Skocz do zawartości
vacpan

Mocowanie Katod.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamocować katode do pleksy? W sensie tak żeby ładnie wyglądało, i żeby sie trzymała. Przyklejałem do tej pory klejem z pistoletu ale już 2 raz mi odpadła, więc potrzebuje czegoś lepszego. Czekam na typowe i nietypowe propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje kropelke. tylko trzeba wszystko dobrze przygotowac bo kropelka potrafi niezle zapaprac wszystko dookola miejsca klejenia.

1482827[/snapback]

no nie wiem, czy kropelka nie zniszczy plexy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie da sie pozniej oderwac bez sladu.

ale jak ladnie wykonac klejenie to nie bedzie go widac.

bo rozumiem ze chodzi o przyklejenie tych kostek z plexi co sa na koncach katody do plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo rozumiem ze chodzi o przyklejenie tych kostek z plexi co sa na koncach katody do plexi.

 

dobrze rozumiesz. Klej z pistoletu nie trzyma, bynajmniej u mnie. Pleksa jest za śliska, pistolet mam za [ciach!]iany, albo klej lipny.

 

Myślałem o jakiś śróbkach moze albo czymś. Grunt, że musi to estetycznie wyglądać bo wszystko jest na widoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej na gorąco wogóle nie trzyma się plexy!

 

proponuję Uhu - co prawda nie nadaje się do wody (jest nieszczelny), ale do takiej błahej spoiny powinien być w sam raz - bezbarwny i dosyć silny

 

ewentulanie Poxipol lub Epoxy Dragon, ale chyba UHU to najestetyczniejsze wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisal sailence, klej na goraco do plexy sie nie nadaje.

Kropelka jest dobra, ale jak masz to na widoku musisz sie liczyc z odbarwieniem plexy w miejscu klejenia (bedzie matowy zaciek - wyjatkowo paskudnie wyglada).Epoxy dragon tez dobry ale jest lekko zoltawy.UHU uzywalem wlasnie ale montazowego bialego wiec nie wiem jak bedzie z przezroczystym.

Generalnie wiekszosc kleji zostawi jakies slady, chyba ze specjalne kleje do plexy, ale to juz sa koszty (acrifix 116 lub 192 - 30 zeta za tubke 100g).

Mysle ze najlepsze rozwiazanie to dobra tasma dwustronna (np 3m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopienie zdecydowanie odradzam.

ja plexi kleje kropelka a co do tych matowych "zaciekow" to sie tyczy przygotowanie wczesniejsze. ten mat jest powodowany przez parujacy rozpuszczalnik z kleju a ten czepia sie to tlustych miejsc (np slady palcow itp) jak ladnie umyjesz benzyna to nie zostaja takie slady.

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taśma dwustronna odpada. Znaczy właśnie odpadła.

 

Ku kropelce sie nie skłaniam, na pewno coś spieprze i zostaną ślady ... a pozatym co będzie jak będe chciał katody zdjąć ?

 

Chyba to skęce jakimiś śrubami. Będą pasowały do nitów mocujących plekse i nie odpadnie :).

 

PS. Wiem, że mam jakąś ruską plekse.

 

Już mam pomysł. Jak to mawia moja p. prof. od matmy : "Nie strzelajcie z armaty do muchy". A ja będe i tyle !

 

Oto mój patent.

 

post-4304-1118160362.jpg

 

Nie odpadnie, a jak odpadnie to sie pochlastam i tyle.

Edytowane przez vacpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...