Skocz do zawartości
verde

Siec W Domu

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy taki temat pojawial sie tu wczesniej czy nie jesli tak z gory przepraszam :(

 

Chce zalozyc siec w domu bo mam dwa komputery a internet podlaczony tylko do jednego. Mowie odrazu ze jest o kablowka astercity 768/1.5 mb i mozna do niej podlaczyc dwa komputery. Ostatnio mialem wizje by zrobic lan podlaczyc kablem karty sieciowe w obu kompach i skonfigurowac net. Ale ostatnio dosc popularna robi sie siec bezprzewodowa i chcialem sie zapytac czy musze ciagac kable o calym mieszkaniu czy moze wystaczy takak siec bezprzewodowa. Jesli tak interesowal by mnie sprzet do tego nei za drogi ale ktory by podolal by na obu kompach jednoczesnie mozna by bylo np grac w sieci w gry komputerowe dosc wymagajace no i odrazu mowie ze komputery sa w oddzielnych pokojach, mieszkanie ma 60 m2

 

Jesli ktos pomoze z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz wiekszych kłopotów? w takim mieszkanku to kabel cie wyjdzie taniej, szybciej i mniej stresowo... a jesli naprawde nie masz wiekszych problemów to zrób tak: jeden komp podepnij pod kabel od twojego ISP, po drugie to nie wiem na jakiej zasadzie masz możliwość podpięcia dwóch kompów (dwa kable od ISP?) w każdym razie zamiast podpięcia drugiego kompa podłączasz w to miejsce Access pointa, na standartowej antence powinien oblecieć po chałupie ;) w drugim kompie instalujesz karte wifi, czytasz instrukcję, konfigurujesz... masz niezapomniane wrażenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...