Skocz do zawartości
lewar81

Cooler Na Socket A Do 120zł (mało Miejsca :| )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję wymienić mojego BOX'owego coolera z AMD (60mm wiatraczek) na coś pokaźniejszego, bo chcę nieco wyśrubować mojego procka, na wejściu zastanawiałem się nad Pentagramem 100 czy 120, niestety oba nie wejdą, mam płytę ASUS A7N8X i max od środka procka do krawędzi zasilacza jest 50mm. tak więc na siłę upchnąłbym pentagram 80 Cu ale przy OC ponoć jest on dość słaby, myślałem więc nad innymi propozycjami oto linki:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54444177

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54959007

 

bardzo zainteresował mnie ten i jego w pełni miedziany brat:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55582478

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55401355

 

Czytałem z grubsza o heat pipe, czy to rzeczywiście taka rewelacja?

 

Proszę o inne propozycje nie przekraczające tej sumy i rozmiaru, (ten miedziany jest wyjątkiem 169zł - raczej go nie wezmę)

 

Może jakiegoś ORB konkretnego, czytałem wiele postów, ale wszędzie są mieszane odpowiedzi, dlatego zapytam konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bardziej zalezy Ci na ciszy, czy na wydajnosci? :) Ja mam ABITa NF7 i kiedys kupilem XDreama V81 od CoolerMastera, jak mobo mialem jeszcze od ASRocka. I sie okazalo, ze kupilem nowa plyte i przez glupia zapinke mi sie zasilacz nie miesci w budzie :evil:. Po jej obroceniu (zapinki) temperatury wzrosly o ok 10*C, wiec podziekowalem i odwrocilem, jak byla :D. Probowalem rowniez ja troche dogiac, potem obrocic radiator, ale nic nie doszlo do skutku. Sam niedawno szukalem dla siebie wiatraka, ktory wszedl by w ciasna przestrzen miedzy mobo, a PSU, ale niestety nic nie znalazlem. Nie chce juz zadnych wiatrakow na CPU kupowac - po wakacjach bedzie WC :]. Tak wiec pozostaje mi sie dolaczyc do pytania ;). Pozdro.

 

Aha... wiem, co moglo by byc. Zobacz TT Polo 735, jak stawiasz na wydajnosc. Zapinka pod K7 jest zapinana stubokretem, wiec wiatrak powinien sie zmiescic, no chyba, ze zle widze.

 

Wlasciwie ten, co podales ma identyczna zapinke, wiec IMO nie ma problemu, ale poczekajmy, az inni sie wypowiedza ;]

 

Dołączona grafika

 

A tu zapinki Polo

Dołączona grafika

 

Wspomnialem o Polo 735, bo jest tanszy, ale tez radiator w calosci wykonany z miedzi (nie ma heatpipe'ow co prawda, ale mysle, ze do domowego podkrecania powinien wystarczyc - ja bym go kiedys kupil, ale kosztowal >150zl). Do tego TT, co podales musisz jeszcze dokupic wiatrak :D.

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro by się nadał, jego szerokoć wynosi 92 mm (tyle ile zamontowanego Silent Cata 90 :razz: ).Ale uważaj bo to klok jak nie wiem co i przy przenoszeniu kompa może ci socketa urwać :lol: Temu TT z allegro propunuje zrobić polerkę podstawki bo ochydnie je mają wykończone.

 

Ja proponuje Gigabyte G-power, cena w sam raz a podobno może konkurować wydajnością z Termalrightami

Konkurować może jedynie z SI-97 ale i tak dostaje w dupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki #trepcia za szybką odpowiedź.

Teraz mam arctic cooling cooper 2TC. Bylem zadowolony dopóki nie zaczał troszeczkę buczeć przy starcie. Sluży mi juz dlugo i jestem bardzo z niego zadowolony. Moj Athlon 2800+ podkrecilem z 166 na 175 Mhz bez zmiany napiecia. Potem zaczyna sie grzać. Doszedlem nawet do 185 ale musialem podskoczyć z woltażem. Wiem, że nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć na moje pytanie, ale czy sądzicie, że uda mi się osiągnąć na tym Thermaltaku 200 MHz na szynie? Juz teraz na 175 Mhz mam ok 60 st C w stressie. (lato i cieplo:P).

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...