Skocz do zawartości
mw

Pentium 820 D

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy artykuł na temat pentium d tylko ze trochę niezgodny z prawdą na końcu poniewaz pentium jest tańszy od amd dwukrotnie i to widać po cenach w japoni i cenach w polsce mozna je kupić w internecie to nawet ciekawe ze amd jest droższy dwa razy od pentium

 

 

* Intel Pentium D 820 2.8GHz ~1100 zł

* Intel Pentium D 830 3.0GHz ~1400 zł

* Intel Pentium D 840 3.2GHz ~2400 zł

 

* AMD Athlon 64 X2 4200+ / 2.2GHz, 1MB cache ~2500 zł

* AMD Athlon 64 X2 4400+ / 2.2GHz, 2MB cache ~2700 zł

* AMD Athlon 64 X2 4600+ / 2.4GHz, 1MB cache ~3200 zł

* AMD Athlon 64 X2 4800+ / 2.4GHz, 2MB cache ~4600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś juz tak było... ale dawno i nie na taką skalę

 

dokładniej:

rok 1998. procki celeron 300A i 333 były tańse od k6-2 300

(a jak sie te procki chodziły i sie kreciły chyba nie trzeba przypominać)

różnice w cenie: ~100PLN

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale biorąc pod uwagę oznaczenia AMD to:

Intel Pentium D 840 3.2GHz = AMD Athlon 64 X2 4200+ / 2.2GHz, 1MB cache

Zauważcie, że cenowo są porównywalne, a AMD jest "taktowane" zegarem o 1GHz wyższym od Intela.

Ciekawe jak wypadają testy porównawcze tych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie oto takie pytanie:

 

Czy Intel robi nieudane modele i tak szybko wypuszcza na rynek kolejny, czy też poprostu dodaje jakiś nowy bajer i oznajmia kolejny przełom, który ma teoretycznie zrewolucjonizować rynek z procesorami . Bo coraz częściej wydaje mi się że poprostu zdziera z ludzi kase !!! . Gdy pojawił się Pentium 1, długo czekaliśmy na Pentium 2, a i ten z kolei na swojego następcę też sobie poczekał .Obecnie jest tak, że jeszcze jednego dobrze i porządnie nie skończą a wypuszczają kolejnego niedopracowanego !!!. Przykład , daleko nie tgrzeba patrzeć Prescott to już powoli historia a my się zajmujemy jeszcze Northwood-ami.

Ja wiem, że rynek rządzi się swoimi prawami ale Panowie ( i Panie :D ), szczerze niech coś zrobią porządnego i ludziska zaczną z tego poprostu korzystać a nie tylko testować i wymieniać na kolejny niedopracowany model.

Piszę o tym bo takie mam odczucie przy kolejnym dziecku Intela Pentium 820 D opartym na jądrze Smithfield<_<

:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajajajajajaj

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase :/

powiem to tak przy moim 3.2@3.7 nie potrzebuje narazie i nie bede potrzebowal, do powaznego wykorzystania 64bit, innego proce takze wiec za 820 podziekuje... aczkolwiek milo bylo by go miec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sumie obie firmy tak robią... poptostu to jest wyścig technologiczny. zadna ze stron nie moze sobie pozwolic na dlusza przerwe.

 

btw. zaprojektowanie takiego p1 przerasta moje mozliwosci - wiedza, doswiadczenie itp. (i pewnie 99% ludzi z forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, to taka technologiczna "zimna wojna"

 

no a poza tym ktos kto nie dysponuje calkiem wydajnym p4 tylko np przesiada sie z wysluzonego amd (hiehie) moglby w najblizszym czasnie pomyslec o takim 820...

