Skocz do zawartości
Zalfein

Problem Z Temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Mam athlona 1800 box, temperatura z chodzącym tylko systemem 57 stopni, jak odpalę jakąś gierę to dochodzi nawet do 65 przy zdjętych wszystkich blachach. I od czasu do czasu zawiesi się. Zmieniłem na Spire WhisperRock IV http://sklep.gral.pl/. W zasadzie nić się nie zmienił chociaż mam teraz zamkniętą budę, więc można powiedzieć że temperatura spadła o jakieś 10 stopni. Czyjniki są schszanione czy kupiłem [ciach!]iany wentylator ?. Płytę mam msi kt4v. Teraz myślę że trzeba był odrazo kupić :Pentagram Freezone QC-80 alCu albo lepiej Pentagram Freezone QC-80 Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1800+ czy 1,8 GHz?

jaka plyta glowna, skad brane temperatury?

wszystko dobrze przylega, dociska? posmarowane pasta (prawidlowo)?

 

obudowa ma jakas wentylacje (dodatkowe wiatraki wyciagajace, czy wciagajace)?

 

u mnie na wr4, vcore 1.75 (2,2ghz) w idle około 46 stopni (w upalne dni pod 50), wiec jesli nie krecisz procka to powinno byc w idle max 40 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1800+ czy 1,8 GHz?

jaka plyta glowna, skad brane temperatury?

wszystko dobrze przylega, dociska? posmarowane pasta (prawidlowo)?

 

obudowa ma jakas wentylacje (dodatkowe wiatraki wyciagajace, czy wciagajace)?

 

u mnie na wr4, vcore 1.75 (2,2ghz) w idle około 46 stopni (w upalne dni pod 50), wiec jesli nie krecisz procka to powinno byc w idle max 40 stopni

1537791[/snapback]

AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, MSI KT4V (MS-6712), vcore 1.78.temperatury z speedfan i pcalert różnią się 3 trzema stopniami. Procka nie kręce, jakbym sprubował to pewnie by się spalił. Chba wszystk dobrz przylega montowali mi w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, MSI KT4V (MS-6712), vcore 1.78.temperatury z speedfan i pcalert różnią się 3 trzema stopniami. Procka nie kręce, jakbym sprubował to pewnie by się spalił. Chba wszystk dobrz przylega montowali mi w serwisie.

1537876[/snapback]

 

Zapomniałem napisć że w budzie niemam żadnych dodatkowych wentylatorów paza tym w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisć że w budzie niemam żadnych dodatkowych wentylatorów paza tym w zasilaczu.

1537944[/snapback]

Ten procek jest na jądrze Palomino czy Thoroughbred? Sprawdz to np. programem CPU-Z.

Wentylator do obudowy koniecznie załóż, przynajmniej wyciągający z tyłu (np. Arctic Fan 3 TC).

 

Powiem w skrócie, jesli to Palomino, to temperatury jak najbardziej w normie. Dodatkowy wentylator je troszke obniży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są to normalne temperaturki dla palominka 1800+!!! Jeszcze tydzień temu u mnie taki siedział i z badziewnym, aluminiowym wentylatorem spire'a za 25zł nie miałem więcej niż 50C w stresie...

A czy czujki działają dobrze to możesz sprawdzić dotykając radiatora... Absolutnie nie powinien parzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyszlifuj sobie podstawę radiatora i zamontuj go jeszcze raz, kup dobrą pastę termoprzewodzącą, np. arctic silver 5, wtedy pewnie będziesz miał lepszą temperaturę. Wentyl w budzie też by się przydał. Możnaby jeszcze zrobić jakiś tunel powietrzny, tak żeby cooler wciągał powietrze z poza obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no walsnie mam te sma plyte głowna i semprona 2800 a temp to 48/49 idle a w stresie nawet 55 2 wetyle przud i tyl w obudowie gdzie w tyle wyciete wogole blacy dla leprzego przeplywu powietrza radiator mialem montowany w serwisie wiec musi byc odpowiednio zamontowany tego jestem pewien przy tuch temp. radiator ledwo chlodnawy wiec podejzewam niestety czujki,co leprze speedfan pokazuje mi takie temp.a program od plyty głownej o 5 stopni nizsze wiec cos z tymi czujkami na plycie chyba nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to palomino, zamontuje sobie wentylator do budy i zobaczymy jak będzie.

A nauka na przyszłość, niwarto kupować tanizny, tylko sypnąć trochę więcej grosza i mieć problem z głowy. I czytać uważnie forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no walsnie mam te sma plyte głowna i semprona 2800 a temp to 48/49 idle a w stresie nawet 55 2 wetyle przud i tyl w obudowie gdzie w tyle wyciete wogole blacy dla leprzego przeplywu powietrza radiator mialem montowany w serwisie wiec musi byc odpowiednio zamontowany tego jestem pewien przy tuch temp. radiator ledwo chlodnawy wiec podejzewam niestety czujki,co leprze speedfan pokazuje mi takie temp.a program od plyty głownej o 5 stopni nizsze wiec cos z tymi czujkami na plycie chyba nie tak.

