Skocz do zawartości
finalcell

Fizyka: Rzuty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie wiecie gdzie są może przykłady zadać z rzutów (spadek i pionowy) bo mam zbiór zadań ale nie umiem rozwiązać a z tyłu tylko wynik ostateczy i czy jakiś zbiór zadań mogli byście polecić z wieloma przykładami do mat-fiz lo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie po ksiegarniach w twoim miescie, na 100% cos znajdziesz, czesto przeciez ksiazki sa tak powykladane, ze mozna samemu zobaczyc je, nie proszac nawet sprzedawcy o pomoc, ewentualnie mozesz sie poprostu sprzedawcy zapytac, moze cos Ci doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i by było proste gdybym miał normalnego nauczyciela który chyba kupił wykształcenie, albo nie trafił w zawód <_< dlatego szukam jakiejś dobrej książki z przykładami, a teraz ćwiczyłem sobie i mam problem z 2 zadaniami pomożecie :rolleyes:

1) Dwie kulki rzucono jednocześnie. Pierwszą swobodnie z h= 58,6m a drugą pionowo do góry naprzeciw pierwszej z taką prędkością że kulki spotkały się w połowie wysokości. Oblicz Vp drugiej kulki

2) Niewielką stalową kulkę rzucono pionowo do góry z Vo=20m/s W chwili gdy ta osiągneła najwyrzsze położenie rzucono z tego samego miejsca podobną kulkę z tą samą skierowaną w dół prędkośćią Na jakiej h kulki sie miną

 

PS. naprawde był bym wdzięczny za jakieś przykłady rozwiązanych zadań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial zeszyt z pierwszej klasy to podalbym Ci wzory. Bylo ich chyba kilkanascie (po roznych przeksztalceniach juz) i za ich pomocą moglem rozwiazac praktycznie kazde zadanie (ten sposob polecila mi moja korepetytorka). Mialem je ladnie wypisane i podpisane ktory do jakiego typu zadania. Lecialy jeden po drugim ;] Szkoda, ze juz tego nie mam (z fizyki umiem tyle, by zdac, poniewaz nie jest to przedmiot, z ktorym wiaze przyszlosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...