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochu, że tak robią, bo gdyby zamiast P4 ulepszono P3... To byłoby coś w stylu połączenia najlepszego z amd i intela, ale ta druga firma niestety wolała sie bawić w cyferki... Co prawda jest Pentium M (dla przykładu PM 1.5GHz ma taką samą wydajnosć co P4 2.5GHz....), ale nie każdego na to stać i nie wszędzie to wsadzisz. Boli trochu to ,że są tylko 2 firmy walczące o pozycje (amd i intel, ati i nvidia) i chyba przez to mamy takie ceny i możliwości jakie mamy. Gdyby podobnie było z pamięciami to dziś kość 256mb kingmaxa kosztowałą by 1000zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny X2 są celowo tak wywindowane żeby procesory nie sprzedawały się najlepiej. AMD ma niski uzysk tych procesorów i z pewnością gdyby te procesory były tańsze, AMD nie byłoby w stanie zaspokoić na nie popytu. Dwurdzeniowe procesory od AMD prędko nie będą tanie, do czasu rozpoczęcia produkcji w procesie 65nm. W sumie nie ma co sie dziwić takim cenom, dwurdzeniowe procesory Intela są raczej słabsze od odpowiedników AMD. Przewage osiągają tylko w przypadku bardzo dużej liczby aplikacji otwartych na raz. No i to ciepło :? A za szybkość trzeba płacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są troche cieplejsze, troche to 10-20% ale nie 80%. Są zdecydowanie za ciepłe i nie bagatelizowałbym tego problemu. Jest to jeden z powodów dla ktorych nie będzie procesora P4 4GHz a dwurdzeniowe procesory mają tak niskie zegary.

Dołączona grafika

To nie jest ciepło takie jak w AMD. Nie wiem jak można mieć takie klapki na oczach i być przywiązanych do firmy produkującej procesory. Dla mnie to jest śmieszne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można mieć takie klapki na oczach i być przywiązanych do firmy produkującej procesory. Dla mnie to jest śmieszne  :lol:

1529853[/snapback]

To, ze czegos nie rozumiesz to nie jest powod zeby z tego kpic... a temat temperatur intela to juz znana sprawa... <_< moze intelowi (a co za tym idzie uzytkownikom intela) na dobre wyjdzie to doswiadczenie, jesli nie juz teraz, to moze w najblizszej przyszlosci.

 

a jesli chodzi o dwujajowki to narazie amd zrobil pare sztuk prockow za kosmiczne pieniadze i trudno cokolwiek mowic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, jak trafia pierwsze egzemplarze do forumowiczow hiehie.

Ciekawi mnie szczegolnie jak podatne na oc beda 8xx (i jakie chlodzenie do tego trzeba bedzie miec...) i to jak bedzie sie pracowalo na dwurdzeniowce z HT... hmmm.... <_<

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaprzyjaźnionej pracowni architektonicznej kożystałem z 830 i jest super. Kupiony był oem i chłodzi go pentagram 120 cu+. Niewiem jak z oc bo narazie nikt o tym nie myślał. Dodanie ht jeszcze bradziej go powinno przyspieszyś. Wracając do AMD, wypuściła procesor dwurdzeniowy żeby nie zostać w tyle, narazie skupili się na A64, cena jest kosmiczna bo chcą go pewnie dopracować. Intel przełkną już kłopoty z prescotami i miał trochę czasu na tesy. Dlatego mogli dobrze się przyłożyć do nowego procka. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych produktów intela, a może być jjuz chyba tylko taniej :)

 

Wracając do poprzednika który stwierdził że zegar intela będzie o 1ghz wolniejszy - sama częstrotliwość to nie wszystko i udowodniła to już nie jedna seria. A swoją drogą przeciez nie będziemy za 5 lak tupowali athlona 12000+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do AMD, wypuściła procesor dwurdzeniowy żeby nie zostać w tyle, narazie skupili się na A64, cena jest kosmiczna bo chcą go pewnie dopracować.

1531904[/snapback]

Dopracować? A co z nim nie tak? Myślę ze AMD raczej by nie wypuściło na rynek niedopracowanego produktu chociaż zdarzyło sie to już obu firmom.

