Skocz do zawartości
Mikeft

Problem Z Sound Blaster 24-bit

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pewien problem:

Zakupiłem kartę dźwiękową Sound Blaster 24-bit.Włożyłem do kompa i było git.Ale sformatowałem dysk i teraz dzieje się coś dziwnego: w filmach praktycznie nie słychać mowy ludzi.W grach również prawie nie słychać dialogów i niektórych dźwięków (np. pisk opon itp.).Przeinstalowałem Windowsa ponownie.Pokombinowałem trochę a konkretnie zrobiłem tak jak przed zakupem karty czyli wywaliłem SB całkiem,sformatowałem dyskacza,zainstalowałem tylko starą zintegrowaną kartę,włożyłem nową,zainstalowałem stery itp. tak samo jak wcześniej i nic.

Co mam robić?

Czy karta do serwisu? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC3 + drivery

1530635[/snapback]

Co to,skąd pobrać i jak zainstalować? (Sory za moją ciemnote ale nie znam sie na tym :mur: )

 

 

Sprawdź ustawienia eax,oraz  liczby kanałów,i innych bajerów służących do uprzestrzenniania (Są też różne sterowniki)

1530749[/snapback]

Gdzie się to ustawia?I jakie stery są najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Wszelkie ustawienia do tej karty (mam taką samą :) ) są w ikonce na pasku zadań na dole po prawej (taka biała ikonka chyba ikonka). Prawym na nią i masz wszystkie opcje do niej. Oraz klikając na pasku START (po lewej na dole) - START/WSZYSTKIE PROGRAMY/CREATIVE i tam będą wszystkie programiki do ustawień.

 

A może żle podłączyłeś kabelki jeżeli masz zestaw 5.1 (lub 7.1) to: podłączamy front do zielonego otworka w karcie, Rear do czarnego a suwboofer do czerwonego (tak po kolei). Jeśli masz zwygłe 2 głosniki lub słóchawki lub 2.1 to wtyczke JACK wciskasz do zielonego otworku na karcie.

 

Koniecznie trzeba ustawić ilość głosników w opcjach (chyba) Device setting - oraz tam, lecz na innej zakładce włącz suwboofer. (bo bez tego nie będzie basu w mp3 i grach)

 

W opcjach EAX masz kilka fajnych bajerów takich jak CMSS, włączasz ją i karta ci przerabia dżwięk stereo na przestrzenny :). (miodzio)

 

Niezapomnij również włączyć Takiej opcji (nie pamiętam jak się nazywa) dzięki qturej zwiększyś jakoś prubkowania z 16 bit na 24 bit oraz tam będzie też druga opcja - ją też zwiększ. o wiele lepsza jakość dźwięku. (miodzio)

 

Na płytce z driverami jest też pomoc w PDF-ie po polsku :)

 

Jak masz pytania to znajdziesz mnie na gadu 5272191

 

Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...