Skocz do zawartości
mojpecet

Najcichszy Dysk 80-160gb Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie potestowalem (tak na szybko) WD SE 160 GB JS SATA 3G (SATA II). Chodzi tak samo głośno jak moj seagate 7200.7 160 GB, myslalem ze bedzie glosniej.

W tescie HDTach

Burst Speed 130,2

Random access 13,2 ms

Average read 52,2 MB/s

 

To chyba niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie :) W moim Hitachi są 2 zasilania: standardowy molex (4 piny) i zasilanie sata (6 pinowe?). Otóż ciekawy jestem czy oba musze mieć podłączone? Bo tak mam, i dysk pracuje OK, ale po co druga wtyczka zasilająca? :)

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie  :)  W moim Hitachi są 2 zasilania: standardowy molex (4 piny) i zasilanie sata (6 pinowe?). Otóż ciekawy jestem czy oba musze mieć podłączone? Bo tak mam, i dysk pracuje OK, ale po co druga wtyczka zasilająca?  :)

1686147[/snapback]

Po to ze jak nie ma sie zasilacza z sata zasilaniem, zasila sie zwyklym, zasilanie powinno byc podpiete tylko jedno

Edytowane przez Piotrux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaamien

 

No coz spojrz na moj podpis .... 4 samsungi i zero problemow .... W jednym kompie mam 3 i jest cichutko i zimno 32 C (odczyt z dysku) .... Czas kopiowania pliku 3 GB z 200 GB samsunga na raid 2 x 80 to 60 sek. czyli jest tez wydajnie .... A twoj kolega powinien swoja 160-tke oddac do serwisu a nie na polke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy dysk czasami chodzi czasami nie :D Być może to kwestia całej wyprodukowaje serii bądź danego egzemplarzu. Jeśli chodzą dobrze, ok spoko, ale ja i tak przystawałbym przy Hitachi bo od kąd go mam, ani razu nie miałem żadnych problemów, ani żadnych małych pretensji :) O właśnie, skoro juz pisze to zapytam o jedną rzecz. Jak odpalić drivery do SATA jeśli nie mam stacji dyskietek? Wiadomo na początku instalacji XP (SP2) wciskamy F6 i wkładamy dyskietke. Można zrobić to jakoś w inny sposób? Oczywiscie w gre wchodzi tylko XP, bo jak można się domysleć może Vista będzie miała takowe drivery i beż żadnych problemów się odpali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz instalowac zadnych driverow.. Tez nie mam FDD i jakos nie musialem nic dogrywac.. nie wiem tylko czy to kwestia plyty czy tez moze SP2. W kazdym razie instalka windowsa widzi dysk SATA bez zadnej pomocy.

Wiec moze sobie najpierw zobacz to u siebie, do momentu wyboru partycji mozesz odpalic instalke majac obecnie system, wiec nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...