Skocz do zawartości
victor89

Fortron Na Allegro (fortron Fsp350-60mdn)

Rekomendowane odpowiedzi

Roznica jest mozna ja wyczuc palcem i zobaczyc, moze okolo 1mm...

Miernik mierzy pojemnosc ale do 20uF wiec lepiej wymienie ten kondensator

na nowy.

 

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik mierzy pojemnosc ale do 20uF wiec lepiej wymienie ten kondensator

na nowy.

 

Dzieki za info.

1556383[/snapback]

Na razie kondensatora nie wymieniaj, jak Ci się pogorszą napięcia 5V i 12V to dopiero wtedy, i uważąj na polaryzację tj. nie zamień elelktrod (+) i (-).

Ps.

Miałem takie coś, padł 1 elektrolit , zasiłka pracowała - ale traciła stabilizację na liniach 5 i 12V.

W Twoim Fortronie - póki co - tego pogorszenia nie ma. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zrobie jak mowisz :)

Napewno nie pomyle, w takich sprawach staram sie robic wszystko

bardzo dokladnie...

 

Sciagne chyba tego grilla z wentylatora, poiwninno to jeszcze wyciszyc

zasilacz i poprawic jego wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z Fortronow jest lepszy?

 

FORTRON FSP 350 - 60 MDN

+3.3V 28.0A

+5V 30.0A

+12V 19.5A

 

 

FORTRON FSP350 - 60 THA-P (dwie rownolegle linie 12V)

+3.3V 22.0A

+5V 21.0A

+12V1 10.0A

+12V2 15.0A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli modernizuje sprzet wiec narazie pod GA-7VAX (KT400), XP1800+, za tydzien dojdzie GF6800 (obecny GF 3Ti200 GS), 512ram, dvd-rw,cd-wr, hdd 160gb i 40gb

 

update

musze szybko zmienic zasilke bo podczas ostatniego czyszczenia kompa z kurzu z przerazeniem stwierdzilem ze ze gniazdo i wtyka atx (w szczegolnosci linie 12V ) pożółkły od ciepla, az takie bylo obciazenie :blink: ; wiec jak dojdzie gf6800 to az strach pomyslec

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o 450 (np Chieftec GPS-450AA-101A) bo w kompie siedzialo jeszcze sb.live i tuner tv ale wyciagnolem je po moim "odkryciu"

w planach jest wymiana plyty+cpu i +512ram

 

czekam na ten wielki test zasilaczy, zeby pozniej nie pluc sobie w brode :D (mam nadzieje ze sie ukaze zanim grafa do mnie dojdzie, bo nie bede ryzykowal podpiecia jej pod ten zasilacz co mam)

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z Fortronow jest lepszy?

 

FORTRON FSP 350 - 60 MDN

+3.3V 28.0A

+5V 30.0A

+12V 19.5A

FORTRON FSP350 - 60 THA-P (dwie rownolegle linie 12V)

+3.3V 22.0A

+5V 21.0A

+12V1 10.0A

+12V2 15.0A

1564316[/snapback]

Do Twojej płyty zdecydowanie lepszy będzie FSP -60 MDN.

Chieftec GPS-450AA-101A wcale nie będzie z twoja płytą chodził lepiej od FSP-60MDN.

Ale jeśli w przyszłości planujesz zmianę płyty to zakup Chiefteca jest uzasadniony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moze troche glupie ale musze dobrac dobry zasliacz do a64 i asus a8n-e. co oznacza symbol A np. 21.0A na +5V czy im większa liczba A tym zasilacz lepiej trzyma napięcia

1564875[/snapback]

"A" oznacza jednostkę natężenia prądu, czyli amper.

Czym więcej amperów ma zasilacz, tym większy prąd jest do dyspozycji na tej linii i w pewnym sensie może lepiej trzymać napięcie, ale nie jest to regułą. :lol:

Do a64 i asus a8n proponuję FORTRONA FSP350 - 60 THA-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis FSP350-60MDN. Zasilka nie jest dla mnie, mimo to pokusilem sie o maly tescik :P.

