Skocz do zawartości
Trendzik

Problem, Chyba Z Grafą ! ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

 

Posiadam kompa jak w podpisie. Sterowniki to 71.89 WHQL do grafy. Mam taki problem, gdy gram w gry (GTA SA , C&C GENERALS) to po jakimś czasie gry zatrzymują się na parę sekund, po czym gry zaczynają dalej działać, a nieraz zdarza sie tak że się zatrzyma i wywali mnie do Windowsa, albo RESTART !!! Nie wiem co robić. Karta chodzi na 350/800 teraz, czyli standard. Jak myślicie co może być tego przyczyną.... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się czasem dzieje przy zbyt wykręconym procesorze i karcie graf. Przetestuj na standardowych ustawieniach.

Może też być kwestia zasilacza, ma np. za słabą jakąś linie lub w pewnych kombinacjach poboru mocy nie daje rady z Twoim config-iem.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się czasem dzieje przy zbyt wykręconym procesorze i karcie graf. Przetestuj na standardowych ustawieniach.

Może też być kwestia zasilacza, ma np. za słabą jakąś linie lub w pewnych kombinacjach poboru mocy nie daje rady z Twoim config-iem.

 

...

1505619[/snapback]

Taktowanie procka mam podniesione z 2ghz na 2,2 ghz...wiec jest to malo !! Karta graficzna chodzi na ustawieniach standardowych na które Gainward daje gwarancje działania (poprawnego i sprawnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny problemik ale wg mnie jest to zbyt duza temperatura karty graficznej. jutro ide z kompem do serwisu i jak dowiem sie czegos wiecej to napisze.

jesli uda Ci sie zlikwidowac ten problem to podziel sie newsem jak to zrobiles.

pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trendzik rzuć okiem na tabele obciążeń Twojego zasilacza:

 

http://www.neotec.pl/neotec-v4200-420w.php?id=9

 

Nie twierdzę, że chodzi o to ale kto wie...

Według danych tego Neotec-a przy dużym obciążeniu +12V mało zostaje na +5V i odwrotnie. Może ktoś bardziej znający się na temacie Ci pomoże?

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gzdylek

 

Ok , dam znać, ale nie sądze że uda mi się go rozwiązać. Napisz co ci powiedzieli w serwisie w razie czego , ok ?

 

@southorn

 

Nie znam się na tych obciążeniach, ale ZASILACZ ??... przecież ja mam mało rzeczy podpiętych do kompa, a 420 W powinno styknąć. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wcześniej miałem kompa : Athlon 2200+ , Abit NF7 SL , a reszta kompa jest bez zmian. Zmieniłem ostatnio tylko płyte główną i procka, oraz dorzuciłem 2 wentylatory które robią przeciąg w budzie.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam znac jak tylko sie dowiem czegos. a co do zasilacza to zdaje mi sie ze to nie jego wina. ja mam seprona 2600+ 754 + gigabyte k8ns + 512 mb i grafe titanium 4200 i wszystko to na na malo znanej firmy zasialczu 350W. ( jesli chodzi o problem z grami ktory napisalem wczesniej to na innym kompie zeby nie bylo ze tu cos zwalone)

narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie ma tak ze oddalem kompa do serwisu a oni w ciagu 2 tyg problem rozwiazac maja. jak komp bedzie i bede szedl go odebrac zapytam co i jak i w tedy napisze rozwiazanie problemu z mojego kompa. a Ty wpadles na jakis pomysl moze? masz jeszcze ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie ma tak ze oddalem kompa do serwisu a oni w ciagu 2 tyg problem rozwiazac maja. jak komp bedzie i bede szedl go odebrac zapytam co i jak i w tedy napisze rozwiazanie problemu z mojego kompa. a Ty wpadles na jakis pomysl moze? masz jeszcze ten problem ?

1510114[/snapback]

ciągle to samo :mur: jak znasz odpowiedz to daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...