Skocz do zawartości
Bobslej

Stresy Z Linuxem

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: zainstalowałem Mandrake 10.0, ruszył, ale podczas wybierania do zastosowań zapomniałem o kilku drobiazgach i przypomniałem se o tym po instalacji... użyłem Fdiska by usunąć partycje i na nowo posadzić. Ruszyło, ale bootloader został i przy starcie rusza i kompa zawiesza... i jak go usunąć??? i jak profilaktycznie CAŁY DYSK sformatować olewając partycje?

 

 

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wyzej wymienionym fdiskiem linuksowym,lub innym dowolnym (np z plyty windows XP)

 

 

Jezeli nadal masz windowsa xp na innej partycji (zakladam ze mozesz tak miec)

to zbotuj z plytki XP -> wejdz w naprawianie systemu spod wiersza poelcen i pobaw sie fixmbr i/lub bootcfg /?

 

//edt..nie rozumiem tylko po co kasowac caly system jezeli mozna bylo doinstalowac brakujace pakiety z netu/z cd... :blink: :blink:

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WinME... ale już se poradziłem i naprawiłem HDD... Win ME! zmienił on MBRa, zaformaciłem i znowu linuxa wgrałem...

 

 

mam tylko pytanie: jak się tego Wine używa?? niektóre gry się nie dają zainstalować, inne po instalacji się nie uruchamiają tzn jest w pasku że gra uruchomiona ale pulpit widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych gier które mam to tylko Generals powinien ruszyć... ale nie daje się zainstalować... jakiś błąd i kończy...

Tak.."jakis blad"

Z fusow mamy wrozyc jaki?

Gdzie można dostać cracka do Cedegi? :D

1522774[/snapback]

Dlaczego chcesz okradac autorow?

Wiesz ze uzywajac nielegalnego oprogramowania automatycznie stajesz sie ZLODZIEJEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mieszasz Windowsa z Linuksem?

 

Ale generalnie uogolniajac tak..tworzysz partycje i je montujesz w katalogach A B C D (nazwy dowolne)

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... znowu siębęde musiał pocić przy Fdisku (win) by zaformacić, posadzić(znowu) Win ME i znowu zaformacić... Linux jest nawet fajny, ale gry nie chodzą...

I chuba wróce do Wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie gry i programy chodza na Wine, zobacz se na oficialna stronke, Cedega jest lepsza do gier, ale niestety płatna.

1522613[/snapback]

Niekoniecznie, płatna jest wersja binarna z supportem i paroma bajerami. Zawsze możesz pociągnąć źródła z cvs i sam sobie zbudować. Jest nawet gotowy skrypt do tego. http://cvscedega.linux-gamers.net/WineCVS.sh. Więcej info na http://gry.linux.pl, gdzieś tam jest HOWTO do cvscedega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wziołem se na dysk ten txt, tylko z kąd dorwać te... CVS? komp na którym sadze linuxa nie ma neeta. da sie jakos pobrać?

THX

 

Co z tym skryptem zrobić? o kant d... stołu potłuc?

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wziołem se na dysk ten txt, tylko z kąd dorwać te... CVS?

CVSa sie nie "dorywa". To zwykle repozytorium projektu

Co z tym skryptem zrobić? o kant d... stołu potłuc?

1525253[/snapback]

Mozesz nawet przerobic to na bulbator dyfuzyjno-opętańczo-zwrotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co?? a ta płatna Cenega :-P  to przez pewien czas się płaci np 2-3 miesiące, czy cały czas jak za tepse?

1528486[/snapback]

Polecam poczytac na stronie projektu..chyba ze nie potrafisz? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...