Skocz do zawartości
RadeX

---{ Pure Metal }--- Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy jeśli buda ma być w całości z metalu to czy nie będzie problemu z gromadzeniem się ładunków np. w zimie?

A właściwie o co tutaj chodzi ;) - przecież każda zwykła kupna buda jest z metalu. niemetalowy jest najczęściej tylko front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keiname, wafer - tez myslalem nad imbusami ale ich lebki sa wyzsze od zwyklych srub ktore wygladaja i tak dobrze a nie odstaja tak, potem jeszcze zobacze ;]

Są specjalne imbusy z obiżoną główką, jak je oglądałem to łeb jest około 2x niższy od tych zwykłych. Są też takie ze stożkowym łbem (zaraz dołącze link do zdjęcia bo akurat takie mam), tylko do nich trzeba specjalnie przygotować otwory zeby całe się chowały (plexe wystarczy nawiercić końcówką do dremela w kształcie kuli, do metalu przydałoby sie coś mocniejszego).

 

tak wyglądają te stożkowe (na zdjęciu m4, troche upaprane opiłkami plexi): http://members.lycos.co.uk/xbart/srubyimb.jpg

a tak obniżone http://members.lycos.co.uk/xbart/i3.jpg

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuro PL - ja od razu skojarzylem ze skoro gosc ma taka blache to ma dostep takze do wiekszych rozmiarow :]

 

bart3d - fajne te imbusy ale takich nigdzie nie moge u mnie znalzec

 

jutro beda fotki bo dzis ciut za malo zrobilem, za to biegalem po miescie i kupilem stojak na wiertarke za 4dyszki ktory BAAAAAAAAARDZO sie przyda(ł) :]

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowa sukcesu jest znalezienie blachy o takim rozstawie otworkow jak to jest w Mac'ach ;) Za duze dziurki w za duzym rozstawie wygladaja niczym wziete z "wiejskiego tuningu" ;) Jak narazie, zapowiada sie super. Zadbaj o estetyczne i staranne wykonczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właściwie o co tutaj chodzi ;) - przecież każda zwykła kupna buda jest z metalu. niemetalowy jest najczęściej tylko front.

1531250[/snapback]

No raczej chodzi o to, że zwykła kupna jest lakierowana a front plasticzany... myślę, że dlatego Radek wspomniał o tym, że zastanawia się nad pomalowaniem bezbarwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Cie takie aluminium wyniesie? No i gdzie te kontowniki i blachy boczne/gorne kupujesz?

1531918[/snapback]

katowniki (cena ok 7,50 za metr... pisalem wczesniej co ile wynioslo) , plaskowniki i inne duperele mozna znalezc w marketach budowlanych

to samo ze srubkami, nozkami (oslonkami do zamkow)

co do blachy gornej i bocznych to jeszcze je kombinuje

alu perforowane dorwalem na allegro i bedzie z niego front, tyl i dol bud (fajna poswiata od katody pod buda :] )

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość add_ek

zamknijcie ten kolejny zalosny topik  a Ty drogi autorze pokaz sie tu z rezultatami pracy a nie z zamiarami  trzeba byc czlowiekiem czynu ;] nikogo nie obchodzi biadolenie pt (jak to juz Wafer wspomnial) "chce zrobic moda"  litosci...

 

Tak mi Radziu pisałeś, a sam masz long_work_loga...i dla mnie to jest grejt.

Jest "nic", potem jest "niczego" więcej...i na koniec buda. Pomysł fajny [co prawda wolę "plaskacze" (ale może, hmm...zapożyczę alu_think)].

Ten przycisk kosztuje 8,90,- Gliwice ul.Dworcowa ileśtam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi Radziu pisałeś, a sam masz long_work_loga...i dla mnie to jest grejt.

Jest "nic", potem jest "niczego" więcej...i na koniec buda. Pomysł fajny [co prawda wolę "plaskacze" (ale może, hmm...zapożyczę alu_think)].

Ten przycisk kosztuje 8,90,-  Gliwice ul.Dworcowa ileśtam...

