Skocz do zawartości
FenX

Sieć Domowa W Sieci Osiedlowej Problem..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wiem ,ze będą komentarze ,ze bylo itp.ale jakos nic mi nie pasuje do mojego problemu[a moze tak mi sie zdaje tylko..].

Mam sieć osiedlową z ip wewnetrznym i chcę to łącze podzielic na 2 kompy w domu za pomocą Klient-Server.

 

USTAWIENIA MOJEGO POŁĄCZENIA Z INTERNETEM

Dołączona grafika

Mam połączone 2 kompy kablem krosowanym[czy couś takiego:p] ,ale nie wiem jak to cholerstwo skonfigurować ,żeby mieć neta na tym 2 :].Prosze pomóżcie mi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym kompie (w tym co ma neta) dla POŁĄCZENIA z drugim kompem wpisz IP 192.168.4.5 i maske podsieci 255.255.255.0

 

w drugim kompie dla tego połączenia sieciowego wpisz IP 192.168.4.6, maske 255.255.255.0, brame domyślną 192.168.4.5, DNS te same co masz pokazane na rysunku powyżej

 

w pierwszym kompie musisz jeszcze zachaczyć pole Udostępnij to połączenie sieciowe (albo jakoś tak) we właściwościach twojego połączenia z internetem i powinno działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle nic nie jest tak proste sa 2 problemy :P

1.Klient pinguje IP servera ,ale server nie pinguje ip klienta

2.Przy probie udostepnienia internetu klientowi wyskakuje cos takiego

Dołączona grafika.POMOCY !! ;(;(;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...