Skocz do zawartości
Binks

Linksys Wrt54g

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu tego routerka z wifi, ale mam z nim problem... Problem polegajacy na wlasnie, wysylaniu sygnalu droga radiowa. Czyli wifi.

Mam najnowszy firmware ze strony producenta, wiec zaden nieoficjalny firmware, a mimo to(a moze wlasnie dlatego...) router ten, co jakis czas(nie jest to jakis powtarzajacy sie okres czasu) ni z tad ni z owat przestaje wysylac sygnal bezprzewodowo. Czyli nagle, w moim laptopie z karta wifi nie ma sieci i wogole polaczenia...

Przed pol godzina znowu to sie stalo, wiec postanowilem zresetowac urzadzenie, majac nadzieje ze to przywroci fabryczne wartosci na wypadek jesli cos namieszalem. Ale z drugiej strony jak moglem namieszac, skoro od momentu zakupu routera, czyli od jakichs 2 tygodni, wifi dziala, laczylem sie bezprzewodowo z siecia...

Jak wiec pomyslalem tak tez zrobilem... w wyniku czego, w tym momencie router wogole przestal wysylac sygnal wifi...

Ani wbudowane w windowsa zarzadzanie sieciami bezprzewodowymi, ani oprogramowanie karty wifi w moim laptopie, nie widza zadnej sieci wifi, chociaz ustawilem w routerze wysylanie sygnalu bezprzewodowego.

Dla ulatwienia wylaczylem wszelkie opcje bezpieczenstwa, tak wiec nie mazadnego szyfrowania, filtracji mac'ow, itp, a jednak zarowno windows jak i oprogramowanie intela do mojej karty wifi, sieci nie widza...

Co moze byc z tym nie tak?

Czy router padl? Czy to sprawa ustawien?

Acha. Wysylanie SSID jest wlaczone.

Router stoi ok 1 metr ode mnie, wiec nie ma mozliwosci zebym byl poza zasiegiem...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sciagnij raz jeszcze nowy firmware ze strony producenta i upewnij sie czy jest on do twojej wersji sprzetowej (i oczywiscie zaladuj go do urzadzenia)

2. spruboj nasptenie zmany czestliwosci na linksysie moze akurat ta ktorej uzywasz nie jest odpowiednia dla Ciebie bo byc moze w danym kanale wystepuje masa zaklocen

3. jestes pewien ze dobrze zresetowales go?bo moze jednak niechcacy cos przestawiles w nim i jest dlatego kupa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sciagnij raz jeszcze nowy firmware ze strony producenta i upewnij sie czy jest on do twojej wersji sprzetowej (i oczywiscie zaladuj go do urzadzenia)

Robilem to 2 razy. Ze strony producenta. Ale nic nie dalo. W koncu sciagnalem stabilna wersje nieoficjalnego firmwaru - Alchemy-V1.0 v3.37.6.8sv. Z tym dziala. Poustawialem nawet rozne szyfrowania, szmery bajery, i wszystko jest ok. Windows i soft karty widza siec:)

2. spruboj nasptenie zmany czestliwosci na linksysie moze akurat ta ktorej uzywasz nie jest odpowiednia dla Ciebie bo byc moze w danym kanale wystepuje masa zaklocen[/qoute]

To sprawdze to jak sie niedajborze znowu rozlaczy:) Teraz, poki jest wszystko dobrze, nie chce niczego ruszac bo a noz znowu cos sie sypnie i bede musial z kabelkiem sie wozic...

3. jestes pewien ze dobrze zresetowales go?bo moze jednak niechcacy cos przestawiles w nim i jest dlatego kupa :|

No chyba tak... Wcisnalem reste na obudowie urzadzenia i przytrzymalem kilkanascie sekund. A sa jeszcze jakies inne sposoby na reset tego routera?

Pozdr

Edytowane przez Binks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...