Skocz do zawartości
MDC

I Co Tu Robic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak kazdy wie, na tym forum mozna znalesc ludzi, ktorzy maja praktycznie doczynienia ze wszystkimi dziedzinami z zycia codziennego

 

Ja szukam kogos, kto moze pomoc mi w moim problemie. Mianowicie od paru dni dostaje juz czegos od odglosow jakie wydaje moj komp. Wiec pytam ja was ludzi dobrej woli co zrobic zeby to glo*** chodzilo cichutko

 

Wiem wiem, watercoll itp, ale na to trzeba wiecej floty, ktorej wydawac nie moge w nadmiarze wiec jak ktos w temacie bardzo prosze o pomoc co kupic itp. Przyczailem ,ze najglosniej biega mi wentyl na procku.

 

Teraz mam problem bo nie wiem czy wymienic calego coolera(obecnie jakis standardowy, nawet ladnie wygladajacy, ale nazwy nie wiem), czy zmienic tylko wiatrak na radiatorze czy co ??? Temperatura na procku przy zamknietej klapie od kompa wynosi cos okolo 65 stopni w tej chwili przy otwartej 52 stobnie i buczy, ze normalnie zalamka

 

 

Cobyniebylo podaje config kompa bo to takie czasy,ze mozna cos kupic niepasujacego do swojego sprzeta. Za wszelka pomoc pieknie z gory thx'am

 

P IV 3 GHz/ S 478, zasilka ATX-300PT(EC),300W,atx12V , GF 6600 GT, 2 X BARRACUDA 80 GB 512 MB DDR ram i takie tam pierdy,a i plytka ASROCK P4S61 661 FX DDR400

 

HELP BO ZA OKNO WYWALE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, chyba sie na to cudo zdecyduje tylko mam lekkie obawy co do montarzu. Latwo idzie zakumac jak to przymocowac ? Czy bedzie pasowal do mojej plyty ??? Jakas instrukcja w srodku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzieki, ale dzis mam 100 pytan do :)

Ma ktos moze wogole pojecie co moze powodowac tak ogromny szum wentyla na procku ??? Wczesniej jedynie tak glosno chodzil przy maxymalnym obciazeniu teraz chodzi glosniej od mojej pralki.

 

Pozatym czym usuwac stara paste z procka ? I jaka iloscia wysmarowac go nowa pasta przed montarzem coolera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem tego moze byc po prostu zuzycie tego wentyla hiehie nic nie jest wieczne :-P

ja proca czyscilem zmywaczem do paznokci i sprawdzil sie doskonale ;) [mam taki bezbarwny, nie pachnacy :-P ]

 

paste roznie nakladaja... jedni zgodnie z zaleceniami pasty objetosciowo tyle co ziarno ryzu na srodek i dociaskaja radiatorem (zalecenia dla arctic silver 5) inni smaruja cienko caly proc. ja sotsowalem obie techniki i nie zauwazylem roznic.

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat o nakladaniu pasty walkowany byl 1000 razy....

i tak wniosek zawsze ten sam - kazdy musi poprobowac i sprawdzic (jak zwykle metoda prob i bledow <_< ) jak bedzie najlepiej w jego konkretnym przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec. chcialem sie z wami podzielic moimi pierwszymi wrazeniami :D

 

Panowie dzieki za rady, zakupilem rekomendowanego przez was coolerka i co slysze ??? Slysze tylko wiatrak z tylu obudowy.

Jeszcze tylko zakupie sobie Arctic Cooling Fan 3 TC i juz powinna byc zupelna cisza. Super super super. Jak narazie temperatura spadla o 15 stopni i poprostu miodzio :). Jeszcze 1 pytanko tylko. Lepiej wiatrak na coolerze umiejscowic w strone Arctic Cooling Fan 3 TC ( jak juz zakupie ) czy w strone cd, hdd itp ???

 

Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I [gluteus maximus], normalnie,za szybko dalem odp. W sumie coolerek jest cicy zajefajnie, ale temp na plycie wynosi 46 st a na procku 63-66. I co tu do cholery zrobic ? Coolerka umiejscowilem wiatrakiem w strone przedniej obudowy bo z tylu nawiewa mu tylni wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...