1538491[/snapback]

Skoro radiator jest zimny, a temperatury duże, to znaczy że chłodzenie jest źle zamontowane. W serwisach często robią wszystko na odwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewydaje wam się że 1.79 vcore to trochę za duże napięcie ?. AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, MSI KT4V (MS-6712).

1539751[/snapback]

standardowe na palomino 1800+ jest 1,75 V, maksymalne zalecane przez AMD to 1,85 V, więc nie ma się czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro radiator jest zimny, a temperatury duże, to znaczy że chłodzenie jest źle zamontowane. W serwisach często robią wszystko na odwal.

1538898[/snapback]

 

 

 

tez wlasnie tak myslalem ale juz w 3 serwisach bylem by mi na nowo zdjeli posmarowali pasta i zamontowali ponownie i za kazdym razem jest tak samo wiec czy w tych 3 serwisach nie potrafia montowac radiatora??nie wydaje mi sie,za kazdym razem temp w granicach 50 a radiator ledwo cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takk to jest z serwisami ... lepiej zrobić to samemu .. .spotkałem się kiedyś że w ogóle nei posmarowali pastą :) pewnie bo i po co .. Hyhy :)

1540060[/snapback]

 

 

sam niestety tego nie zrobie niechce rdzenia ukruszyc wiec tylko moge na serwisy liczyc:(( a i co ciekawsze temperatura plyty głownej chpsetu to 36 stopni temp procka 43 w tej chwili i nawet cieplo nie jest prawie wyczowalnie ani na radiatorze od plyty ani od procka,wiec i na plycie radiator zle zalozony????temp. w speedfanie i biosie identyczne.ja juz tego nie czaje:((((nAPRAWDE NA RADIATORACH LEDWO WYCZUWALNE JEST CIEPLO A WSKAZYWANE SA TAKIE TEMP:( cO TO MOZE BYC???:(Ups sorrki za duze literki.

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie radiatora samemu nie jest takie trudne. Sam sie bałem jak zmieniałem procesor miesiąc temu. Gumki które zakłada AMD dość dobrze chronią przed wpadką (bez skojarzeń :P), można dać jeszcze copper shima. Ale skoro montowali ci już 3 razy, to znaczy że musi być dobrze. Może tylko dali jakąś badziewną pastę, może radiator ma nierówną podstawę... Te szczegóły też są dość ważne, dobrze wyszlifowana podstawa radiatora i dobra pasta to zysk około 5 stopni. Czujniki w kompie najczęściej zaniżają temperatury.

Edytowane przez koloboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem sobie wentylator do budy i jedyna poprawa nastąpiła w temperaturze dysków, spadła o jakieś 4 stopnie. Coprawda jest to jakiś badziewny wentyl wyciągnięty z zasilacz który usmażył mi się w święta.

 

 

 

Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, Palomino, MSI KT4V (MS-6712), 768 RAM, ATI Radeon 9000 pro ,Maxtor 60 GB, 7200 RPM, Maxtor 120 GB, 7200 RPM, WhisperRovk 4, Idle 58*C, Stres 65*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie radiatora samemu nie jest takie trudne. Sam sie bałem jak zmieniałem procesor miesiąc temu. Gumki które zakłada AMD dość dobrze chronią przed wpadką (bez skojarzeń :P), można dać jeszcze copper shima. Ale skoro montowali ci już 3 razy, to znaczy że musi być dobrze. Może tylko dali jakąś badziewną pastę, może radiator ma nierówną podstawę... Te szczegóły też są dość ważne, dobrze wyszlifowana podstawa radiatora i dobra pasta to zysk około 5 stopni. Czujniki w kompie najczęściej zaniżają temperatury.

1540472[/snapback]

 

mowisz ze zainzaja skoro tak to jak to wytlumaczysz ze na speedfanie i w biosie taka sama a na programie od plyty głownej zarowno plyty jak i procka o jakies 5/7 sa wskazywane nizsze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez posiadam Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+ Palomino i jak załoncze komputer to mam 50 stopni temperature procesora a po 15 minutach mam od 67 do 72 stopni temperature przy otwartej bocznej scianie obudowy i jakos nic mi sie niestało a juz 4 lata gram to chyba to normalna temperatura tego procesora B)

 

 

 

Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, Palomino ,płytal7s7a2 ,HD40seagate ,512mb 400mhz kingston, radeon9200 128/128 (250/400), dvd16x, cdrw52x24x52 ,kamera philips PCVC740K usb , monitor 15'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...