Skocz do zawartości
mowa

Smc7904bra Router I Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam 0/35, DSL sie pali

jest jeszcze 1 lampka - online i tam sie nie swieci niestety.

 

Aha i jak ustawiam pass i login z neo i sie zapisuja ustawienia to na chwilke w XP sie pojawia ze kabel sieciowy odlaczony i po chwili znowu jest OK

 

Zrobie screena ustawien rano i wkleje tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam [ciach!]iany ruter i niemoge go skonfigurowac niewiem o co w tym biega ma moze ktos z was instrukcje konfigóracji po polsku.ps to chyba nawet jest lamanie prawa sprzedajac produkt w polsce bez jednego słowa w instrukcji po polsku,wczesniej mialem inny ruter smc i byl prosty w konfiguracji a przede wszystkim instrukcja byla po polsku-reasumojac smc=taiwanskie [ciach!]o i na koniec dodam ze poprzedni ruter zjebal sie po burzy ale nie od zasilania ale od kabla laczacego 2 kompy przy okazji jarajac karty sieciowe (oczywiscie kompy byly wyłączone):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ogólnie to mi też burzy jeden nie wytrzymał ;] a kompu wyłaczone z prądu razem z routerem...

co do waszego problemu- jestem przekonany że hasło i login źle wpisujecie ;]

prawidłowo po wpisaniu złego loginu nie powinna się dsl palić... a spróbujcie wpisać tam cokolwiek, to się przekonacie że też zapali....

więc albo dokładnie wpisać login ;] albo iść do kumpla który ma neta i zmienić sobie hasło.... mi pomogło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haslo i login sa na bamk dobrze.

A router ustawiam dla kolesia co zalozyl sobie neo od niedawna i chce podzielic :)

Ja mam ST 510 u siebie i jest OK

 

No ale wracajac do problemu to juz chyba dalem sobie z tym rade.

Przynajmniej ruszylo u mnie na 1 kompie.

Zobaczymy wieczorkiem jak podlacze reszte u sasiada :)

 

Trzeba poprostu w zakladce DNS wpisac adresy z TPSA bo automatycznie niestety nie dostaje.

Cos tam jeszcze poprzestawialem - jak bedzie dzialalo na reszcie kompow to wieczorkiem zapodam fotki z konfigiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdlaczylem 4 kompy i mialem taki problem ze mi co jakies 2 min rozlaczalo neta (kabel sieciowy odlaczony i musial sie logowac od poczatku) Problem lezy w ustawieniach firewalla. Wylaczylem kilka opcji i jak narazie chodzilo godzinke bez problemow. Wieczorem ide to podlaczyc do sasiada i odrazu zrobie jakies fotki ustawien jak to ruszy i zapodam na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osek ty tez massz ten ruter?jak tak moge ci wuslac instrukcje konfiguracji a ty bys zaznaczyl co tam powpisywac zajmie vto tobie 15 min a ja grzebiue si z tym tydzien i niedziala mi.ps mowa-gdzie te fotki konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to tam tak naprawde nie zmienilem.

 

www.mowa.risp.pl/router.jpg

 

Idle Time (minute) mam na 0 reszta tak jak na zdjeciu.

 

W zakladce DNS musisz wpisac recznie adresy serwerow DNS - inaczej nie ruszy (w ST510 sam pobieral te adresy od Tpsa)

 

Primary: 194.204.152.34

Secondary DNS: 217.98.63.164

 

I to na tyle ustawien - jak wpiszesz to wszystko to musisz jeszcze wcisnac polaczenie no ale to juz znajdziesz (connect)

 

Aha i jakby Ci padal net co 2-3 minutki to wylacz opcje na firewallu (u mnie to rozwiazalo problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszte masz na tej stronie co podalem wyzej. Nic nie ruszalem - zostawilem tak jak bylo od samego poczatku, wpisz sobie tylko te adresy DNS a reszte w wizardzie ustawiasz. Ewentualnie wiecej ustawien masz w zakladce WAN (zdjecie na mojej stronce)

Powinno smigac - przynajmniej u mnie ruszylo jak podalem adresy DNS recznie.

 

Ooo spoko ze ruszylo :) Dopiero nowego posta przeczytalem.

Reszte ustawien to juz jak chcesz (przekierowania portow itp) znajdziesz na forum (w tych routerach to jest bardzo podobne.

 

Jesli bedzie Ci rozlaczalo neta to tak jak pisalem wyzej pobaw sie ustawieniami na firewallu na routerze.

Edytowane przez mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki nic mi nie wylacza a wlaczylem firewola ,a powiedz jeszcze czy to normalne ze jak niejestem na necie to ta lampka nod lan 1 do której jestem podłaczony co jakis czas tak szybko miga i co oznaczaja te 3 lampki po lewej stronbie i czemu one tez migaja tzn ta od on line(to ona wskazuje czy jestem na necie?czy ta od lana

(tak bylo w tym starszym modelu msc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jest tylko 1 zdjecie :)

Narazie robia ta stronke wiec pewnie za jakis czas ruszy :)

Teraz jako serwerek ftp sobie tego uzywam :)

 

Skoro net Ci dziala to po co Ci reszta ustawien, poszukaj na tym forum opisu od SMC gdzie przekierowac porty jak chcesz miec HIGH ID w emulu :) itp...

 

Do reszty dojdziesz metada prob i bledow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co jest te [przekierowywanie portów? a drugas sprawa co z tymi diodami ,jak mam jak nic nierobie na necie to co mniej wiecej 20 sekunt mi mruga przez 2 sekundy i przestaje i tak wkółko -pisze o tej diodzie od lana czy to normalne? i co z ta dioda od online tez mroga jak chce ?w starym ruterze bylo tak ze palila sie dioda od zasilania ,od lini telefonicznej i lana (jak sciedzialem na necie to ta od lana mrugala wiec moglem zaobserwowac czy jakis np program tudziez trojan laczy m i sie z netem a tu jak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze mruga to zlej to, pradu dużo więcej nie weźmie!

a ze mruga- to znaczy że jest ruch pakietów, logiczne chyba, nie? książki nawet obejrzeć sie nie chce?!

 

i poczytaj troche o/na forum- nie pisze sie trzech, czterech postów tylko edytuje ostatni!!

Edytowane przez osek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak sie pisze ale po napisaniu jednego przypomnialo mi sie jeszcze cos wiec dopisalem,a po drugie niejest logiczne ze mruga szczególnie jak blokuje ruch wiec niepowinno mrogac ,i chyba po to sa te diody zebym wiedzial czy jest ruch czy go niema a tak niemoge tego rozpoznac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak sie pisze ale po napisaniu jednego przypomnialo mi sie jeszcze cos wiec dopisalem

1526800[/snapback]

dopisałem!! nie edytowałem!! a o czym ja pisałem?!

,a po drugie niejest logiczne ze mruga szczególnie jak blokuje ruch wiec niepowinno mrogac ,i chyba po to sa te diody zebym wiedzial czy jest ruch czy go niema a tak niemoge tego rozpoznac

1526800[/snapback]

jak mruga to może nie blokuje a wykorzystuje prawie na maksa, co?!

bo jak ja wiem- to jak mruga- zanczy że jest ruch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da :

 

NAT/VIRTUAL SERVER/

 

Private IP wpisujesz sobie swoje IP, "service port" port ktory chcesz przekierowac, "Type" - czy to UDP, TCP czy oba na raz oraz "ENABLE" zaznaczyc by wlaczyc. APPLY i porty przekierowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...