

1708063[/snapback]

1. - xVA to rodzina matryc ktore charakteryzuja sie taka a nie inna budowa -> zachowanie sie (ukladanie sie) krysztalow w pewien okreslony sposob po przylozeniu do nich napiecia - a jaki to sposob - akurat masz szanse nadrobic zaleglosci :P

 

2. - fajny ten "akcelerator" ktory na 99% sporwadza sie do zwiekszenia kontrastu i zwiekszenia napiecia "przykladanego" do krysztalow w momencie zapalania pixela i... niczego poza tym

 

3. - gdyby sie dalo zastosowac ten "akcelerator" (zwiekszony kontrast/jasnosc) do matryc IPS to by bylo dpiero cos - niestety z powodu swojej budowy tamte matryce i tak wymagaja wiekszego kontrastu/jasnosci - ale jak zaczna produkowac monitory z kontrastem 2000:1 i wiekszym to pewnie nastapi wysyp moniotrow na matrycy IPS z "dopalaczem" :lol2:

 

4. - j.w MARKETING RZADZI w koncu trzeba jakos zapracowac na pensyjke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek

Piszesz głupoty.Te eizo 568 i 578 nawiasem mówiąc smużace ostro i dużo gorsze od 173p+,a także monitory na s-ips bez dopalacza smużą dużo bardziej od 173p+.

Akurat tak się składa,że niektóre s-ips są już z dopalaczem np. nec 1980fxi i wcale nie smużą mniej,a wręcz więcej od spva z dopalaczem.

Co do kontrastu to ten samsung ma akurat bardzo dobry,bo zmierzony w teście chipa wynosi 1200:1,pokaż mi s-ips z lepszym kontrastem

Nie twierdzę,że 173p+ nie ma wad i nie smuży,bo czasami widać na nim smużenie,a raczej rozmycie scen niektórych grach,ale jest to bardzo małe i nieporównywalne z monitorami na pva/mva bez dopalacza.Jak ci coś ostro na nim smużyło to albo miałeś 173p bez plusa,albonie zainstalowałeś do niego sterownika albo go nie widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek

Piszesz głupoty.Te eizo 568 i 578 nawiasem mówiąc smużace ostro i dużo gorsze od 173p+,

...Jak ci coś ostro na nim smużyło to albo miałeś 173p bez plusa,albonie zainstalowałeś do niego sterownika albo go nie widziałeś.

1708596[/snapback]

1. poczytaj o jakich modelach pisalem i w jakim kontekscie

 

2. L578 nie widzialem wiec sie nie wypowiadam za to L568 tak i jest oparty na matrycy PVA od Samsunga dlatego tak smuzy

 

3. 173P + widzialem (ale solo) - nie mialem mozliwosci porownac z jakims innym szybkim monitorkiem i dla mnie subiektywnie SMUZY jak kazdy monitor oparty na xVA - byc moze sa jakies roznice w smuzenieu w DX i w OpenGL ale nie sadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. - xVA to rodzina matryc ktore charakteryzuja sie taka a nie inna budowa -> zachowanie sie (ukladanie sie) krysztalow w pewien okreslony sposob po przylozeniu do nich napiecia - a jaki to sposob - akurat masz szanse nadrobic zaleglosci :P

 

2. - fajny ten "akcelerator" ktory na 99% sporwadza sie do zwiekszenia kontrastu i zwiekszenia napiecia "przykladanego" do krysztalow w momencie zapalania pixela i... niczego poza tym

 

3. - gdyby sie dalo zastosowac ten "akcelerator" (zwiekszony kontrast/jasnosc) do matryc IPS to by bylo dpiero cos - niestety z powodu swojej budowy tamte matryce i tak wymagaja wiekszego kontrastu/jasnosci - ale jak zaczna produkowac monitory z kontrastem 2000:1 i wiekszym to pewnie nastapi wysyp moniotrow na matrycy IPS z "dopalaczem" :lol2:

 

4. - j.w MARKETING RZADZI w koncu trzeba jakos zapracowac na pensyjke  :P

1708116[/snapback]

 

Dopalacz zwiększający kontrast ??? a coz to takiego... dopalacz polega na przykładaniu napięcia większego lub mniejszego od docelowego ktorym ma byc wysterowany kryształ i zalezy to od kombinacji przejscia koloru.

 

Jak wprowadzono VA z dopalaczem to te matryce zaczęły gonić TNki pod względem smuzenia, niestety niedługo pozniej wprowadzono dopalacze do TNek i to dlatego zawsze będzie roznica między smuzeniem TN i VA (oba z dopalaczami) np najnowszy benq TN 2ms

 

Co do porownywania obok "siebie" to wystarczy wejsc na strone

TN 4ms kontra PVA 6ms:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...=66&p2=717&ph=1

 

i wybrac kilka z dostępnych monitorów aby porownac smuzenie roznych matryc, fotki są robione z tym samym czasem naswietlania.

