Skocz do zawartości
tudej1

Laptop I Pc - Nie Działa Internet...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Więc tak:

 

Komputer stacjonarny z sieciówką na płycie ,do tego wpięty net po kablu.

Dodatkowo wpięta na PCI karta WiFi Pentagram Hornet 802.11g z dookólną antenką na kabelku. System Windows 2000 SP4.

 

Laptop.

Karta Planet WL-U356A WiFi 802.11g na USB (na kabelku).

System Windows 2000 SP4

 

Połączenie AD-HOC

 

Problem:

Nie działa internet na laptopie.

 

Na komputerze stacjonarnym we właściwościach sieci > w połaczeniu lokalnym (internet) zaznaczona opcja "udostepnianie łącza" i wybrane z listy połączenie lokalne dla sieciówki WiFi

We właściwościach połaczenia dla karty WiFi ustawienia ip na 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 ,reszta nie ruszana.

 

W laptopie we własciwościach karty ip 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 bramka domyślna 192.168.0.1 dns puste aczkolwiek czasem wrzucałem 194 204 152 34 /194 204 159 1

 

w obu kartach WiFi zainstalowane protokoły TCP/IP - nic pozatym

 

Karty się widzą,pingują z PC>L i L>PC

Firewalle powyłączane

Antywiry powyłączane

Systemy działają poprawnie (na L nowo zainstalowany)

Jednak internetu na L nie ma

 

Przez sekundę zadziałał,udało mi się w L wejść na google i nic więcej

 

Ręce mi opadają

Help.... :mur:

Edytowane przez tudej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lapie wpisz na sztywno DNSy takie same jak masz w pierwszym kompie... i powinno ruszyć ;)

1476944[/snapback]

we własciwościach połączenia tego od neta z kabla mam ustyawione wszystko na automat no ale z ipconiga zassalem dnsa i wpisałem w lapsie

 

baaardzo rzadko udaje się wejść na jakieś www w zasadzie wygląda to tak:

mogę wejść na google coś tam wyszukam ale już nie wbije się na wyszukaną stronę, ani wp ani onet nie wchodzi

 

na ftepa też nie moge wejść

 

natomiast bez problemu działa radio z internetu, nic nie rwie,transfer ładny,winamp (na lapsie) łączy się bez problemu

 

co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielismy ten sam problem z laptopem radio z winamp'a dzialalo ale strony sie nie wyswietlaly. Aby wszystko bylo tak jak nalezy to w przegladarce internetowej np ( Internet Explorer) musisz miec ustawiona strone Domyslna czyli - http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?p...er=6&ar=msnhome i gdy bedziesz chcial uruchomic internet explorer to zawsze jako pierwsza musi ci sie uruchomic strona domyslna czyli gdy juz sie stronka zaladuje to mozesz wpisac jakakolwiek i internet bedzie dzialal po ktorku opisze jak to zrobic : na pulpicie prawy przyciskiem myszki klikamy na internet explorer i wybieramy wlasciwosci nastepnie zakladke ogolne i w oknie nad ktorym znajduje sie napis "mozesz zmienic , ktora strona ma byc uzywana jak twoja strona glowna " zaznaczasz zakladke uzyj domyslnej zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...