 

Pierwsze wrazenie bylo pozytywne zasilka dosc ciezka, ale nie tak jak Chief 420W :D, druga sprawa strasznie malo i krotkie kable. Zasilka wyposazona jest w:

-wtyk ATX,

-kostke +12,

-2x po 2 molexy,

-2x po jednym flopie,

 

Dołączona grafika

 

Swoja zasilke kupilem na tej aukcji (dodam ze transakcja odbyla sie tip-top). Dostalem wypisana gware na 12 miechow.

 

Czas na srodek:D:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W srodku siedzi wentylek markowany przez Yate Loon. Moj egzemplarz mial w srodku troche kurzu (widac bylo na wentylu), wiec albo baaaaaardzo dlugo lezal, albo byl uzywany, ale osobiscie mi to nie przeszkadza.

 

Jeszcze fotka tabliczki znaminowej:

Dołączona grafika

 

Tescik:

 

Platforma:

Winchester 3000+

Epox 9NDA3+

256 MB BH-5 (caly czas puszczone na 3,25V)

R9600Pro @ 525/690

napedy: DVD Asusa, CD-RW LG, 20GB Samsung

 

Sprzet bez OC (9x200, ramki na 200)

IDLE STRESS

+12V 11,93 11,88

+5V 5,04 5,06

+3,3V 3,36V 3,36V

 

OCniety sprzet - 8x300@1,55V memki na 245

IDLE STRESS

+12V 11,92 11,83

+5V 5,05 5,08

+3,3V 3,36 3,36

 

To tyle. mam nadzieje ze komus to sie przyda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tyle. mam nadzieje ze komus to sie przyda :P

1565973[/snapback]

Myślę, że się bardzo przyda, wielu userów być może podejmie decyzję o kupnie tego zasilacza.

Jedyne co można zarzucić to pasywnie PFC, oraz małe optycznie radiatory, no i tych molexów jest zbyt mało. Ale to wesja OEM, do konkretnego configu, stąd tyle właśnie wtyczek na zasilaniu peryferii.

Trochę mnie ta płytka kontrolera obrotów niepokoi, bo wyglągda podobnie jak w wersji BT. :angry:

Mój komentarz jest krótki, bardo dobry zasilacz za taaakie małe pieniądze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zgk5

Do jakiej temperatury moga sie nagrzewac radiatory w zasilaczu ?

 

 

Do tego mniejszego na fotce jest przyklejony czujnik obrotow wentylatora,

ja przykleilem dodatkowo czujnik temperatury termometru cyfrowego,

i podczas obciazenia(gier) temperatuura dochodzi do okolo 65C.

 

 

Podczas gdy w starym Fortronie 250W ten radiator do ktorego byl przyklejony czujnik byl owiele wiekszy i nagrzewal sie max do 52C

na tym samym sprzecie.

 

 

Czy ponad 65C jest dalej bezpieczne ?

Troche sie zastanawiam nad przelozeniem radiatora z Fortrona 250W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito żartowałem ;)

Fortron ma zasilać Sempa 2300 @ na ok 2100MHz na plycie MSI K7N2Delta z Radkiem 9600Pro na pokładzie 1x HDD 1xCDRW i do takiego konfigu jest jak najbardziej odpowiedni. Ale ciekawy jestem jak wypadnie pod obciążeniem moim procem @ 2,8 - 2,9GHz i podkręconym radkiem 9800Pro.

Mam do złożenia kompa dla znajomego który ma ograniczony budżet a uparł się na P4 3,2GHz. Jeśli udźwignie mój konfig to ten też powinien więc zamówię wtedy następny egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

Dzieki za zdjecia :)

Moj zasilacz jest identyczny w srodku, tez mial zakurzony wentylator,

ale moj na 100% pracowal bo ma lekko spuchniety kondensator ten pierwszy obok PFC.

Pomiary napiecia robiles miernikiem ?

 

 

Zastanawiam sie czy jeszcze jednego nie kupic za ta cene jako rezerwowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przeceniajcie za bardzo tych zasiłek. Owszem może i mającośw okolicach tabliczki, ale trochę latek trzeba im doliczyć, poza tym dawaćdo tego R9800pro i jeszcze bawić sięw OC procka to jużlekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Benito nie będę przeginał choć wcześniej śmieszny Chiftec ATX 1136H dawał radę (na styk) to wydaje mi się że ten fortron też podoła.

