Skocz do zawartości
Slayer

Praktycznie Nic Nie Widać :(

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny motyw był u mojego kumpla, ale na razie nie mogę się z nim skontaktować. Twierdził że to była wina przegrzewającej się karty grafiki.

 

U mnie zrobił się taki wał, że "pipek" , który powinien wyłączać matrycę przy jej zamykaniu, nie robi tego ( jest bardzo ciemna, ale jednak wyświetla obraz). Przy wciśnięciu nie reaguje ( powinien obraz się całkowicie wyłączyć), po odciśnięciu jest na matrycy błysk ( tak jakby matryca chciała wrócić do normy). Hibernacja włącza się prawidłowo. Od pipka zaczął też odchodzić też jakiś pisk ( dużo razy go wciskałem, może od tego- 2 razy matryca odpaliła jak trzeba i tak było przez tydzień , gdy pojawił się pisk matryca nie robiła błysku). Teraz nie ma pisku ( przez całą noc matryca wcisnęła pipek, gdy był wciśnięty nie piszczał ), a błysk występuje i jest ciemno jak cholera.

 

Na zewnętrznym monitorze notebook pracuje bez problemów.

 

Może to i karta grafiki, ale coś nie wydaje mi się. Przecież kompletnie zimny komp nie powinien się przegrzewać ( a przynajmnije komponenty wydzielające ok. 15 W ciepła) nawet bez chłodzenia przez te pare minut.

 

Puki co nie znalazłem fachowca, co by wiedział, co się stało i jak z tym sobie poradzić :-|

 

PS- ten tryb, w którym znajduje się matryca jest jakby pośrednim między włączoną i wyłączoną matrycą :unsure:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Mam to samo a czas nagli.

NA laptokach znam się jak świnia na gwiazdach.

Laptok Aspire 1200 Model: N-30N3

Pytania:

1. Czy trzeba wymienić całą matryce?

2. Czy zdołam to zrobić sam? (coś się tam na tłuczeniu młotkiem znam

:lol: )

3. Czy muszę miec matryce specjalnie do tego modelu? (ewentualnie za ile i gdzie przez neta)

Pytania może troche infantylne, ale laptopa nigdy nie posiadałem. Strasznie mnie goni czas. Słowem POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matryca błyska, poczym widoczny jest na niej obraz ale bez podświetlenia. Oznacza to że padł któryś z elementów elektronicznych sterujących podświetleniem. Mi w takiej sytuacji pomogł znajomy elektronik, pięć minut roboty i po krzyku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matryca błyska, poczym widoczny jest na niej obraz ale bez podświetlenia. Oznacza to że padł któryś z elementów elektronicznych sterujących podświetleniem. Mi w takiej sytuacji pomogł znajomy elektronik, pięć minut roboty i po krzyku....

1613629[/snapback]

Poszedł do elektronika. Zdam relacje z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czesto zacina sie czujnik od wygaszania LCD,

nastepnym powodem moze byc uszkodzony inwertor,

nastepnym uszkodzeniem moze byc tasma od MB do LCD-wczoraj robilem takiego eurocoma,

nastepnym uszkodzeniem moze bys switlowka.

 

PS.Tz. "Pstryczek"-w zaleznosci od modelu laptopa-wygasza podswietlanie i w zaleznosci od ustawien Win -wlacza laptopa w stan uspienie.

 

Pozdrawiam Kamil ;)

Edytowane przez preket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam podobny problem.... tylko że ja mojego laptopa oblałam cieczą :mur: i on piszczy po uruchomieniu <moment kiedy powinien się rozjaśniać> i się nie rozjaśnia ani troszkę <widoczny obraz w tle> zalany został tydzień temu.. wysuszony dokładnie został.. i na początku było tak samo ale zrobiło się tam jakieś spięcie przy zawiasach "te kabelki" i... działał.... poza plamką w rogu.... i jak się go przechylało to ten ekran ciemniał a jak miał "właściwą pozycję działał" ... i wczoraj po zmianie pozycji ekranu... ściemniał i już się nie rozjaśnia.. komp działa normalnie...

 

dodam ,że ma on jeszcze 3 miesiące gwarancji (pewno teraz to nie :mur: ) i był już wcześniej kilka razy w serwisie <nie odpalał się tzn. działał a ekran nie cały czarny i z tą matrycą to coś od początku nie tak, a i na samym początku pojawiały się jakieś paski na niej i się zawieszał>

 

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!!! BO NIEZNAM SIĘ NA TYM ANI TROSZKĘ :oops:

A ZALEŻY MI NA CZASIE

 

znaki mojej "wpadki" usunęłam z: klawiatury, tylnią obudowę odkręciłam i tam prawie nie dotarło i chyba nic dej nie ma.. ale nie wiem bo więcej się boje odkręcać... a no i odkręciłam ten jeden zawias <zabezpieczenie> kabelków między laptopem właściwym a ekranem...

 

POMÓŻCIE KOBIECIE W POTRZEBIE..

BŁAGAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...