Skocz do zawartości
klimu

Dzielenie Netu

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam 2 kompy i chcę mieć niezależnie na nich net.

Net mam w kablówce osiedlowej i gniazdo jest przy pierwszym kompie. Drugi komp jest o jakieś 10 m i 2 ściany(wielka płyta) dalej od pierwszego. Nie chcę kabli ciągnąć bo nie bardzo mam jak.

Czyli wymyśliłem że kupie jakiś router i kompa 1 podłącze do niego kablowo a 2 radiowo.

Zależało by mi na jak najszybszej komunikacji między tymi kompami więc wypadało by jakiś router z obsługą standardu 802.11g.

 

Na razie zastanawiam się nad Linksys WRT54G v.2.2 + D-Link DWL-G520+ w sumie 467 pln. Ale w proline zobaczyłem promocję Linksys BEFW11S4 + WMP11 za 295 pln.

Radiowo będzie tylko 1 komp więc może wystarczy mi 11Mbps?

Ten drugi jest o 200 pln tańszy więc baaardziej mnie interesuje ale...

 

A może zamiast Linksys WRT54G v.2.2 lepiej kupić D-Link DI-624+

 

I jeszcze mam jedno lamie pytanie: czy w routerze można przypisać mac bo u mnie dostęp do netu jest właśnie na podstawie mac?

 

Zacząłem się interesować tą tematyką dopiero od niedawna więc poprawcie mnie jeżeli wybrałem coś czego nie potrzebuję. :)

 

I jak będzie z pingami na tym kompie na łączu radiowym??

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...