Skocz do zawartości
Fireblade

A64 2800+ Na S754 I Mnoznik Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek witam wszystkich, Mam zamiar kupic taki procesor A64 2800+ na s754. i teraz mam taki problem:

 

ustawienia procesora sa nastepujace:

 

- oznaczenie XP 2800+

- FSB 200 MHz

- mnoznik 9

- czestotliwosc proca 1800MHz

- L2 cache 512

- jadro Newcastle

 

Szukalem rozwiazania problemu na tym forum ale jakos sie nie doszukalem lub mi to umknelo, wiec jesli to mozliwe prosze o odpowiedz w miare fachawa i sprawdzona.

 

Chodzi mi o to czy na plytach wyposarzonych w nForce3 bede w stanie regulowac mnoznikiem procesora, a dokladnie czy bede mogl zwiekszyc ten mnoznik powyzej 9. czy tez wiekszego niz 9 nie dam rady ustwic,a jedynie pozostanie mi wybor mniejszych.

 

bo jesli jest mnoznik zablokowany to musialbym kupic proca o wiekszym mnozniku, a to juz sa wieksze koszty.

 

i jeszcze jedno banalne pytanko do was, co znaczy HT multiplier i jak to dziala zaleznosci i dzialanie w praktyce jak to wyglada w przelozeniu na wydajnosc systemu,

 

bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi:)

 

pozdro to all:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie semprony?? pytam o athlony 64 nie o semprony i o to czy da rade ustawic wiekszy mnoznik niz 9 albo ewentualnie czy mozna to zmienic jakims programem w locie:)

 

przeciez sa semprony 2800+ i A64 2800+ to przeciez zupelnie inne procki a dokladnie posidajaja calkowicie inne rdzenie, przynajmniej sie inaczej nazywaja:)

 

posiadaja inny socket (s462) z wyjatkiem semprona 3100+ ktory jest na s754 no i jeszcze roznia sie napieciem zasilania ktore wynosi 1,4 lub 1,6 w zaleznosci od rodzaju jadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)zadne programiki

2)to zalezy od proca mobo chlodzenia i zasilacza :) czyli nikt Ci nie odpowie na to pytanie... to HTT to tez nie jest gwarantowane

 

jak cos pisz, ogladam straszny film(nie komedie) wiec co jakis czas bede sie odrywal od filmu i zagladal na tweaka :D wiec jak wiedza pozwoli to odpowiem

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zasilka jest od szefa 420 W wiec do mojego zestawu bylaby w sam raz chociaz zapasu duzo nie zostanie po podkreceniu, heh:) no jezeli juz jestes to chcialbym sie zpytac jaka plyte polecasz pod tego proca na s754, bo sumie niski mnoznik proca nie wiele bedzie przeszkadzal jesli wycisne 300 FSB, i takiej plyty tez i szukam co by tyle przynajmniej miala, i najlepiej chyba na nforce3 a nie na via KT co??jak sadzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta radoslaw zostaje. to moj nowy nabytek za 550 zl, tzn sprzedalem radka 9600 non pro za 200 zl i dolazylem 350 i kupilem tego sapphirka wiec jestem z niego zadowolony, i tak niezly wynik w 3D2003 jak na tak cieniutkiego proca no nie?? sam powiedz??,przeciez to duron i nie chce isc wiece FSB niz 195, przez plyte oczywiscie:)

 

wiec thx wielkie pozdro i pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie procka upewnij sie tylko zebys dostal albo clawhammera z 512kb cache w rewizji CG albo newcastle (Mozna je rozpoznac po oznaczeniach (2 ostatnie litery OPN) AP to Clawhammer rev C0, AR to Clawhammer rev CG, AX to Newcastle, 3 znak od konca w OPN to ilosc cache 4 = 512KB 5 = 1MB.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...