Skocz do zawartości
huberrtt

Problem Z Udostępnianiem Połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały problemik z połączeniem dwóch kompów.

jeden z nick to komputer stacjonarny podłączony do wlan(win xp pro+sp2)

drugi to laptop bez karty sieciowej na pokładzie (win xp pro+sp1)

 

połączyłem oba kompy kablem sterowanym na usb, stworzyłem połączenie pomiędzy nimi, udostępniłem na kompie stacjonarnym połączenie sieciowe laptopowi, skonfigurowałem połączenie po usb, ustawiłem ip, brane, dnsy...

 

połączenie jest, na laptopie nawet mi serwery internetowe pinguje (wp, interia...) niby wszystko ok, ale laptop nie czyta stron internetowych, nie obsługuje sieci ani gadu... w sieci lokalnej oba kompy się widzą, ale laptop nie ma całkiem dostępu do stacjonarnego, a stacjonarny może przeglądać zasoby laptopa, ale przy próbie przesłania danych są błędy. próbowałem różnych konfiguracji i nic nie pomogło (frajerwalle mam powyłączane).

 

jedyną wskazówką dla mnie jest to, że na laptopie w połączeniach sieciowych nie ma widocznego stacjonarnego jako bramy (kumpel stwierdził, że powinno być). miałem przez chwilę coś takiego i nawet mi załadowało wp, ale po kilku chwilach zniknęło (nic w tym czasie nie robiłem (z siecią)).

 

czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem, albo (jeszcze lepiej) zna rozwiązanie mojego problemu?

szukałem na tweaku, ale nie znalazłem nic, co by mi pomogło :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, ze firewalle wyłączyłeś? Mi to wyglada na zblokowany ruch za wyjatkiem usług ICMP ( dlatego pingi chodzą). Sprawdż czy na kompie udostępniającym czy nie jest cos pomerdane we wbudowanej w SP2 Zaporze. Ewentualnie sprawdź czy z kontrloerami USB nie ma problemów, zainstaluj najnowsze stery do kontrolera. To, czy kabel USB albo sam kontroler nie jest uszkodzony na pewno już sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel na innym kompe działał normalnie. firewalla sprawdziłem i jest całkowicie wyłączony. niestety dzisiaj ostatni dzień mam tego laptopa, więc z dniem jutrzejszym zniknie mój problem (choć nie w taki sposób, w jaki chciałem). mimo wszystko dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...