 

Znam osoby ktore na starej PVA 25ms nie widzą smuzenia, dla mnie jedyne monitory LCD do zaakceptowania to własnie VA/sips z dopalaczem. Nigdy w zyciu bym nie kupił TNki chocby miała czas 0ms.

 

Jak ktos ma dobry wzrok i duzy FPS to kazdy monitor LCD smuzy. Co więcej CRT tez smuzy wystarczy puscic na czarnym tle biały poruszający się napis i oglądać to w ciemnym pokoju a widać jaka biała smuga powstaje za napisem.

 

Wszystko zalezy od percepcji wzroku konkretnego uzytkownika.

 

Dlatego trudno jest doradzać w wyborze monitora LCD bo co jeden widzi to drugi wogule nie zauwazy.

 

Gucio

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

i wybrac kilka z dostępnych monitorów aby porownac smuzenie roznych matryc, fotki są robione z tym samym czasem naswietlania.

 

... Co więcej CRT tez smuzy wystarczy puscic na czarnym tle biały poruszający się napis i oglądać to w ciemnym pokoju a widać jaka biała smuga powstaje za napisem...

 

Dlatego trudno jest doradzać w wyborze monitora LCD bo co jeden widzi to drugi wogule nie zauwazy...

1709277[/snapback]

ad 1 - dlatego wyzej napisalem (nie wprost) ze mozna/trzeba wybierac monitor przez porownanie

 

ad 2 - hehehehe skad ja to znam http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=...ndpost&p=810525

 

ad 3 - j.w (w ad 1)

 

PS

a do tych dopalaczy/akceleratorow/itp to jak widac strzelilem dobrze ^^ producenci zamiast pisac "uklad sterujacyc napieciem" (lub cos w tym stylu) wymyslaja jakis belkot ktory jest powielany przez userow bez wiedzy o co biega w tym wszytkim :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: jest juz test następcy 173P+ modelu 770P PVA 6ms:

 

http://www.behardware.com/articles/594-1/s...6ms-1500-1.html

 

Podobno jest wyrazny postęp w czasach reakcji (smuzeniu) w stosunku do poprzednich matryc PVA 8ms stosowanych w 193P+, P19-2, Eizo.

 

Dla niewtajemniczonych przypomne ze serwis behardware jako nieliczny, ktory zajmuje się LCDkami, strasznie zjechał takie modele LCD jak SAMSUNG 193P+ czy Fujitsu P19-2 pisząc ze kompletnie nie nadają się do gier.

 

Przy okazji fotki pokazujące ze smuzenie w niektorych przypadkach na CRT jest WIĘKSZE niz na LCD

 

http://www.behardware.com/articles/594/page4.html

 

Widać to na ostatnich 4 fotkach.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że w 770p matryca jest znacznie szybsza,niż w 173p+,ale dla mnie ten wygląd to porrażka przy 173p+,a już największe nieporozumienie to ten wynalazek z kablami :mur:

BTW. Monitor już jest w siriusie poniżej 1600zł.

 

A tu macie link do testu samsunga 970p,ale cięzko go zrozumieć,wię tylko obrazki pozostają :lol:

 

http://www.prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=21&id=801

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że w 770p matryca jest znacznie szybsza,niż w 173p+,

No nie wiem, tam widzimy jedynie porównanie 970P z 193P, a nie 193P+ więc niewiele nam to mówi.

 

Natomiast smużenie SM 970P jest minimalnie mniejsze od FS P19-2 (matryca 193P+) więc można sie spodziewać, że smużenie na 770P będzie minimalnie mniejsze niż w 173P+. Różnica jest na tyle mała że nie zauważalna podczas pracy, ale czego tu sie spodziewać gdy czas reakcji matrycy jest krótszy o zaledwie 2 ms :)

 

Ale fakt faktem, design i funkcjonalność SM 970P/770P to totalna porażka i nawet gdybym miał teraz wybór 173p+ czy 770P bez chwili namysłu wybrał bym ten pierwszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem, design i funkcjonalność SM 970P/770P to totalna porażka i nawet gdybym miał teraz wybór 173p+ czy 770P bez chwili namysłu wybrał bym ten pierwszy :D

1710985[/snapback]

a czym 173P+ od 770P pod względem wyglądu i funkcjonalnosci się roznia? bo oba nie posiadają przycisków tylko sterowanie soft, oba mają dobre ładne wykonanie...

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym 173P+ od 770P pod względem wyglądu i funkcjonalnosci się roznia? bo oba nie posiadają przycisków tylko sterowanie soft, oba mają dobre ładne wykonanie...

 

Gucio

1711360[/snapback]

Dobre wykonanie to oba mają, tu się zgodzę ale w 770P nie podoba mi się ogromna, kwadratowa podstawa i "noga", jak dla mnie wygląda to szpetnie ale to oczywiście moja subiektywna opinia :)

Odnośnia gorszej funkcjonalności, miałem na myśli ten wynalazek oraz brak wejścia D-Sub

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...