Skocz do zawartości
sikora-m

Dźwięk Surround Na Głośnikach Nie-surround :p

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedzi na pytanie, na które od dłuższego czasu nie moge odnaleźć odpowiedzi. Do kompa mam podłączone głośniki Logitech z 340 (2.1) i wieżę, czyli w sumie gra mi 5 głośników, czyli można byłoby się pokusić o stworzenie systemu surround 4.1. I tu jest moje pytanie; czy jest możliwość żeby uzyskać dźwięk przestrzenny??

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale :

 

1.Nie wiem jakim hardwarem dysponujesz.

Karta muz. itp.

 

2.Srodowisko

 

 

Z zasady kkazda płyta głowna od jakiś 2 lat ma na ppkladzie dzwiek 5.1

Mozna zawwsze właczyć 4.0 w twoim przypadku powieważ subwoofer który posiadsz pobiera sygnal z głośniczków które są dołaczone do niego. Co do wieży to jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumim... jeśli piosiadasz sprzęt obsługujący dzwięk przestrzenny.. to podłaczasz do tego jakikolwiek wzmacniacz z głośnikami i hula..

1531631[/snapback]

Dzwiek przestrzenny wymaga conajmniej 4 glosnikow (basowy mozna pomijac)

tak rozumujac to potrzeba dwa jakiekolwiek wzmacniacze (stereo) i 4 glosniki, chyba ze ktos ma gotowy zestaw kwadro :) jakis amplituner czy cuś ;)

 

Chyba ze mowa o (psudo 3D) - stare Vortexowe sztuczki, ale idąc dalej tym tropem to wystarczy jeden glosnik i dobra flaszka wodki - tez bedzie przestrzennie.

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to włąsnie miałem na myśli... o dzwięku przestrzennym to ja wiem akurat sporio od strony praktycznej... sam zbudowałem 3 dekodery dzwięku przestrzennego.. tak ze testów miałem co_nie_miara :).. chyba jest oczywiste w miare.. ze jesli masz 4 wyjscia z karty muzycznej do za chiny nie podłaczysz tam zwykłęgo wzmacniacza stereuo żeby napędzął wszystkie 4 głosniki OSOBNO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to włąsnie miałem na myśli... o dzwięku przestrzennym to ja wiem akurat sporio od strony praktycznej... sam zbudowałem 3 dekodery dzwięku przestrzennego.. tak ze testów miałem co_nie_miara :).. chyba jest oczywiste w miare.. ze jesli masz 4 wyjscia z karty muzycznej do za chiny nie podłaczysz tam zwykłęgo wzmacniacza stereuo żeby napędzął wszystkie 4 głosniki OSOBNO :D

1539054[/snapback]

4 wyjscia czy kanały ? ;) Domyslam sie ze chodzi o kanaly :). Bo WYJSC to moze miec i 20 ;).

 

P.S. Mam nadzieje ze zakumales :D.

 

Respect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dzizys best-boy chcesz wszczynać koleną wojnę na tweaku z powodu niedocenionych zdolnosci? chcesz podważać mój autorytet.. prosze bardzo....

 

kto ustalił że kanały to są osobne ścieżki dzwiękowe... hmm w takim razie co to sa ścieżki dzwiękowe, skotro nie ma tu taśmy magnetycznej.. i nie ma nawet lasu.. bo w lesie są ścieżki...

dla niektórych kanł to kanał.. na ścieki, a wyjście to wyjście z domu np... wydaje mi się że pojęcie wyjście rónie dobrze pasuje bo chyba żaden norm,alny elektronik nie robi 20 wyjść w urządzeniu które ma 4 kanały, czy może tory fonii... no chyba że mu to potrzebne.. ale w kartach dzwiękowych raczej nie mnoży się wyjść zawierającyh te same inroamcje dzwiękowe.. jest po 1 na kanał...

 

i poco gdybać o 20 wyjściach skoro każdy zajarzył już że 4 wyjścia, to bynajmniej nie chodzi mi o WEJście które też jest wyjściem... :] mikrofonowe czy liniowe...

 

dzizys.. powiedzieć jedno słowo a tu już czekają na wszczęcie bujki.. Ja nie wątpie w Twoją wiedzę na ten temat... ale przekrzykiwanie się w dziedzinie razej nieokreślonego znaczenia wyrazów to chyba bezsens... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...