Skocz do zawartości
aspire

Jak To Skonfigurować ?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Posiadam ADSL G-604T z f/w ver. V1.00B02T02.EU.20040818 , acces point DWL-2000AP+ z f/w ver B2 . 2.10 ,acces point DWL-900AP+ z f/w ver. B1 2.3 , karty sieciowe pcmcia , pci i usb o różnych standartach wiekszosc 802.11g ale mam tez słabsze i do tego celu mozemy wykorzystac dwl 900ap+ .

 

Więc tak przedstawię co chciałbym uzyskać :

 

G-604T podłączyć do komputera serwera z win xp , to mi w jakiś tam sposób działa w promieniu 3 pokoi .... i chce powiekszyc zasieg dwl-2000ap+ ..... oraz dwl 900ap+ zejsc sygnałem 2 pietra nizej na 3 komputery .

Posiadam też antene zewnetrzna ANT 24-1400 , anteny dwl-m60at i jeszcze 2 innej firmy ...

Na wszystkich komputerach jest win xp na jednym win98 .

od 3 tygodni próbuję to uruchomić ... nie potrafię wyjść sygnałem tzn przechwycić go z 604t na inne accespointy ... a podobno taka mozliwosc jest .

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu wraz z poradą jak sieć zabezpieczyć .

 

Ponizej narysowalem mniej wiecej o co chodzi ....

Nie wiem jak połączyć g604t z dwl 2000ap+ w celu poszerzenia zasiegu sieci na moim pietrze a potem jak połaczyć się z Dwl 900 ap+ aby on poszedł z sygnałem na karty ktore sa na nizszych pietrach

 

 

 

Ant24-1400

 

--- adsl dwl-g604t >>>>>> G650+>>>>>>>>>>G650+>>>>>>>>>G520+

 

 

DWL-2000AP+ ??

 

 

 

 

 

DWL 900AP+ ??

>

>

>

>

DWL520+ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DWL520+

>

>

>

>

>

>

Planet wifi usb 11 Mbit

polaczenie.txt

Edytowane przez aspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego G-604T, który rozumiem że działa jako AP podłącz jako APClient tego 900+, i skrosowanym kabelkiem do tego 900+ podłącz 2000ap+ w trybie AP, z tym że zmień kanał o 4 żeby sie nie zakłócał z tym G-604T... potem skonfiguruj kompy do współpracy z tym 2000ap+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego G-604T, który rozumiem że działa jako AP podłącz jako APClient tego 900+, i skrosowanym kabelkiem do tego 900+ podłącz 2000ap+ w trybie AP, z tym że zmień kanał o 4 żeby sie nie zakłócał z tym G-604T... potem skonfiguruj kompy do współpracy z tym 2000ap+

1479139[/snapback]

 

no niestety nie moge dojsc do tego jak zrobic aby dzialalo APClient bez kabla ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak bez kabla, tzn że ma odbierać sygnał od tego G_604T i nadawać dalej? jesli tak to zapomnij, te dlinki nie mają WDS-u a o funkcji repeatera to już wogóle nie ma co gadać,... musiałbyś zmienić te urządzenia na planety albo ovislinki, bo te mają wds i wtedy to zagra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

no jak bez kabla, tzn że ma odbierać sygnał od tego G_604T i nadawać dalej? jesli tak to zapomnij, te dlinki nie mają WDS-u a o funkcji repeatera to już wogóle nie ma co gadać,... musiałbyś zmienić te urządzenia na planety albo ovislinki, bo te mają wds i wtedy to zagra...

1482622[/snapback]

 

No to tak na spokojnie jak laikowi napisz mi co mam zrobić ... bo już kilkanaście nocek nieprzespałem i wekendow zmarnowalem ...

Bo obawiam się że już całkowicie zidiociałem przy tylu próbach .... zaraz to wywalę za okno i się skończy ;)

 

pozdrawiam

 

Aspire

Edytowane przez aspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz jeszcze raz jak małemu dziecku... co gdzie ma stać, jakie urządzenia chcesz łączyć radiowo a jakie kablem...

1483347[/snapback]

 

Dzięki za pomoc .... ale już po kilku tygodniach walki z D-Linkiem odpuszczam WiFi i idę w kable ....

Bo powiem tak udało mi się to jakoś odpalić do kupy ale transfer mimo zastosowań anten zewn. do [gluteus maximus] .... spada z 56 mbit do 1-2 mbit !!!! strony otwieraja sie gorzej niz na modemie ... mam to w ...... ;)

pozdrawiam

 

Adam

Edytowane przez aspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...