Skocz do zawartości
chetoos22

Pomocy !awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Mam nastepujacy problem mam nadzieje że nikt mnie nie zjedzie i pomoże.Mam internet radiowy(128kb/s) i chciałbym zrobić sobie w domu LAN.Kupiłem karte sieciową i włożyłem do jednego kompa bo w drugim jest na płytcie głównej.Daje konfiguracje i nawet te kompy sie nie widzą.Poprostu nic sie nie dzieje.Próbowałem wszystkich mozliwych konfiguracji.Na dwóch tych kompach mam XP.BŁAGAM O POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wyłącz ogniomurki

 

po drugie odpal Kreatora Konfiguracji Sieci na obu kompach i czytaj co on Ci pisze.. tam jest wszytsko po polsku i jasno napisane ;)

 

a po trzecie to zobacz czy wogóle masz włączoną w Biosie tą karte zintegrowaną ;)

 

 

 

UPD

 

i tak jak kolega wcześniej jush napisał powinieneś miec kabelek typu Cross-over ;)

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś może "Udostępnianie połączenia sieciowego" na komputerze, gdzie już masz internet?

Jesli tak, to na tej dodatkowej karcie we własciwościach protokołu TCP/IP wpisz sobie numer IP (np: 10.100.100.1) oraz maskę podsieci (np: 255.255.255.0).

Na drugim komputerze (na tym któremu będzie udostępniany internet) we własciwościach protokołu TCP/IP wpisz numer IP (np: 10.100.100.2), maskę (255.255.255.0) oraz bramkę domyślną (w naszym przypadku to 10.100.100.1 - adres IP komputera - a właściwie karty sieciowej - przez który jest dostarczany internet).

Serwery DNS wpisz takie same jakie masz od swojego ISP. Jesli nie wiesz jakie są, to wpisz w oknie "dos-a" polecenie "ipconfig /all". Tam znajdziesz adresy serwerów DNS.

 

Ps: Udostępniamy połączenie sieciowe, które ma dostęp do internetu (w Twoim przypadku będzie to karta radiowa, lub karta połaczona z AP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka Panowie!!Dzięki za dokładny opis ale niestety jest on jeszcze nie zbyt dokładny :D wcześnej pisałem że wogóle nic nie działa jednak teraz doszedłem do tego że kompy sie widzą i moge sobie różne rzeczy przegraywać jednak na tym grugim kompie dalej nie m nic.Jeżeli ktoś może to niech jeszcze raz napisze jak do durnia co trza zrobić>bede wdzięczny za każda podpowiedz.PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...