1533187[/snapback]

czekalem az tu wpadniesz ;] musiales sie czepic chocby nie wiem co, pomimo ze nie masz racji, bo chyba zapomniales o tym DLACZEGO tak Ci napisalem. napisalem tak bo napisales ze masz tylko zamiary i pokazales zwykla bude. ja zebralem materialy i jestem w trakcie tworzenia obudowy... taka jest roznica.

hmm... proponuje porzucic juz ten temat i skoncentrowac sie na tym co najwazniejsze czyli na omawianiu projektu ;]

mozliwe ze zbyt pochopnie napisalem Ci owego posta ale wiesz sam chyba jak ostatnio jest na tweaku, przytulku dla modderow-teoretykow :/ moze dlatego mnie to zgubilo. miejmy nadzieje ze niedlugo sie to zmieni, a wiec do dziela ;]

co do tego przycisku, u mnie nigdzie takie czegos nie moglem znalezc wiec musialem zamowic a ze akurat tyle kosztowal nic na to nie poradze, ale wydanej kasy nie zaluje

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość add_ek

napisalem tak bo napisales ze masz tylko zamiary i pokazales zwykla bude.

1533225[/snapback]

To się nazywa "budowanie napięcia" ...a co do zwykłości budy, to chyba o to chodzi...Początek - zwykła , koniec - ...inna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to maly apdejt :]

 

tu moje mini stanowisko pracy na podlodze ;] niezmiernie przydal mi sie stojak pod wiertarke ktory wczoraj nabylem, niezla frajda z niego jest, mozna wwiercic sie tam gdzie sie chce :]

 

Dołączona grafika

 

dociete czesci:

 

Dołączona grafika

 

skrecony front:

 

Dołączona grafika

 

no i kawalek skreconej juz konstrukcji :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dziuby szukaj szukaj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac postep prac. fajnie, fajnie, oby do przodu :)

dales jakies przekladki pomiedzy blache i kontowniki?

mogles zaciac katowniki pod katem 45 stopni na kazdym boku, estetyczniej by wygladalo.

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc ale nie cialem ich pod katem 45* (a myslalem o tym na poczatku) bo przy wykonczeniu budy musialbym bardzo kombinowac z montarzem i skrecaniem wszystkiego

tak jest troche prosciej a czy estetyczniejsze by bylo to 45* stopni to nie jestem pewien bo musialbym kazde 2 katowniki laczyc lacznikiem skreconym dwoma srubami a tak kazde 2 katowniki skrecam jedna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby:

zaciac kontowniki pod katem 45 stopni. w wywiercone otwory dac ladne sruby (tylko po to zeby ladnie wygladaly) a calos od tylu polaczyc tym

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56769835

 

sam sie zastanawiam nad robieniem sobie budy z aluminum i bede wlasnie tak ja laczyl B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tym spoiwem ale niestety nie wyobrazam sobie "spawania" budy nad kuchenka gazowa w kuchni [;

 

poza tym nie wiem jak z trwalascia takiego czegos, nie ma to jak poskrecac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym "fanem" skręcania, po pierwsze będzie mocniejsze i wytrzymalsze, po drugie w razie czego można to rozkręcić, po trzecie odpowiednio dobrane śruby i ich miejsce nadadzą wizualny charakter, szczególnie że buda będzie w 100% z metalu (aluminum) więc niewyobrażam sobie żeby niebyło tam śrub :wink: . Także Radek skręcaj skręcaj :wink: bo jestem ciekaw wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robak - racja ;] zapomnialem o tym ze chcialem aby buda byla demontowalna w kazdej chwili gdybym chcial cos zmienic ;]

 

Torwald - spokojna Twoja ;]

 

ziupo - dzieki ;] buda to troszke polaczenie stackera, lianli i g5 + sruby, w kazdym razie zrobiona tak jak ja chce

 

nadal zastanawiam sie jaka pleksa ma byc za alu perforowanym... przezroczysta czy mat :unsure:

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeuroPL - wszystko jest proporcjonalne i katowniki sa ekstra, moze Ci sie tylko tak wydaje a moze po prostu rzeczywiscie CI sie nie podoba, jedno z dwoch ;]

 

pleksi chyba bedzie matowa ale tylko od srodka zeby diody dawaly ladna poswiate a z przodu nie matowa zeby pleksa nie rzucala sie w oczy

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...