 

Edit:

A pomyłka Chiftec nie chodził na takim podkręceniu. A64 @ 2,7GHz a R9800Pro na standardowych ustawieniach.

To w taki sam sposób spróbuję tego Fortrona.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wesja OEM, do konkretnego configu, stąd tyle właśnie wtyczek na zasilaniu peryferii.

1566464[/snapback]

Mala ilosc kabli moze byc zaleta w przypadku malorozbudowanych konfigow :D, ale wiekszosci to moze przeszkadzac. :D

 

@ent

Dzieki za zdjecia :)

Pomiary napiecia robiles miernikiem ?

1566615[/snapback]

Wiesz troche w kompach siedze i gdybym mierzyl napiecia softowo to raczej wynikow nie puscilbym w swiat B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zgk5

Do jakiej temperatury moga sie nagrzewac radiatory w zasilaczu ?

 

1566580[/snapback]

Myslę, żę spokojnie do 90 stopni radiator może sie nagrzewać. Doliczając wszelkie rezystancje cieplne występująće na drodzę samo złącze krzemowe nie przekroczy 120 stopni.

Diody Schotk'y w prostowniku wyjściowym ( mniejszy radiator) maja nawet lepszy punkt pracyprzy 80 stopniach niz przy 40 ze względu na mniejsze napięcie przewodzenia.

Panowie nie przeceniajcie za bardzo tych zasiłek

Zgadzam sie z BENITO - to nie są nowe zasiłki, maja już swoje latka, wersja OEM i poserwisowe, ale ta cena..... no i wciąż dobre parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupowałem ostatnio Fortrona FSP350-60MDN, w budzie mam to co w podpisie, z ciekawosci wlozylem go do swojej budy, testowalem 4 dni, grami programami, mierzylem napiecia w stresie i idle no i ocenilem halas jaki wytwarza. Powiem tyle, bylem zaskoczony, zasilacz chodzil niesamowicie cicho nawet przy prime lub kompresji wideo, moj komputer chodzi na tyle cicho ze w nocy slychac bardzo delikatny szum, chieftec byl najglosniejszy, podczas pracy wentylatory przyspieszaly, fortron tego nie mial. Malo tego napiecia w fortronie przy katowaniu 3dmarkiem 2003 z karta na 410/710 i procem z podpisu wyrabialy sie na 3,25|5,05|12,15 w chieftecu bylo to mniej wiecej 3,28|5,10|11,70 tak wiec stwierdzam ze fortron jest duzo lepszy. Swoj zasilacz sprzedaje i zamawiam dla siebie fortronka, glownie ze wzgledu na cisze, a ze nie jest slabszy wydajnosciowa od mojego (jest lepszy) no i niska cene.

 

 

BTW pasywne PFC nie swiadczy o wydajnosci zasilacza, w niczym nie usprawnia jego dzialania itd. To jedynie system zmiejszajacy moc bierna czy jakos tak (nie jestem elektrykiem), chodzi tylko o zmniejszenie kosztow dla elektrowni. Wiec nie mowcie ze jakikolwiek zasilacz ma pasywke i ejst slabszy od tego z actywnym pfc, bzdura.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie mowcie ze jakikolwiek zasilacz ma pasywke i ejst slabszy od tego z actywnym pfc, bzdura.

1567362[/snapback]

A kto napisał, że pasywne PFC zmniejsza moc zasilacza ?? - jakoś nie moge tego odszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zgk5 za odpowiedzi :)

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanko:

Bylem dzisiaj w sklepie elektronicznym, ale nie mieli dokladnie takich kondensatorow,

pytalem sprzedawce, powiedzialem do czego je potrzebuje i polecil mi 1000uF 230V,

powiedzial, ze wieksze zawsze mozna wlozyc, kupilem 2 sztuki, aby byly takie same.

 

Teraz pytanie, czy rzeczywiscie moge wlozyc wieksze ?

Nie wplynie to negatywnie na prace zasilacza i bezpieczenstwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...