Skocz do zawartości
Ralph007

Problem Z Temperatura W P4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ostatnio zajalem sie podkrecaniem mojego procesora. Poczytalem troche o tym w necie i zabralem sie do roboty, ale to co zobaczylem w BIOS'ie troche mnie zaniepokoilo, poniewaz Temperatura CPU wynosi po jakiejs godzinie, dwoch pracy ok. 60 C. :blink: Czy to normalne? Z taka temperatura nie chce ryzykowac ... Wlasciwosci mojego procka:

Intel Pentium 4A, 2400 MHz (18 x 133)

Od razu mowie, ze odkad kupilem komputer, nic nie podkrecalem, nie wymienialem wentylatorow, nawet ich nie przeczyszczalem - moze to tego wina? Prosze o pomoc, bo zalezy mi by go podkrecic, a jak nie to chociaz ta temperetaure zmniejszyc do 50 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło, jak z BOXowego chłodzenia ściągnełem ta taśme i wyczyściłem z tej gumy. Potem nałorzyłem paste Arctic Ceramique i juz mam z 8*C mniej niz miałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany:

- pasta, ktora z czasem traci swoje wlasciwosci,

- boxowe (standardowe) chlodzenie;

Prawie zawsze pomaga.

 

 

BIOS tez moze lekko przeklamywac temperaturki, zalezy od plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrobic cos w stulu przylepic topik "DLACZEGO MOJ P4 TO GRZALKA? = BO TO P4"

 

kazdy nowu uzytkownik forum ktory ma P4 od razu wbija tu z pytaniem dlaczego ma takie wysokie temperatury......... Szczytem dla mnie jest juz napisac ze sie nie sprzatalo w kompie od nowosci i moze dlatego sie grzeje....

Nie laska najpierw sprobowac zabawy z odkurzaczem a potem pytac jak nie pomoze?

a potem poszukac na http://intel.processorfinder.com specyfikacji swojego intel?

poczytac wczesniejsze topiki i p4 i ich temp? bylo ich multum!

 

LENISTWO DO POTEGI!

SIC!

 

:mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowym wyposażeniem przy podkręcaniu jest:

-pasta AS5(Arctic Silver 5), OCZ ultra 5+ lub ceramique.

Test past- http://hardtech.pl/index.php/mode/articles/id/14

-odkurzacz

-Arctic cooling freezer 4(lub lepszy) albo coś co uzyskało dużo dobrych recenzji

-Każdy inny lepszy procesor od mojego celerona z 128 kb cache :/

Razem wszystko wyjdzie jakieś 80 zł(1 pasta + 1 AC Freezer 4). Śmieszna cena za wychlodzenie procka. A efekty będzie widać od razu. Temperatura powinna obniżyć się o minimum 5*C w idle i o przynajmiej 10*C przy 100% użyciu procesora, ale oczywiście wyniki mogą być o wiele lepsze. Tytułowy procek po takim zabiegu spokojnie pójdzie na 2,8 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...