Firma AMD kiedyś wypuściła procesor który miał problemy z formatem JPEG ale nie pamiętam szczegółów.(w ogóle cała seria K6 była niewypałem) Natomiast INTEL wypuścił niestabilnego P3 1.13GHz żeby nie zostać w tyle za AMD. Myśle że dwurdzeniowce AMD nie są podobnym krokiem.

A cena jest wysoka ze względu na uzysk. Poza tym myślę że dla firmy ważniejsze są dwurdzeniowe procesory Opteron, wypadałoby wreszcie zabrać Intelowy kilka % rynku serwerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopracować? A co z nim nie tak? Myślę ze AMD raczej by nie wypuściło na rynek niedopracowanego produktu chociaż zdarzyło sie to już obu firmom.

Firma AMD kiedyś wypuściła procesor który miał problemy z formatem JPEG ale nie pamiętam szczegółów.(w ogóle cała seria K6 była niewypałem) Natomiast INTEL wypuścił niestabilnego P3 1.13GHz żeby nie zostać w tyle za AMD. Myśle że dwurdzeniowce AMD nie są podobnym krokiem.

A cena jest wysoka ze względu na uzysk. Poza tym myślę że dla firmy ważniejsze są dwurdzeniowe procesory Opteron, wypadałoby wreszcie zabrać Intelowy kilka % rynku serwerów ;)

1532108[/snapback]

Z technicznego punktu widzenia nie sztuką jest wsadzić dwa gotowe już jądra do jednej obudowy. Dopracowania wymaga jednak "dostrojenie" ich do siebie - jaki jest sens kupować dwurdzeniowca przy wzrości wydajności na poziomie 5%? Ten rok dla obu firm będzie znaczący pod względem rozwoju tych konstrukji, która wcześniej opanuje proces technologiczny zdobędzie więcej klientów, sprawdzone produkty zawsze sprawdzały się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem Intela może rozwiązać chłodzenie ciekłym metalem które wchodzi na rynek. :D

 

Niestety :mur: Intel nie umie wykorzystać mocy procesora.

 

A co do tego że procki Intela są nieudolne dlatego że jak czym więcej serii tym ludzie kupią wiećej procków. Kupią dziś i za rok będą wymieniać bo różnicę będą olbżymie. :angry: To gra o pieniądze niestety. Ja chodź komp z Pentkiem wolałbym aczykolwiek AMD Przez hyper transprot. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ciekłym metalem to pic na wode i chwyt marketingowy...

 

a jak to bedzie z dwoma jajami to pozyjemy-zobaczymy. jednakże gdybym kupował teraz kompa (a nie w zeszłym roku) to pokusiłbym sie o dualcore intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 jajek to tylko AMD. Tak samo co do 64bitów to też tylko AMD.

 

Intel robi to wszystko aby było. Obsługa 64bitów jest nieudolna bo nie daje żadnego wzrostu wydajności w pentiumach a chyba o to chodziło ? 2 jaja w Pentiumie są lepsze od 1 jaja ale coś słyszałem że jest w nim układ rozdzielający zadania, w którym tkwi słaby punkt tej konstrukcji. No i ta ilość wydzielanego ciepła jest masakrytyczna.

 

Nic dziwnego że AMD jest droższe, bo daje nam pełną obsługe 64bitów i 2 całkowicie niezależne jaja. No i w tym przypadku HT pentiumowi już nie pomoże. Choć uważam (z własnego doświadczenia - 1.5 roku na P4 HT) że w jednojajowcach HT jest bardzo przydatną sprawą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna powiedziecże intel robi wszystko aby było. Może architektura p4 nie była 8 cudem świata ale jak bvy nie spojrzał są to bardzo wydajne procki. A nowy dwujajkowiec nie jest aż tak popularny żeby juz go skreślać. Ale swoją drogą kazdy broni swojej firmy :)

W tej dziedzinie trzeba jednak spojrzeć obiektywnie a nie sentymantalnie, obydwa duale to procki z najwyższej półki i wybór amd i intel to jak wybierac między rols roysem a maybachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...