Skocz do zawartości
Bartholomew

Sens Wymiany Abita Cdt Na Gigabyte'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałem się tu włąsnie jako świeżo upieczony posiadacz Ati, wiec witam wszystkich forumowiczów po raz pierwszy ;)

 

O co chodzi?

 

W pośpiechu - przynaję - kupiłem Abita 128CDT. Mogłem czekać na GB w którym spodobało mi sie chłodzenie bez wiatraka, ale niecierpliwość zwyciężyła. Po zakupie wgryzłem się w to forum (ma się refleks...) w poszukiwaniu jakichś informacji o sterownikach i znalazłem parę tekstów odnośnie właśnie abitów CDT. Generalnie zlinczowaliście je :) Pobladłem i aby się dobić zacząlem szukać informacji o Gigabajcie którego miałbym gdybym poczekał 2 dni... i sie dobiłem, bo z kolei GB chwalicie z potencjał.

 

:/ Mogę wymienić we środę Abita na GB - wybór wobec waszych opinii wydaje się prosty... Jednak... co zyskam?

 

Podkręciłem Abita na 420/225 i w 3dmarku 2003 wyszło 3038. A to stany średnie w sumie (według tesktu z tego właśnie forum). Kto wie może wyciagnę z niego więcej?

 

Podstawowe pytanie: Ile wycięgnę(mniej więcej) z Gigabytea 128/128 bez dokładania wiatraka? :/

 

dzięki za ewentualne odpowiedzi i sorry jeśli ktoś już pytał o tego Abita - nie znalazłem prawdę mówiąc czegokolwiek po za wieszaniem psów ;)

 

Co się stanie we środę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie może zagwarantować, że GB będzie się super kręcił, wszystko zależy od egzemplarza na jaki trafisz. Jeżeli chcesz ustawić rdzeń na 400 to i tak lepiej założyć wiatrak. Pamięci mam narazie ustawione na 250 (500 ddr) i są ciepłe, jak załoze radiatorki to pewnie jeszcze troszkę się z nich wyciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie może zagwarantować, że GB będzie się super kręcił, wszystko zależy od egzemplarza na jaki trafisz. Jeżeli chcesz ustawić rdzeń na 400 to i tak lepiej założyć wiatrak. Pamięci mam narazie ustawione na 250 (500 ddr) i są ciepłe, jak załoze radiatorki to pewnie jeszcze troszkę się z nich wyciągnie.

1496203[/snapback]

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie chciałem dać łatwo za wygraną i posiedziałem nad tym Abitem nieszczęsnym.

Razem a AtiToolem wymyśliliśmy (trochę mu pomogłem) że karta poleci na 440/580. Poszła. Pamięci być może minimalnie więcej bym mógł podkręcić nawet.

 

W 3dmarku mam 3236.

 

Co myślicie? :) Chyba mogę sobie dać spokój z wymianą? ;)

 

Kartę kręciłem AtiToolem na orginalnych Catalystach 5.4. Ciekawe czy na Omegach coś zyskam?

Edytowane przez Bartholomew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...