Skocz do zawartości
arq

Nie Mam Dzwieku (karta Sound Blaster)

Rekomendowane odpowiedzi

A więc sprawa wygląda następująco <_< :

 

Mam 2 karty muzyczne jedna na plycie glownej a druga to Sound Blaster Live! 24 bit i z przyczyn oczywistych chce uzywac sound blastera lecz po zamontowaniu karty SB live i wylaczeniu karty z plyty glownej w biosie nie mam dzwieku na SB live ...

Instalowalem sterowniki : YouP-PAX-VIv2.2 i kxdrv3537-full_1 w niczym to nie pomoglo

Doszukalem sie sterownikow firmy creative do SBlive24bit lecz odziwo przy instalacji wyskakuje mi okno :

Setup could not detect any Sound Blaster Live! 24-bit on your system.

Please ensure that your Sound Blaster hardware is properly installed before running this Setup program.

Setup will now exit.

 

Sprawdzalem programem Everest Home edition czy karta jest wykrywana i odziwo jest ... program wykrywa :

Opis urządzenia Typ

Creative SB0410 SB Live! 24-bit Sound Card PCI

 

Help me :mur: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w czym problem? Pamietaj tylko zeby w

Panel Sterowania --> Dzwieki i urzadzenia AUDIO w odpowiednich zakladkach zmienic swoja muzyke z plyty na KX ADUIO. i powinno dzialac... Sprawdz jeszzce MIXERY czy nic nie jest powyciszane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały problem polega na tym że nic nie da się zmienić w właściwościach dźwieków i urządzeń audio jak wyłacze karte z płyty głownej a jak jej nie wyłacze to system sie nie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto sie NIE DA. Musisz moc zmienic "Podstawowy sterownik dzwieku". tak dziala ten system ;]

 

NO - masz obie karty zainstalowane wszystko OK tylko zmieniasz sobie w Tych usatwieniach podstawowy setrownik dwieku jako SB Live i juz po klopocie..

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle ze to jest screen z program everlast: http://www.arqftp.glt.pl/aa.JPG

a screen z menadzera urzadzen to : http://www.arqftp.glt.pl/bb.JPG i ten kontroler multimediow audio to jest wlasnie Sound Blaster i jak daje zeby zainstalowal to on nie moze sterownikow znajsc

Edytowane przez arq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...