Skocz do zawartości
pc1

Dziwny Błąd Dysku Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy problem.

 

Posiadam WD Caviara 80 GB podłącznego przez kieszeń jako główny dysk (i jedyny zresztą) Od kilku miesięcy chodził bez problemu, ostatnio zaczęły się jednak dziwne błędy:

 

1. Przy uruchamianiu komputera dostawałem komunikat - Błąd odczytu dysku

 

lub

 

2. NO BOOT DIS czy jakoś tak - jakby nie było systemu na dysku.

 

Jednocześnie jak włączałem instalke windowsa to normalnie sie innstalował, aż do restartu i wtedy znowy ten sam błąd.

 

Podsumowując - nie chciał startować, ale dane były cały czas

 

No więc zlikwidowałem wszystkie partycje, założyłem nowe, ale dalej to samo.

 

Okazało się jednak, że jak włączyłem w BIOSIE ustawienia fail-safe to ruszyło bez problemu. Zacząłem krok po kroku bawić się biosem i okazało się, że wszystko działa jak wyłącza UDMA dla tego dusku, zaczyna się walić jak włączam - przyczym inne napędy (DVD i CDRW działają normalnie w UDMA)

 

Czy możliwe jest, że w dysku zwalił sie UDMA ????

Albo co gorsza na płycie dla jednego napędu?

 

Acha na IDE 1 oprócz tego dysku jest tez DVD, który działa na UDMA (bez problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Posiadam WD Caviara 80 GB podłącznego przez kieszeń jako główny dysk (i jedyny zresztą) Od kilku miesięcy chodził bez problemu, ostatnio zaczęły się jednak dziwne błędy:

1507342[/snapback]

Podłącz bezpośrednio do taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...